• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
piątek, 17 marzec 2017 19:17

Nowe zasady selekcji odpadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W lipcu 2017 roku zostaną wprowadzone nowe regulacje systemu selektywnej zbiórki odpadów – gminy otrzymają 5 i pół roku na dostosowanie się do ustawowych zmian.

W 2013 roku ustawodawca uczynił samorządy właścicielami odpadów. Gminy zobowiązano do selektywnej zbiórki, pozostawiając dowolność frakcji i dobór pojemników. Skutkowało to tym, że niektóre gminy korzystały z trzech rodzajów pojemników, a zdarzały się takie, które podstawiały sześć. Skutkowało to chaosem, a papier i karton pozostawał mocno zanieczyszczony, nie nadając się do recyklingu.

Zgodnie z nowymi regulacjami system selektywnej zbiórki odpadów będzie ujednolicony w cały kraju, co przełoży się na takie same kolory pojemników dla poszczególnych frakcji.

I tak:

Do niebieskich pojemników z napisem „Papier” będziemy wrzucać śmieci papierowe i tekturowe, w tym również opakowania z papieru i tektury.

Do zielonych z napisem „Szkło” – opakowania szklane. Przy czym, jeśli gmina zdecyduje o podziale na szkło bezbarwne i kolorowe, to dla pierwszego będzie musiało zapewnić białe kontenery oznaczone napisem „Szkło bezbarwne”

Do żółtych pojemników z napisem „Metale i tworzywa sztuczne” można będzie wrzucać śmieci plastikowe, metalowe i opakowania wielomateriałowe (to np. kartony po mleku i sokach).

Do brązowych z napisem „Bio” – odpady ulegające biodegradacji .

Do kolejnego pojemnika (tzw. resztkowego) zbierać będziemy odpady zmieszane.

Czytany 1986 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Gość (Złota Stelka)

  Zgłoś

  Superrrr!!!
  A na koniec GPO wsypie to wszystko do jednego wozu - tak jak dzieje się teraz, i wywiezie zmieszane niewstrząśnięte na wysypisko. Czy to, zdaje się nie nazywa się potocznie - robotą głupiego?

 • Gość (Sprawiedliwy)

  Zgłoś

  Tak jak śmieci z Revity tak i śmieci po selekcji niechybnie gdzieś zostaną zakopane. A miejsce znane będzie tyko pomysłodawczyni - wybitej specjalistce z ekologi i przetwarzania odpadów zwaną nomen omen Przewodniczącą Rady Gminy.

 • Gość (Twój wyborca)

  Zgłoś

  Panowie radni!!!!!
  WYMUSIĆ NA SKLEPACH WIELOPOWIERZCHNIOWYCH ODBIÓR OPAKOWAŃ.
  Tak jak w sąsiednich krajach. Czy tak trudno to zrobić. Pytanie Wiśniewski podobno pan załatwia trudne sprawy. Zawalczyć o to. Wszystko Panu puścimy w niepamięć.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com