• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
piątek, 17 marzec 2017 19:17

Nowe zasady selekcji odpadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W lipcu 2017 roku zostaną wprowadzone nowe regulacje systemu selektywnej zbiórki odpadów – gminy otrzymają 5 i pół roku na dostosowanie się do ustawowych zmian.

W 2013 roku ustawodawca uczynił samorządy właścicielami odpadów. Gminy zobowiązano do selektywnej zbiórki, pozostawiając dowolność frakcji i dobór pojemników. Skutkowało to tym, że niektóre gminy korzystały z trzech rodzajów pojemników, a zdarzały się takie, które podstawiały sześć. Skutkowało to chaosem, a papier i karton pozostawał mocno zanieczyszczony, nie nadając się do recyklingu.

Zgodnie z nowymi regulacjami system selektywnej zbiórki odpadów będzie ujednolicony w cały kraju, co przełoży się na takie same kolory pojemników dla poszczególnych frakcji.

I tak:

Do niebieskich pojemników z napisem „Papier” będziemy wrzucać śmieci papierowe i tekturowe, w tym również opakowania z papieru i tektury.

Do zielonych z napisem „Szkło” – opakowania szklane. Przy czym, jeśli gmina zdecyduje o podziale na szkło bezbarwne i kolorowe, to dla pierwszego będzie musiało zapewnić białe kontenery oznaczone napisem „Szkło bezbarwne”

Do żółtych pojemników z napisem „Metale i tworzywa sztuczne” można będzie wrzucać śmieci plastikowe, metalowe i opakowania wielomateriałowe (to np. kartony po mleku i sokach).

Do brązowych z napisem „Bio” – odpady ulegające biodegradacji .

Do kolejnego pojemnika (tzw. resztkowego) zbierać będziemy odpady zmieszane.

Czytany 2278 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Gość (Złota Stelka)

  Zgłoś

  Superrrr!!!
  A na koniec GPO wsypie to wszystko do jednego wozu - tak jak dzieje się teraz, i wywiezie zmieszane niewstrząśnięte na wysypisko. Czy to, zdaje się nie nazywa się potocznie - robotą głupiego?

 • Gość (Sprawiedliwy)

  Zgłoś

  Tak jak śmieci z Revity tak i śmieci po selekcji niechybnie gdzieś zostaną zakopane. A miejsce znane będzie tyko pomysłodawczyni - wybitej specjalistce z ekologi i przetwarzania odpadów zwaną nomen omen Przewodniczącą Rady Gminy.

 • Gość (Twój wyborca)

  Zgłoś

  Panowie radni!!!!!
  WYMUSIĆ NA SKLEPACH WIELOPOWIERZCHNIOWYCH ODBIÓR OPAKOWAŃ.
  Tak jak w sąsiednich krajach. Czy tak trudno to zrobić. Pytanie Wiśniewski podobno pan załatwia trudne sprawy. Zawalczyć o to. Wszystko Panu puścimy w niepamięć.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com