• Register
      
      
 
Kolejny już raz zachęcamy i zapraszamy na wycieczkę rowerową czyli zdrowy ruch połączony z przyjemną edukacją.
 
 
W dniu 25.07.2014 r. o godz. 11.50 patrol Straży Miejskiej z Bogatyni udał się na ul. 1 Maja, gdzie wg zgłoszenia na budynku byłego Banku Spółdzielczego, n/n mężczyzna usiłuję zerwać blachę z dachu.
 
 
W dniu 28.06.2014r o godz. 07.00 z przed B.O.K. wyruszyliśmy w trasę na rowerach, z Bogatyni do Świnoujścia. W skład grupy wchodzili Bogusia, Tereska, Kamila, Leszek, Rysiek, Krzysiek, Jacek.
 
 
Skromna wzmianka w jednym z naszych artykułów na temat projektu „Tak dla Single Track” sprowokowała komentarz p. Adama Balcera, na który grzeczność nakazuje odpowiedzieć.
 
 
W związku z sugestiami, że kolejność prac wykonywanych na bogatyńskim zalewie wynika z inwentaryzacji środowiska przyrodniczego, zajrzeliśmy do dokumentacji robót.
 
 
Nazwy ulic w Bogatyni mają w znacznej mierze charakter dość przypadkowy, co zresztą jest zjawiskiem często spotykanym w polskich miastach. I nie mam na myśli tylko spadku po PRL.
 
 
Radomierzyce, wieś położona w niewielkiej odległości od północnej granicy naszej gminy, to miejscowość, w której warto się zatrzymać podczas powrotu z wakacyjnych wojaży.
 
 
Wakacje to czas sprzyjający porównaniu Bogatyni z innymi miejscowościami. Komentarz Czytelniczki pod jednym z naszych artykułów traktujemy jako kolejny sygnał negatywnych zjawisk.
 
Oby moje dziecko nigdy nie wpadło na pom...
niebawem jeszcze ukażą się dokumęty doty...
zachęcam was do oglądania profilu na FB ...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 581 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com