• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
11 października Telewizja Bogatynia opublikowała rozmowę przeprowadzoną z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Bogatyni, p. Jerzym Wiśniewskim, na temat degradacji środowiska.
 
 
Kontrolerzy RIO zwrócili uwagę na nieprawidłowości dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na osiedlową świetlicę – temat warto rozwinąć.
 
 
Takie cuda tylko w gminie Bogatynia – chociaż Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła, że w bogatyńskim budżecie po I półroczu powstał deficyt, radni na sesji usłyszeli o nadwyżce.
 
 
Bulwersujące informacje na temat sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 5 października, przynosi facebookowy profil „Bogatynia jakiej nie znacie”.
 
 
Kompleksowa kontrola finansów gminy Bogatynia, przeprowadzona przez Regionalną Izbę Obrachunkową od 3 kwietnia do 18 lipca, wykazała liczne nieprawidłowości i uchybienia.
 
 
Tego jeszcze nie było: 28 września Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu wydała negatywną opinię o przebiegu wykonania budżetu gminy Bogatynia w I półroczu 2017 roku.
 
 
Na 5 października na godz. 10.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni, podczas której zostanie m.in. przedstawione sprawozdanie z wykonania budżetu za I półrocze 2017 roku.
 
 
Według facebookowego profilu „Bogatynia jakiej nie znacie”, na początku ubiegłego tygodnia Najwyższa Izba Kontroli zajęła się sprawą bogatyńskiej afery śmieciowej.
 
piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 1244 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com