• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
piątek, 19 październik 2018 06:39

Oświatowa kompromitacja

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.

Informacja o tym, że gmina „realizuje zadania z zakresu edukacji, przeznaczając na oświatę 50% budżetu” znajduje się na 4 stronie błękitnej książeczki Grzmielewicza. Wystarczy jednak sięgnąć do sprawozdań z wykonania budżetu, żeby stwierdzić, iż ta kwota jest dwa razy mniejsza. Błąd rzędu 40 mln zł.

Nie sądzimy, aby społeczność Bogatyni świadomie wprowadzano w błąd. Trudno też przypuszczać, żeby burmistrz nie znał tekstu, pisanego w pierwszej osobie liczby pojedynczej. A jeśli sam tego nie pisał, musiał przecież przeczytać.

Na stronie 5 burmistrz podsumowując kończącą się kadencję oznajmia: „z całą odpowiedzialnością i czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Gmina się rozwija, a budżet jest w dobrej, niezagrożonej kondycji”. Czy rzeczywiście? Jeżeli burmistrz nie wie, jak ten budżet naprawdę wygląda?

Czytany 981 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com