• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 1 marca na godz. 9.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – w porządku obrad znalazł się m.in. projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie gminy.
 
 
W programie sesji Rady Powiatu Zgorzeleckiego, która odbędzie się 23 lutego, znalazły się projekty uchwał dotyczące bogatyńskiego liceum oraz Zespołu Szkół Zawodowych.
 
 
Do naszej redakcji dotarła informacja od Czytelników o spotkaniu w sprawie uciepłownienia ulicy Krakowskiej w Bogatyni – spotkania, które nie przyniosło żadnych efektów.
 
 
Dzielnicowi z bogatyńskiego komisariatu ujawnili na jednym z parkingów w Bogatyni dwa skradzione w Niemczech samochody marki Mazda o łącznej wartości 60 tys. zł.
 
 
Jak informuje Telewizja Bogatynia, 15 lutego burmistrz Grzmielewicz w trakcie zebrania sprawozdawczo – wyborczego NSZZ „Solidarność” KWB Turów został odznaczony za zasługi dla związku.
 
 
6 lutego Regionalna Izba Obrachunkowa wydała opinię pozytywną z uwagami o prawidłowości planowanej kwoty długu przedstawionej w uchwałach Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na bardzo ciekawy tekst zamieszczony na portalu bogatynia.info.pl zatytułowany „Niemiecka gazeta o politycznej intrydze w Bogatyni”.
 
 
Według nowych przepisów od kolejnej kadencji, czyli od tegorocznych wyborów samorządowych, głosowania jawne na sesjach rad gmin, powiatów i sejmików będą imienne.
 
piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 1296 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com