• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
środa, 14 czerwiec 2017 04:29

Burmistrz sprzątał Bogatynię

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mamy nadzieję, iż facebookowy profil „Bogatynia jakiej nie znacie” nie weźmie nam za złe, że pożyczyliśmy sobie zdjęcie z akcji sprzątania gminy Bogatynia, przeprowadzonej 10 czerwca.

Osobom niezorientowanym wyjaśniamy, że sobotni czyn społeczny zainicjowało kilka bogatyńskich stowarzyszeń. Mieliśmy wprawdzie nadzieję, iż ta jakże pożyteczna akcja zostanie przeprowadzona na składowisku, które pozostawiła spółka Revita Bio. Słusznie jednak wytyczono skromniejsze cele – zapewne ze względu na troskę o dzieci, którym wizyta na składowisku mogłaby nieco zaszkodzić. I pozostawić trwały uraz w psychice.

Docenić jednak należy burmistrza Grzmielewicza, który w imię troski o czystość gminy gotów był poświęcić całkiem eleganckie ubranko. Jak widać – burmistrz wymiata.

Czytany 1653 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com