• Register
      
      
 
21 listopada sprawę korupcji wyborczej w naszej gminie poruszyło wiele ogólnopolskich portali. Jak cztery lata temu z powodzią, tak teraz Bogatynia będzie się kojarzyć z oszustwami.
 
 
Już dziewięć osób podejrzanych o udział w łapownictwie wyborczym w gminie Bogatynia zostało przesłuchanych – taką informację przyniósł portal e-bogatynia.pl.
 
 
Apelujemy do mieszkańców, aby zgłaszali organom ścigania wszelkie informacje na temat korupcji wyborczej. Oczekujemy, że do naszego apelu przyłączy się burmistrz Grzmielewicz.
 
 
Nieoficjalne źródła informują, że wczoraj doszło do porozumienia w sprawie zarządu powiatu zgorzeleckiego. Prawdopodobnie dotychczasowy starosta z PO, Artur Bieliński, zachowa stanowisko.
 
 
„Ci co sprzedali głosy to niezła patologia! Same pijusy i ćpuny!” – tak napisał jeden z komentatorów. Jednak ich wina jest znacznie mniejsza od winy tych, którzy głosy kupowali.
 
 
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze ogłosiła komunikat w sprawie afery związanej z korupcją wyborczą w Bogatyni. Zarzuty mogą usłyszeć kandydaci do Rady Miejskiej i Rady Powiatu.
 
 
Według oficjalnych informacji, do środy 19 listopada w związku z aferą dotyczącą handlu głosami zatrzymano sześć, a nie – jak wynikało z doniesień nieoficjalnych – siedem osób.
 
 
Niejasna pozostaje sprawa przetargu na dzierżawę działki 20/2 AM 17 obr. III Bogatynia – jednej z działek, na której mają powstać elektrownie fotowoltaiczne nr 1 i nr 2.
 
BURMISTRZ, WYDAJ OŚWIADCZENIE. PRZECIEŻ ...
A czego wy się spodziewaliście od kilkun...
Było dużo mówione wcześniej o tym kto bę...

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

piątek, 28 marzec 2014 09:49

Spór o artystów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pojawiły się pierwsze przecieki na temat wykonawców, którzy wystąpią na Karbonaliach 2014, na Facebooku powstał nowy profil „Nie chcemy Karbonaliów z Pianoforte”.

 

Jak informowały lokalne media, w styczniu – po wywiadzie z burmistrzem, który oświadczył, że gminy chyba jeszcze nie stać na Karbonalia – anonimowe osoby utworzyły na FB profil „Chcemy Karbonalia 2014”. Ten właśnie fakt, wraz z wynikami przeprowadzonej ankiety, władze gminy uznały za powód do zmiany stanowiska.

Na profilu „Chcemy Karbonalia” można znaleźć informację, że na czerwcowej imprezie wystąpią w Bogatyni Agnieszka Chylińska, Papa D. oraz grupa Video (bogatynia.info wymienia także Velvet). Profil informuje również, iż konkurencyjna oferta o porównywalnej cenie przewidywała, że na Karbonaliach wystąpi 12 wykonawców. Zwolennicy tej drugiej opcji, niezadowoleni z wyboru, skrzyknęli się na Facebooku, wyrażając niechęć wobec wyboru propozycji, przedstawionych przez agencję artystyczną z Żagania.

Warto odnotować, że głos na profilu zabrał p. Jerzy Stachyra, zastępca burmistrza ds. polityki regionalnej. Ujawnił on, iż firma, która przegrała przetarg (konsorcjum PINKS ENTERTAINMENT oraz 5th Element) sugerowała, że to ona jest twórcą i właścicielem profilu „Chcemy Karbonalia 2014”.

Krytycznie odnosząc się do osób wyrażających niezadowolenie z wyboru, p. Stachyra pisze: „Wspólnie walczyliśmy o Karbonalia, a teraz dajecie się tak nabrać obrażonym amatorom, którzy pierwszy raz w życiu brali udział w jakimkolwiek przetargu”. 

Czytany 659 razy

Biorą udział w konwersacji

  • to jest doskonała nauczka dla wszystkich by nie nakręcać się jak spirala i nie lubić wszystkiego co pozornie wygląda fajnie. Wszystkie te anonimowe profile są naciągane i manipulacyjne do bólu! I warto następnym razem pomyśleć zanim kliknę "lubię to" "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" - to nie ja, to św Paweł w liście do Tesaloniczan (5, 21-22) :)

  • Gość (yoko)

    W odpowiedzi na: Gość (anonim) Zgłoś

    racja! pejsbuk narzędziem manipulacji dla kretynów ! czytać,myśleć ,wyciągać wnioski - zamiast bezmyślnie klikać !!!;)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com