• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
12 lipca portal zinfo.pl opublikował informację o zebraniu bogatyńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości, poświęconym przygotowaniom do samorządowych wyborów.
 
 
11 lipca na portalu zinfo.pl ukazał się tekst „Cała prawda o Karbonaliach?” – portal skontaktował się z p. Jerzym Stachyrą, jak też z właścicielem agencji artystycznej Pianoforte.
 
 
10 lipca ukazało się zawiadomienie o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia na zadanie pod nazwą Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap 1 Budynek „Dworzec Historyczny”.
 
 
Zamieszczone zdjęcie wykonano w sobotę 7 lipca na ulicy Styki w Bogatyni. Niektóre śmieci zalegają tam od paru tygodni i zaczynają powoli wrastać w ziemię.
 
 
Reagując na krytyczne słowa burmistrza Grzmielewicza pod swoim adresem były wiceburmistrz Jerzy Stachyra wypowiedział się na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie”.
 
 
Zwiezienie do Bogatyni kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów spowodowało poważne zagrożenie dla środowiska – czy burmistrz Grzmielewicz jest temu współwinny?
 
 
5 lipca ukazała się informacja z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na zadanie pod nazwą „Odbudowa ulicy Wiosennej w Bogatyni – Etap I – kanalizacja sanitarna”
 
 
6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.
 
sobota, 01 lipiec 2017 15:34

Nowe zasady segregacji odpadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 lipca weszły w życie nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów – gminy muszą w ciągu 6 miesięcy zmienić oznakowanie na pojemnikach, a do końca 2022 roku wymienić je lub dostosować.

Obowiązkiem będzie używanie czterech pojemników – na papier, szkło, tworzywa sztuczne i metal oraz na odpady mokre, tak zwane biodegradowalne. W myśl nowych zasad będziemy zbierać papier do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, metale i plastik do żółtego, natomiast biodegradowalne do brązowego.

W skali kraju szacuje się, że około 2/3 pojemników do selektywnej zbiórki, będzie trzeba wymienić na nowe. W latach 2014 - 2015 poziom recyklingu w Polsce wynosił 26%. Wprowadzone zmiany mają nasz kraj zbliżyć do średniej unijnej, czyli do poziomu 50%, do roku 2020.

Czytany 1426 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com