• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na prośbę autora, poniżej publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, aby najbliższe dni upłynęły Wam w spokoju oraz w prawdziwie wiosennym nastroju.
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz zadań w zakresie rozwoju sportu.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał, że na początku kwietnia CBŚP zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu cztery osoby ze spółki GPO.
 
 
Wiceburmistrz Wojciech Sawicki udzielił odpowiedzi radnemu Piotrowi Kaweckiemu na pytanie o stan prawny inwestycji „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
15 kwietnia po południu Rada Miejska w Bogatyni wznowiła obrady, przerwane 10 kwietnia – była to sesja nadzwyczajna, dotycząca opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 
 
Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.
 
 
15 kwietnia bogatyńscy radni będą kontynuować dyskusję na temat podwyżki opłat za odbiór odpadów – uznaliśmy, że warto w tym kontekście zwrócić uwagę na gminę Nysa.
 
piątek, 19 październik 2018 06:37

Płacowa gra na czas

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.

Jak pisze p. Stachyra, podczas sesji Rady Miejskiej 18 października zapowiedziano na dzień następny spotkanie z pracownikami obsługi i administracji placówek oświatowych. Według p. Stachyry burmistrz obiecał tym pracownikom podwyżkę płac – „a wszystko na trzy dni przed wyborami”. Takie obietnice mieli też usłyszeć pracownicy Biblioteki Miejskiej i MZGK.

Według byłego wiceburmistrza podobna sytuacja miała miejsce cztery lata temu: „Przed poprzednimi wyborami burmistrz zwołał wszystkich pracowników administracji i obsługi szkół i przyrzekł im podwyżki. Zadeklarował pracownikom, że powstanie zespół do spraw ustalenia zasad ich przyznania i wyznaczył mnie na przewodniczącego takiego zespołu.”

Wspomniany zespół powstał, ale wszystkie spotkania wyglądały tak samo – pisze p. Stachyra: „Przed spotkaniem usiłowałem uzyskać stanowisko burmistrza – ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na podwyżki, jakie będą zasady, do jakiej granicy mogę posunąć się w negocjacjach? Przez kilka miesięcy burmistrz lekceważył wszystkie pytania i mówił tylko „graj na czas”. To był jeden z powodów mojego ostrego konfliktu z burmistrzem.”

P. Stachyra zwraca się do pracowników obsługi i administracji, aby przypomnieli sobie spotkanie sprzed czterech lat i zastanowili się, ile obietnic zostało spełnionych.

Czytany 857 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com