• Register
      
      
 
Po zmianie w budżecie gminy, dokonanej 19 stycznia, koszty przystosowania obiektu przy ulicy Skłodowskiej na potrzeby świetlicy osiedlowej wzrosną do 300 tys. zł.
 
 
23 stycznia portal zgorzelec.info w tekście „Tajemnicza, bogatyńska gazetka” odniósł się do sprawy broszury kolportowanej od niedawna w naszej gminie.
 
 
Jak wynika z materiału Telewizji Bogatynia, na sesji Rady Miejskiej w dniu 19 stycznia wyrażono protest wobec proponowanej w projekcie uchwały nowej nazwy ulicy Żymierskiego.
 
 
Z dziennikarskiego obowiązku odnotowujemy, że na terenie naszej gminy rozkolportowano gazetkę „Bogatynia jakiej nie znacie”, zawierającą teksty o niepokojącej treści.
 
 
20 stycznia podczas rozmowy na antenie ArtRadia burmistrz Grzmielewicz odniósł się do głośnej w 2012 roku sprawy połączenia szpitala w Bogatyni ze szpitalem zgorzeleckim.
 
 
Zachęcamy Państwa do wysłuchania rozmowy z burmistrzem Grzmielewiczem z 20 stycznia, dostępnej na stronie internetowej ArtRadia, a zatytułowanej „Rok 2017 rokiem wielkich zmian”.
 
 
Jak podał Serwis Samorządowy PAP, gmina miejsko – wiejska Bogatynia zajmuje 12 miejsce w Polsce według wskaźnika podstawowych dochodów podatkowych na 1 mieszkańca.
 
 
18 stycznia w BIP opublikowano uchwałę z 30 grudnia 2016 r. w sprawie budżetu gminy Bogatynia na rok 2017 – dochody budżetu oszacowano na ponad 172,75 mln zł.
 
Cieszę się, że sprawa Porajowa jest w to...
Nazywanie osób ujawniających skandale i ...
Słowa, słowa, słowa. Panie Burmistrzu, J...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 1091 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com