• Register
      
      
 
Gmina Bogatynia ogłosiła zamówienie publiczne na dowóz i odwóz uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów na terenie miasta i gminy w roku szkolnym 2014/2015.
 
 
„Jaki rodzaj infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej powinien być rozwinięty w rejonie Jasnej Góry?” to hasło, które przyświeca sondzie na temat przyszłości tego sołectwa.
 
 
18 lipca na wniosek częstochowskiej prokuratury na trzy miesiące aresztowano prezydenta Zawiercia (woj. śląskie). Podejrzanemu zarzucono przyjmowanie korzyści majątkowych.
 
 
Gmina Bogatynia bez trudu byłaby w stanie dotować SPZOZ, gdyby wydatki na administrację nie pochłaniały środków zdecydowanie wyższych niż w większości samorządów.
 
 
Na portalu „Nowin Jeleniogórskich” ukazał się artykuł na temat Rankingu Samorządów 2014 dziennika „Rzeczpospolita”. Gminy Bogatynia nie ma wśród zwycięzców.
 
 
Poniżej publikujemy mail od Czytelniczki poszkodowanej wskutek pożaru budynku w Opolnie Zdroju. Jest to prośba o pomoc, którą publikujemy licząc na zainteresowanie władz i mieszkańców gminy.
 
 
Wydarzenia z ostatnich dni ukazują w całej jaskrawości, że w gminie Bogatynia istnieje cenzura prewencyjna. Przemilczanie różnych informacji z pewnością nie jest dziełem przypadku.
 
 
Według rankingu samorządowego miesięcznika Wspólnota, gmina Bogatynia znajduje się wśród gmin, które w 2013 roku osiągnęły najwyższe dochody na jednego mieszkańca.
 
Albo nic nie gadać bo tym panom nieznane...
Pani Wioleto czy Pani kiedyś była w taki...
Już czuć smród nieswieżej wyborczej kieł...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 575 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com