• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na prośbę autora, poniżej publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, aby najbliższe dni upłynęły Wam w spokoju oraz w prawdziwie wiosennym nastroju.
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz zadań w zakresie rozwoju sportu.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał, że na początku kwietnia CBŚP zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu cztery osoby ze spółki GPO.
 
 
Wiceburmistrz Wojciech Sawicki udzielił odpowiedzi radnemu Piotrowi Kaweckiemu na pytanie o stan prawny inwestycji „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
15 kwietnia po południu Rada Miejska w Bogatyni wznowiła obrady, przerwane 10 kwietnia – była to sesja nadzwyczajna, dotycząca opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 
 
Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.
 
 
15 kwietnia bogatyńscy radni będą kontynuować dyskusję na temat podwyżki opłat za odbiór odpadów – uznaliśmy, że warto w tym kontekście zwrócić uwagę na gminę Nysa.
 
piątek, 19 październik 2018 06:39

Oświatowa kompromitacja

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.

Informacja o tym, że gmina „realizuje zadania z zakresu edukacji, przeznaczając na oświatę 50% budżetu” znajduje się na 4 stronie błękitnej książeczki Grzmielewicza. Wystarczy jednak sięgnąć do sprawozdań z wykonania budżetu, żeby stwierdzić, iż ta kwota jest dwa razy mniejsza. Błąd rzędu 40 mln zł.

Nie sądzimy, aby społeczność Bogatyni świadomie wprowadzano w błąd. Trudno też przypuszczać, żeby burmistrz nie znał tekstu, pisanego w pierwszej osobie liczby pojedynczej. A jeśli sam tego nie pisał, musiał przecież przeczytać.

Na stronie 5 burmistrz podsumowując kończącą się kadencję oznajmia: „z całą odpowiedzialnością i czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Gmina się rozwija, a budżet jest w dobrej, niezagrożonej kondycji”. Czy rzeczywiście? Jeżeli burmistrz nie wie, jak ten budżet naprawdę wygląda?

Czytany 1082 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com