• Register
      
      
 
Czy burmistrz Andrzej Grzmielewicz wykona ucieczkę do przodu i wystartuje jesienią w wyborach parlamentarnych? Taką możliwość sugeruje portal mojabogatynia.pl.
 
 
„Brud i zgliszcza wewnątrz, a na zewnątrz bagno” – takim opisem zaczyna się artykuł o byłym przedszkolu przy ul. Energetyków 12, zamieszczony na portalu mojabogatynia.pl.
 
 
CBA zatrzymało przewodniczącego obwodowej komisji wyborczej w Łączkach Kucharskich (woj. podkarpackie) – zarzuty dotyczą korupcji podczas wyborów samorządowych w 2014 roku.
 
 
W wyborach prezydenta w gminie Bogatynia głosowało 47,85% uprawnionych. Andrzej Duda otrzymał 4904 głosy (54,59%), a Bronisław Komorowski 4079 głosów (45,41%).
 
 
Drugą turę wyborów prezydenckich w powiecie zgorzeleckim, podobnie jak i pierwszą, wygrał Bronisław Komorowski otrzymując 50,3% głosów. Andrzeja Dudę poparło 49,7% głosujących.
 
 
Prezydent elekt Andrzej Duda powiedział, że jego wygrana wynika z faktu, iż społeczeństwo oczekuje zmian. W tym kontekście warto byłoby zapytać, czego oczekują mieszkańcy gminy Bogatynia.
 
 
Na internetowej stronie Telewizji Bogatynia ukazał się zatytułowany „Ładniej na osiedlu” reportaż o skwerku przy ulicy Boznańskiej oraz o klombie w Markocicach.
 
 
Z nieoficjalnych danych dotyczących wyborów prezydenckich wynika, iż w gminie Bogatynia Andrzej Duda otrzymał 54,6% głosów, a Bronisław Komorowski 45,4%.
 
po przesłuchaniach prawie 300 osób w Bog...
Jak czytam teksty Wojciecha Sadurskiego ...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 770 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com