• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
sobota, 01 lipiec 2017 15:34

Nowe zasady segregacji odpadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 lipca weszły w życie nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów – gminy muszą w ciągu 6 miesięcy zmienić oznakowanie na pojemnikach, a do końca 2022 roku wymienić je lub dostosować.

Obowiązkiem będzie używanie czterech pojemników – na papier, szkło, tworzywa sztuczne i metal oraz na odpady mokre, tak zwane biodegradowalne. W myśl nowych zasad będziemy zbierać papier do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, metale i plastik do żółtego, natomiast biodegradowalne do brązowego.

W skali kraju szacuje się, że około 2/3 pojemników do selektywnej zbiórki, będzie trzeba wymienić na nowe. W latach 2014 - 2015 poziom recyklingu w Polsce wynosił 26%. Wprowadzone zmiany mają nasz kraj zbliżyć do średniej unijnej, czyli do poziomu 50%, do roku 2020.

Czytany 1296 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com