• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
piątek, 19 październik 2018 06:37

Płacowa gra na czas

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.

Jak pisze p. Stachyra, podczas sesji Rady Miejskiej 18 października zapowiedziano na dzień następny spotkanie z pracownikami obsługi i administracji placówek oświatowych. Według p. Stachyry burmistrz obiecał tym pracownikom podwyżkę płac – „a wszystko na trzy dni przed wyborami”. Takie obietnice mieli też usłyszeć pracownicy Biblioteki Miejskiej i MZGK.

Według byłego wiceburmistrza podobna sytuacja miała miejsce cztery lata temu: „Przed poprzednimi wyborami burmistrz zwołał wszystkich pracowników administracji i obsługi szkół i przyrzekł im podwyżki. Zadeklarował pracownikom, że powstanie zespół do spraw ustalenia zasad ich przyznania i wyznaczył mnie na przewodniczącego takiego zespołu.”

Wspomniany zespół powstał, ale wszystkie spotkania wyglądały tak samo – pisze p. Stachyra: „Przed spotkaniem usiłowałem uzyskać stanowisko burmistrza – ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na podwyżki, jakie będą zasady, do jakiej granicy mogę posunąć się w negocjacjach? Przez kilka miesięcy burmistrz lekceważył wszystkie pytania i mówił tylko „graj na czas”. To był jeden z powodów mojego ostrego konfliktu z burmistrzem.”

P. Stachyra zwraca się do pracowników obsługi i administracji, aby przypomnieli sobie spotkanie sprzed czterech lat i zastanowili się, ile obietnic zostało spełnionych.

Czytany 759 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com