• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
sobota, 01 lipiec 2017 15:34

Nowe zasady segregacji odpadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 lipca weszły w życie nowe przepisy dotyczące segregacji odpadów – gminy muszą w ciągu 6 miesięcy zmienić oznakowanie na pojemnikach, a do końca 2022 roku wymienić je lub dostosować.

Obowiązkiem będzie używanie czterech pojemników – na papier, szkło, tworzywa sztuczne i metal oraz na odpady mokre, tak zwane biodegradowalne. W myśl nowych zasad będziemy zbierać papier do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, metale i plastik do żółtego, natomiast biodegradowalne do brązowego.

W skali kraju szacuje się, że około 2/3 pojemników do selektywnej zbiórki, będzie trzeba wymienić na nowe. W latach 2014 - 2015 poziom recyklingu w Polsce wynosił 26%. Wprowadzone zmiany mają nasz kraj zbliżyć do średniej unijnej, czyli do poziomu 50%, do roku 2020.

Czytany 1573 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com