• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
piątek, 15 wrzesień 2017 19:11

500+ czyli dobra zmiana

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Flagowy program rządu PiS cieszy się niesłabnącym poparciem społeczeństwa. To, że państwo chce wspierać i wspiera rodziny jest jak najbardziej pozytywne i zasługuje na aplauz.

Jednak w bieżącym roku do programu wprowadzono zmiany i są to niestety poprawki, które części z beneficjentów odbiorą przywileje. Nie każdy z obywateli wie, że Ośrodki Pomocy Społecznej, korzystając z uprawnień, weryfikują złożone wnioski w Krajowej Administracji Skarbowej. Pierwotnie wnioski sprawdzano w oparciu o deklaracje podatkowe z 2014 roku. Samotne matki nie miały obowiązku udokumentowania obowiązku alimentacyjnego przez ojców dziecka.

W tym roku to zmieniono i bez orzeczonych alimentów nie można ubiegać się o 500+. W praktyce OPS-y sprawdzają, czy w trakcie trwania dofinansowania nie zmieniła się sytuacja materialna rodziny. Powoduje to, że w przypadku niezgłoszenia wzrostu dochodów zostaniemy obciążeni kosztami wypłaconego zasiłku.

W celu rozwiązania sytuacji mamy kilka dróg. Zwrot nienależnie pobranych pieniędzy, rozłożenie spłaty na raty lub umorzenie. Należy pamiętać, że każda zmiana dochodu w przypadku beneficjentów wymaga zgłoszenia. W przeciwnym razie będziemy wezwani w celu wyjaśnienia.

Nie neguję konieczności wsparcia rodzin. Jednak tzw. „uszczelnianie” dostarczy urzędnikom pracy, a obywatelom kolejnych siwych włosów na głowie.

Paweł Z.

Czytany 1233 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Ja jestem zdania ,że każdego trzeba sprawdzać wielu korzysta choć nie powinni bo jaka to samotna mama jak ma troje dzieci z tym samym tatusiem ściema jak nic ale co się dziwić po co do pracy zasuwać ja urząd kase da. Powinno być tak jak kiedyś ten co pracuje i płaci to ma a nie na odwrót. Niech sobie te samotne do pracy pójdą i niech zarobią na te 500+

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com