• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
piątek, 17 marzec 2017 19:17

Nowe zasady selekcji odpadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W lipcu 2017 roku zostaną wprowadzone nowe regulacje systemu selektywnej zbiórki odpadów – gminy otrzymają 5 i pół roku na dostosowanie się do ustawowych zmian.

W 2013 roku ustawodawca uczynił samorządy właścicielami odpadów. Gminy zobowiązano do selektywnej zbiórki, pozostawiając dowolność frakcji i dobór pojemników. Skutkowało to tym, że niektóre gminy korzystały z trzech rodzajów pojemników, a zdarzały się takie, które podstawiały sześć. Skutkowało to chaosem, a papier i karton pozostawał mocno zanieczyszczony, nie nadając się do recyklingu.

Zgodnie z nowymi regulacjami system selektywnej zbiórki odpadów będzie ujednolicony w cały kraju, co przełoży się na takie same kolory pojemników dla poszczególnych frakcji.

I tak:

Do niebieskich pojemników z napisem „Papier” będziemy wrzucać śmieci papierowe i tekturowe, w tym również opakowania z papieru i tektury.

Do zielonych z napisem „Szkło” – opakowania szklane. Przy czym, jeśli gmina zdecyduje o podziale na szkło bezbarwne i kolorowe, to dla pierwszego będzie musiało zapewnić białe kontenery oznaczone napisem „Szkło bezbarwne”

Do żółtych pojemników z napisem „Metale i tworzywa sztuczne” można będzie wrzucać śmieci plastikowe, metalowe i opakowania wielomateriałowe (to np. kartony po mleku i sokach).

Do brązowych z napisem „Bio” – odpady ulegające biodegradacji .

Do kolejnego pojemnika (tzw. resztkowego) zbierać będziemy odpady zmieszane.

Czytany 2181 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Gość (Złota Stelka)

  Zgłoś

  Superrrr!!!
  A na koniec GPO wsypie to wszystko do jednego wozu - tak jak dzieje się teraz, i wywiezie zmieszane niewstrząśnięte na wysypisko. Czy to, zdaje się nie nazywa się potocznie - robotą głupiego?

 • Gość (Sprawiedliwy)

  Zgłoś

  Tak jak śmieci z Revity tak i śmieci po selekcji niechybnie gdzieś zostaną zakopane. A miejsce znane będzie tyko pomysłodawczyni - wybitej specjalistce z ekologi i przetwarzania odpadów zwaną nomen omen Przewodniczącą Rady Gminy.

 • Gość (Twój wyborca)

  Zgłoś

  Panowie radni!!!!!
  WYMUSIĆ NA SKLEPACH WIELOPOWIERZCHNIOWYCH ODBIÓR OPAKOWAŃ.
  Tak jak w sąsiednich krajach. Czy tak trudno to zrobić. Pytanie Wiśniewski podobno pan załatwia trudne sprawy. Zawalczyć o to. Wszystko Panu puścimy w niepamięć.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com