• Register
      
      
 
Dwa sołectwa z gminy Bogatynia – Działoszyn i Bratków – otrzymały wyróżnienia w piątej edycji powiatowego konkursu „Nasza wieś – mamy się czym pochwalić”.
 
 
Telewizja Bogatynia w cyklu „Pod lupą” opublikowała rozmowę z panami Wojciechem Dobrychłopem i Zbigniewem Szatkowskim, poświęconą głównie sprawie spółki REVITA BIO.
 
 
Grupa mieszkańców gminy, licząca około 40 osób, zwróciła się do burmistrza i radnych z prośbą o remont kortów tenisowych przy ulicy Białogórskiej w Bogatyni.
 
 
Dla porządku informujemy, że burmistrz Grzmielewicz nie obronił trzeciego miejsca w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej”, zajmując ostatecznie miejsce piąte.
 
 
Portal zgorzelec.info w tekście „Sukces powiatowego PiS-u” podał informację o przeprowadzonych 27 listopada wyborach do zarządu okręgu jeleniogórsko – legnickiego PiS.
 
 
26 listopada na Facebooku ukazała się informacja o nagrodzie „Szklana kropla”, jaką dzień wcześniej otrzymała fundacja „MAJA – SCHRONISKO DLA KONI”. Oddajmy głos fundacji:
 
 
ArtRadio podało informację o próbie kradzieży sprzętu komputerowego z Bogatyńskiego Ośrodka Kultury, która wydarzyła się w nocy z 26 na 27 listopada.
 
 
28 listopada opublikowano zarządzenie burmistrza Bogatyni (z datą 18 listopada 2016 r.), na mocy którego w urzędzie utworzono czwarte już w tym roku samodzielne stanowisko.
 
Panie gospodarzu chciałeś wiewiórki na s...
Remontu wymagają nie tylko korty, ale i ...
Panie Zbyszku tak trzymać-piątka z plus...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 1072 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com