• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
sobota, 01 czerwiec 2013 19:34

Bogatyńskie przysłupy i inne atrakcje

Oceń ten artykuł
(147 głosów)

Bogatynia jest stolicą domów przysłupowych. To fakt niepodważalny. Dlatego wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Bogatyńskiej podjęliśmy się realizacji projektu interaktywnej mapy Bogatyni.

Docelowo na mapie znajdą się domy przysłupowe i inne atrakcje, które warto promować. W związku z tym zapraszamy do przesyłania zdjęć, opisów i adresów miejsc godnych uwagi. Mapę można otworzyć przez "kliknięcie" tutaj lub bezpośrednio w menu portalu. Zapraszamy.

Czytany 5847 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com