• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Komisarz Wyborczy Michał Chudzik zwołał I sesję Rady Miejskiej w Bogatyni na 21 listopada 2018 r. na godz. 10.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
 
 
Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu oczyszczanie rzeki Miedzianka od Markocic do ulicy Turowskiej wypada uznać za pozytywny efekt wyborów – szkoda, że tak późno dostrzeżono problem.
 
 
Powyższe zdjęcie jest już nieaktualne. Zalegające od wielu miesięcy szczątki rozbitej szyby z wiaty przy byłym sklepie Carrefour w Bogatyni zostały wreszcie uprzątnięte.
 
 
Obiekt przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni, który miał być przeznaczony na świetlicę, otwarto całkiem dosłownie – drzwi prowadzące do budynku zostały wyrwane.
 
 
11 listopada w żyjącej jeszcze wyborczymi emocjami Bogatyni będzie mieć w tym roku nieco odmienny i szczególny wymiar. W związku z tym chcemy coś Państwu przypomnieć.
 
 
„CBŚP zatrzymało byłego sekretarza bogatyńskiego samorządu” – taką informację podał 7 listopada portal zgorzelec.info. Nieoficjalnie wskazuje się dwa powody zatrzymania.
 
 
6 listopada 2018 r. złożyłem na policji zawiadomienie o rozsyłanych do mieszkańców gminy Bogatynia SMS-ach szkalujących Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Błasiaka.
 
 
Dziękuję. Przede wszystkim dziękuję tym mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie głos. Tym, którzy zdecydowali się uczynić razem ze mną drugi krok.
 
piątek, 19 październik 2018 06:39

Oświatowa kompromitacja

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.

Informacja o tym, że gmina „realizuje zadania z zakresu edukacji, przeznaczając na oświatę 50% budżetu” znajduje się na 4 stronie błękitnej książeczki Grzmielewicza. Wystarczy jednak sięgnąć do sprawozdań z wykonania budżetu, żeby stwierdzić, iż ta kwota jest dwa razy mniejsza. Błąd rzędu 40 mln zł.

Nie sądzimy, aby społeczność Bogatyni świadomie wprowadzano w błąd. Trudno też przypuszczać, żeby burmistrz nie znał tekstu, pisanego w pierwszej osobie liczby pojedynczej. A jeśli sam tego nie pisał, musiał przecież przeczytać.

Na stronie 5 burmistrz podsumowując kończącą się kadencję oznajmia: „z całą odpowiedzialnością i czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Gmina się rozwija, a budżet jest w dobrej, niezagrożonej kondycji”. Czy rzeczywiście? Jeżeli burmistrz nie wie, jak ten budżet naprawdę wygląda?

Czytany 904 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com