• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na facebookowym profilu Stowarzyszenia Nasze Opolno-Zdrój pojawiła się informacja o „burzliwym spotkaniu” dotyczącym przyszłości szkoły i przedszkola w Opolnie-Zdroju.
 
 
8 sierpnia na stronie internetowej zgorzeleckiej policji podano informację o śmierci bogatyńskiego policjanta, mł. asp. Artura Owsiaka, który w nocy z 5 na 6 sierpnia zginął w wypadku drogowym.
 
 
Główny Urząd Statystyczny opublikował raport o dochodach przypadających na jednego mieszkańca gminy w 2016 roku – wśród 2478 gmin polskich Bogatynię sklasyfikowano na 37 miejscu.
 
 
1 sierpnia na stronie internetowej bogatyńskiego UMiG ukazało się zawiadomienie o rozstrzygnięciu przetargu na budowę otwartego kąpieliska w Bogatyni.
 
 
2 sierpnia na portalu zgorzeleckiej policji ukazała się informacja o zatrzymaniu przez funkcjonariuszy CBŚP sprawców dokonanej 18 maja napaści na prawnika związanego z bogatyńskim samorządem.
 
 
Ustawa Prawo wodne została przyjęta przez Parlament i czeka na podpis Prezydenta. Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie alarmuje, że nowe zapisy ustawy nie tylko spowodują wzrost cen ale i cofnięcie unijnych dotacji.
 
 
Z rozmowy, jaką 20 lipca ArtRadio przeprowadziło z burmistrzem Grzmielewiczem, głównie utkwiły nam w pamięci krytyczne uwagi pod adresem redaktora Gadowskiego.
 
 
19 lipca na portalu RMF FM poinformowano, że w Bogatyni zlikwidowano laboratorium, w którym wytwarzano metamfetaminę – podejrzany mężczyzna usłyszał zarzuty od prokuratora.
 
piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 1215 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com