• Register
      
      
 
Gmina Bogatyni ponownie ogłosiła przetarg na przygotowanie, dowiezienie i wydanie gorącego posiłku jednodaniowego osobom skierowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał informację, że 26 sierpnia mieszkańcy Opolna-Zdroju wybrali spośród dwóch kandydatów nowego sołtysa. Został nim p. Przemysław Kiślak.
 
 
Według jednego z naszych Czytelników, w kwietniu 2014 roku gmina Bogatynia zakupiła 6 bransoletek i sześć naszyjników znanej firmy jubilerskiej za kwotę 10 tysięcy złotych.
 
 
Do końca września mieszkańcy Zgorzelca, jak też tamtejsze organizacje pozarządowe, mogą składać propozycje zadań do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.
 
 
26 sierpnia podano informację, że Zespół do Spraw Nazewnictwa Ulic w Mieście i Gminie Bogatynia zaproponował nowe nazwy ulic, które będą zmienione w ramach „dekomunizacji”.
 
 
Jeden z Czytelników przekazał nam zaskakującą informację, jakoby niektórzy bogatyńscy radni mieli otrzymać formalne pełnomocnictwa do kontaktów z wykonawcami gminnych inwestycji.
 
 
W kontekście informacji o mającym powstać biurze bezpłatnych porad dla mieszkańców Bogatyni zatrudnionych w Czechach i w Niemczech, warto przypomnieć kwestię strefy ekonomicznej.
 
 
24 sierpnia burmistrz powołał Zespół do Spraw Nazewnictwa Ulic w Mieście i Gminie Bogatynia, którego zadaniem jest między innymi przeprowadzenie konsultacji społecznych.
 
Proszę podać warunki spełniające do korz...
Pełnomocnik d/s pełnego nocnika z zawart...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 1012 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com