• Register
      
      
 
21 października Telewizja Bogatynia opublikowała krótki reportaż „Raport – za dużo pyłu”, dotyczący zanieczyszczonego powietrza w naszej gminie, szczególnie w Zatoniu.
 
 
23 października odbędą się w okręgu 2 (Sieniawka) wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Bogatyni, co jest związane ze złożeniem mandatu radnego przez p. Artura Siwaka.
 
 
19 października Radio Wrocław podało, że załoga KWB Turów rezygnuje w tym roku z Barbórki – wiąże się to z gigantycznym osuwiskiem o objętości około 600 mln metrów sześciennych.
 
 
Nie tylko w Bogatyni wytypowano kilkanaście ulic do tzw. dekomunizacji – podobną decyzję podjęto na przykład w Siemianowicach Śląskich. Widać jednak istotne różnice.
 
 
W krótkiej relacji Telewizji Bogatynia na temat sesji Rady Miejskiej z 14 października zwróciła naszą uwagę wypowiedź wiceprzewodniczącego rady, p. Krzysztofa Peremickiego.
 
 
17 października na portalu Radia Wrocław poruszono kwestię single tracków w rejonie Świeradowa-Zdroju, skłaniając nas do przypomnienia planów bogatyńskiego samorządu.
 
 
Bogatynia to piękne miasto i wspaniali ludzie – oznajmił prezydent na październikowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, mówiąc o swych podróżach po kraju.
 
 
14 października na stronie internetowej KWB Turów podano informację, że 1 listopada zakład osiągnie pełną moc wydobywczą, dzięki czemu pełną moc wytwórczą odzyska także elektrownia.
 
Chyba każdy w gminie ma kogoś w rodzinie...
Sprawiedliwy masz moje pełne poparcie. N...
Moim skromnym zdaniem, Zatonie jest bard...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 1044 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com