• Register
      
      
 
12 lutego gmina Bogatynia ogłosiła zamówienie (zapytanie ofertowe), którego przedmiotem jest wykonanie kompleksowego audytu energetycznego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.
 
 
Według informacji podanej na Facebooku przez ArtRadio, dobiegł końca „gruntowny remont Oddziału Położniczego i Neonatologicznego w bogatyńskim szpitalu”.
 
 
10 lutego Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. powołała nowego prezesa zarządu, p. Janusza Adamskiego, który zastąpił na stanowisku p. Marka Bernera.
 
 
Gmina miejsko – wiejska Nysa przyjęła własny program polityki prorodzinnej, wypłacając 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko od 13 miesiąca życia do ukończenia 6 lat.
 
 
Wędrówkę na Guślarz już opisywaliśmy w wydanej przez nas niewielkiej broszurce pt. „Kilka wycieczek z Bogatyni i okolic”.
 
 
Nową przewodniczącą Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej S.A. została p. Beata Stępień. Nieoficjalnie mówi się, że mogą nastąpić kolejne zmiany we władzach spółki.
 
 
5 lutego minął termin składania prac konkursowych na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej zagospodarowania przestrzeni publicznej centrum Bogatyni.
 
 
Na portalu e-bogatynia.pl opublikowany został artykuł pod znamiennym tytułem „Bogatynia = Pikolandia?”, zwracający uwagę na problem narkomanii w naszej gminie.
 
Do uczestników balu Markocicach 2016 ile...
Na Jasnej jak się idzie na Guślarz tych ...
Okolice Opolna, szczególnie w miejscach ...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 893 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com