• Register
      
      
 
Ponieważ przed właśnie powołaną komisją rewizyjną stoi wiele poważnych zadań, postanowiliśmy przygotować dla jej członków małe zadanie, które mogą potraktować jako wprawkę.
 
 
„Wybory: jednak coś się stało” – pod takim tytułem „Gazeta Wyborcza” z 18 grudnia opublikowała artykuł, w którym kupowanie głosów w Bogatyni porównano do skandalu w Wałbrzychu sprzed kilku lat.
 
 
Poniżej podajemy aktualne składy komisji problemowych Rady Miejskiej w Bogatyni. Przewodniczących oznaczyliśmy literą (p), wiceprzewodniczących literami (wp).
 
 
Pod tekstem „Najgorszy budżet w historii” jeden z Czytelników zwrócił uwagę na problem rozliczania kosztów wykorzystywania samochodów prywatnych do celów służbowych.
 
 
Jak podano na stronie internetowej UMiG, na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 17 grudnia powołano komisję rewizyjną, do której zadań należy kontrolowanie działalności burmistrza.
 
 
Dnia 14.12 w pięknej Sali w Gromadce odbył się Turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2007 zorganizowany przez KS Talent Bolesławiec.
 
 
W programie publicystycznym, wyemitowanym 14 grudnia w TVP INFO, przywołana została Bogatynia jako przykład miejsca, gdzie mogło dojść do fałszowania wyborów przez PiS.
 
 
Wiceburmistrz Matelski na antenie ArtRadia oświadczył, że informacje na temat wytyczenia objazdu w związku z zamknięciem obiektu mostowego na drodze 354 dotarły do urzędu dopiero 3 grudnia.
 
Jakby nie patrzeć tak to właśnie wygląda...
To że auta urzędu wykazują po 200 km prz...
Szanowna redakcjo,jak mozecie tak pastwi...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 676 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com