• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
piątek, 15 wrzesień 2017 19:11

500+ czyli dobra zmiana

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Flagowy program rządu PiS cieszy się niesłabnącym poparciem społeczeństwa. To, że państwo chce wspierać i wspiera rodziny jest jak najbardziej pozytywne i zasługuje na aplauz.

Jednak w bieżącym roku do programu wprowadzono zmiany i są to niestety poprawki, które części z beneficjentów odbiorą przywileje. Nie każdy z obywateli wie, że Ośrodki Pomocy Społecznej, korzystając z uprawnień, weryfikują złożone wnioski w Krajowej Administracji Skarbowej. Pierwotnie wnioski sprawdzano w oparciu o deklaracje podatkowe z 2014 roku. Samotne matki nie miały obowiązku udokumentowania obowiązku alimentacyjnego przez ojców dziecka.

W tym roku to zmieniono i bez orzeczonych alimentów nie można ubiegać się o 500+. W praktyce OPS-y sprawdzają, czy w trakcie trwania dofinansowania nie zmieniła się sytuacja materialna rodziny. Powoduje to, że w przypadku niezgłoszenia wzrostu dochodów zostaniemy obciążeni kosztami wypłaconego zasiłku.

W celu rozwiązania sytuacji mamy kilka dróg. Zwrot nienależnie pobranych pieniędzy, rozłożenie spłaty na raty lub umorzenie. Należy pamiętać, że każda zmiana dochodu w przypadku beneficjentów wymaga zgłoszenia. W przeciwnym razie będziemy wezwani w celu wyjaśnienia.

Nie neguję konieczności wsparcia rodzin. Jednak tzw. „uszczelnianie” dostarczy urzędnikom pracy, a obywatelom kolejnych siwych włosów na głowie.

Paweł Z.

Czytany 949 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Ja jestem zdania ,że każdego trzeba sprawdzać wielu korzysta choć nie powinni bo jaka to samotna mama jak ma troje dzieci z tym samym tatusiem ściema jak nic ale co się dziwić po co do pracy zasuwać ja urząd kase da. Powinno być tak jak kiedyś ten co pracuje i płaci to ma a nie na odwrót. Niech sobie te samotne do pracy pójdą i niech zarobią na te 500+

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com