• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
sobota, 01 lipiec 2017 15:34

Nowe zasady segregacji odpadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 lipca weszły w życie nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów – gminy muszą w ciągu 6 miesięcy zmienić oznakowanie na pojemnikach, a do końca 2022 roku wymienić je lub dostosować.

Obowiązkiem będzie używanie czterech pojemników – na papier, szkło, tworzywa sztuczne i metal oraz na odpady mokre, tak zwane biodegradowalne. W myśl nowych zasad będziemy zbierać papier do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, metale i plastik do żółtego, natomiast biodegradowalne do brązowego.

W skali kraju szacuje się, że około 2/3 pojemników do selektywnej zbiórki, będzie trzeba wymienić na nowe. W latach 2014 - 2015 poziom recyklingu w Polsce wynosił 26%. Wprowadzone zmiany mają nasz kraj zbliżyć do średniej unijnej, czyli do poziomu 50%, do roku 2020.

Czytany 1496 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com