• Register
      
      
 
3 maja to dzień święta narodowego, które upamiętnia uchwalenie w 1791 roku konstytucji Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ustanowiono je w 1919 roku, a przywrócono w roku 1990.
 
 
Unieważnione zostało postępowanie przetargowe na usługę kompleksowego ubezpieczenia gminy Bogatynia w okresie od 29 maja 2016 r. do 28 maja 2019 r.
 
 
Plany dolnośląskiego samorządu związane z budową rowerowych ścieżek zmuszają do postawienia pytania, czy gmina Bogatynia wykorzysta otwierające się możliwości.
 
 
Raj to słowo, które pozytywnie nastraja i dobrze się kojarzy. Ostatnia sobota to właśnie wycieczka do Czeskiego Raju.
 
 
Stowarzyszenie KLANZA oraz Przedszkole Publiczne nr 6 zapraszają dzieci w wieku od 16 miesięcy do 3 lat na cykliczne zajęcia, które odbywają się co środę – poniżej szczegóły.
 
 
Z rankingu „Gmina na 5!”, sprawdzającego gotowość samorządów do obsługi inwestorów drogą elektroniczną, wynika, że Bogatynia nie jest do tego zadania właściwie przygotowana.
 
 
23 kwietnia portal bogatynia.info.pl opublikował skierowane do burmistrza pismo z prośbą o zajęcie stanowiska w sprawie dalszego funkcjonowania bogatyńskiego SPZOZ.
 
 
Opublikowane właśnie sprawozdanie o nadwyżce/deficycie bogatyńskiego budżetu (Rb-NDS) powinno skłonić radnych do zastanowienia, gdyż nie napawa ono optymizmem.
 
Promocja turystyczna gminy to tłuściochy...
Wszystkie przypadki korupcji zgłaszajcie...
Priorytetem powinna być ścieżka do styku...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 926 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com