• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
12 lipca portal zinfo.pl opublikował informację o zebraniu bogatyńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości, poświęconym przygotowaniom do samorządowych wyborów.
 
 
11 lipca na portalu zinfo.pl ukazał się tekst „Cała prawda o Karbonaliach?” – portal skontaktował się z p. Jerzym Stachyrą, jak też z właścicielem agencji artystycznej Pianoforte.
 
 
10 lipca ukazało się zawiadomienie o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia na zadanie pod nazwą Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap 1 Budynek „Dworzec Historyczny”.
 
 
Zamieszczone zdjęcie wykonano w sobotę 7 lipca na ulicy Styki w Bogatyni. Niektóre śmieci zalegają tam od paru tygodni i zaczynają powoli wrastać w ziemię.
 
 
Reagując na krytyczne słowa burmistrza Grzmielewicza pod swoim adresem były wiceburmistrz Jerzy Stachyra wypowiedział się na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie”.
 
 
Zwiezienie do Bogatyni kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów spowodowało poważne zagrożenie dla środowiska – czy burmistrz Grzmielewicz jest temu współwinny?
 
 
5 lipca ukazała się informacja z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na zadanie pod nazwą „Odbudowa ulicy Wiosennej w Bogatyni – Etap I – kanalizacja sanitarna”
 
 
6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.
 
piątek, 17 marzec 2017 19:17

Nowe zasady selekcji odpadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W lipcu 2017 roku zostaną wprowadzone nowe regulacje systemu selektywnej zbiórki odpadów – gminy otrzymają 5 i pół roku na dostosowanie się do ustawowych zmian.

W 2013 roku ustawodawca uczynił samorządy właścicielami odpadów. Gminy zobowiązano do selektywnej zbiórki, pozostawiając dowolność frakcji i dobór pojemników. Skutkowało to tym, że niektóre gminy korzystały z trzech rodzajów pojemników, a zdarzały się takie, które podstawiały sześć. Skutkowało to chaosem, a papier i karton pozostawał mocno zanieczyszczony, nie nadając się do recyklingu.

Zgodnie z nowymi regulacjami system selektywnej zbiórki odpadów będzie ujednolicony w cały kraju, co przełoży się na takie same kolory pojemników dla poszczególnych frakcji.

I tak:

Do niebieskich pojemników z napisem „Papier” będziemy wrzucać śmieci papierowe i tekturowe, w tym również opakowania z papieru i tektury.

Do zielonych z napisem „Szkło” – opakowania szklane. Przy czym, jeśli gmina zdecyduje o podziale na szkło bezbarwne i kolorowe, to dla pierwszego będzie musiało zapewnić białe kontenery oznaczone napisem „Szkło bezbarwne”

Do żółtych pojemników z napisem „Metale i tworzywa sztuczne” można będzie wrzucać śmieci plastikowe, metalowe i opakowania wielomateriałowe (to np. kartony po mleku i sokach).

Do brązowych z napisem „Bio” – odpady ulegające biodegradacji .

Do kolejnego pojemnika (tzw. resztkowego) zbierać będziemy odpady zmieszane.

Czytany 2123 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Gość (Złota Stelka)

  Zgłoś

  Superrrr!!!
  A na koniec GPO wsypie to wszystko do jednego wozu - tak jak dzieje się teraz, i wywiezie zmieszane niewstrząśnięte na wysypisko. Czy to, zdaje się nie nazywa się potocznie - robotą głupiego?

 • Gość (Sprawiedliwy)

  Zgłoś

  Tak jak śmieci z Revity tak i śmieci po selekcji niechybnie gdzieś zostaną zakopane. A miejsce znane będzie tyko pomysłodawczyni - wybitej specjalistce z ekologi i przetwarzania odpadów zwaną nomen omen Przewodniczącą Rady Gminy.

 • Gość (Twój wyborca)

  Zgłoś

  Panowie radni!!!!!
  WYMUSIĆ NA SKLEPACH WIELOPOWIERZCHNIOWYCH ODBIÓR OPAKOWAŃ.
  Tak jak w sąsiednich krajach. Czy tak trudno to zrobić. Pytanie Wiśniewski podobno pan załatwia trudne sprawy. Zawalczyć o to. Wszystko Panu puścimy w niepamięć.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com