• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Komisarz Wyborczy Michał Chudzik zwołał I sesję Rady Miejskiej w Bogatyni na 21 listopada 2018 r. na godz. 10.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
 
 
Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu oczyszczanie rzeki Miedzianka od Markocic do ulicy Turowskiej wypada uznać za pozytywny efekt wyborów – szkoda, że tak późno dostrzeżono problem.
 
 
Powyższe zdjęcie jest już nieaktualne. Zalegające od wielu miesięcy szczątki rozbitej szyby z wiaty przy byłym sklepie Carrefour w Bogatyni zostały wreszcie uprzątnięte.
 
 
Obiekt przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni, który miał być przeznaczony na świetlicę, otwarto całkiem dosłownie – drzwi prowadzące do budynku zostały wyrwane.
 
 
11 listopada w żyjącej jeszcze wyborczymi emocjami Bogatyni będzie mieć w tym roku nieco odmienny i szczególny wymiar. W związku z tym chcemy coś Państwu przypomnieć.
 
 
„CBŚP zatrzymało byłego sekretarza bogatyńskiego samorządu” – taką informację podał 7 listopada portal zgorzelec.info. Nieoficjalnie wskazuje się dwa powody zatrzymania.
 
 
6 listopada 2018 r. złożyłem na policji zawiadomienie o rozsyłanych do mieszkańców gminy Bogatynia SMS-ach szkalujących Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Błasiaka.
 
 
Dziękuję. Przede wszystkim dziękuję tym mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie głos. Tym, którzy zdecydowali się uczynić razem ze mną drugi krok.
 
piątek, 19 październik 2018 06:37

Płacowa gra na czas

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.

Jak pisze p. Stachyra, podczas sesji Rady Miejskiej 18 października zapowiedziano na dzień następny spotkanie z pracownikami obsługi i administracji placówek oświatowych. Według p. Stachyry burmistrz obiecał tym pracownikom podwyżkę płac – „a wszystko na trzy dni przed wyborami”. Takie obietnice mieli też usłyszeć pracownicy Biblioteki Miejskiej i MZGK.

Według byłego wiceburmistrza podobna sytuacja miała miejsce cztery lata temu: „Przed poprzednimi wyborami burmistrz zwołał wszystkich pracowników administracji i obsługi szkół i przyrzekł im podwyżki. Zadeklarował pracownikom, że powstanie zespół do spraw ustalenia zasad ich przyznania i wyznaczył mnie na przewodniczącego takiego zespołu.”

Wspomniany zespół powstał, ale wszystkie spotkania wyglądały tak samo – pisze p. Stachyra: „Przed spotkaniem usiłowałem uzyskać stanowisko burmistrza – ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na podwyżki, jakie będą zasady, do jakiej granicy mogę posunąć się w negocjacjach? Przez kilka miesięcy burmistrz lekceważył wszystkie pytania i mówił tylko „graj na czas”. To był jeden z powodów mojego ostrego konfliktu z burmistrzem.”

P. Stachyra zwraca się do pracowników obsługi i administracji, aby przypomnieli sobie spotkanie sprzed czterech lat i zastanowili się, ile obietnic zostało spełnionych.

Czytany 661 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com