• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
12 lipca portal zinfo.pl opublikował informację o zebraniu bogatyńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości, poświęconym przygotowaniom do samorządowych wyborów.
 
 
11 lipca na portalu zinfo.pl ukazał się tekst „Cała prawda o Karbonaliach?” – portal skontaktował się z p. Jerzym Stachyrą, jak też z właścicielem agencji artystycznej Pianoforte.
 
 
10 lipca ukazało się zawiadomienie o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia na zadanie pod nazwą Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap 1 Budynek „Dworzec Historyczny”.
 
 
Zamieszczone zdjęcie wykonano w sobotę 7 lipca na ulicy Styki w Bogatyni. Niektóre śmieci zalegają tam od paru tygodni i zaczynają powoli wrastać w ziemię.
 
 
Reagując na krytyczne słowa burmistrza Grzmielewicza pod swoim adresem były wiceburmistrz Jerzy Stachyra wypowiedział się na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie”.
 
 
Zwiezienie do Bogatyni kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów spowodowało poważne zagrożenie dla środowiska – czy burmistrz Grzmielewicz jest temu współwinny?
 
 
5 lipca ukazała się informacja z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na zadanie pod nazwą „Odbudowa ulicy Wiosennej w Bogatyni – Etap I – kanalizacja sanitarna”
 
 
6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.
 
piątek, 15 wrzesień 2017 19:11

500+ czyli dobra zmiana

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Flagowy program rządu PiS cieszy się niesłabnącym poparciem społeczeństwa. To, że państwo chce wspierać i wspiera rodziny jest jak najbardziej pozytywne i zasługuje na aplauz.

Jednak w bieżącym roku do programu wprowadzono zmiany i są to niestety poprawki, które części z beneficjentów odbiorą przywileje. Nie każdy z obywateli wie, że Ośrodki Pomocy Społecznej, korzystając z uprawnień, weryfikują złożone wnioski w Krajowej Administracji Skarbowej. Pierwotnie wnioski sprawdzano w oparciu o deklaracje podatkowe z 2014 roku. Samotne matki nie miały obowiązku udokumentowania obowiązku alimentacyjnego przez ojców dziecka.

W tym roku to zmieniono i bez orzeczonych alimentów nie można ubiegać się o 500+. W praktyce OPS-y sprawdzają, czy w trakcie trwania dofinansowania nie zmieniła się sytuacja materialna rodziny. Powoduje to, że w przypadku niezgłoszenia wzrostu dochodów zostaniemy obciążeni kosztami wypłaconego zasiłku.

W celu rozwiązania sytuacji mamy kilka dróg. Zwrot nienależnie pobranych pieniędzy, rozłożenie spłaty na raty lub umorzenie. Należy pamiętać, że każda zmiana dochodu w przypadku beneficjentów wymaga zgłoszenia. W przeciwnym razie będziemy wezwani w celu wyjaśnienia.

Nie neguję konieczności wsparcia rodzin. Jednak tzw. „uszczelnianie” dostarczy urzędnikom pracy, a obywatelom kolejnych siwych włosów na głowie.

Paweł Z.

Czytany 1073 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Ja jestem zdania ,że każdego trzeba sprawdzać wielu korzysta choć nie powinni bo jaka to samotna mama jak ma troje dzieci z tym samym tatusiem ściema jak nic ale co się dziwić po co do pracy zasuwać ja urząd kase da. Powinno być tak jak kiedyś ten co pracuje i płaci to ma a nie na odwrót. Niech sobie te samotne do pracy pójdą i niech zarobią na te 500+

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com