• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
czwartek, 18 październik 2018 16:49

Nasza ulubiona książeczka

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.

To kolejna, nieco zmieniona, edycja broszurki, którą mieszkańcy naszej gminy otrzymują przed wyborami. Nie będziemy wszakże tego dzieła dokładnie recenzować, albowiem jego wymowa niewiele się różni od poprzednich edycji.

Szata graficzna jest bez zarzutu. Najbardziej nas ujęło zdjęcie zjeżdżalni na bogatyńskim basenie – jakby trochę pechowo ucięte. Na fotografii nie widać wylotu zjeżdżalni kamikaze, który bezwarunkowo należy wykorzystać w promocji gminy. Drugie mniejsze zdjęcie niestety nie oddaje w pełni urody tej osobliwości.

Sama bajeczka jak to bajeczka, nawet dosyć zabawna. Rozbawił nas fragment mówiący, że gmina „rokrocznie przeznacza znaczącą część swoich środków budżetowych na inwestycje”. Zapewne chodzi o nowatorskie rozumienie słowa „znacząca” – w 2017 roku przeznaczono z budżetu gminy niespełna 5 mln zł, czyli około 3% wydatków.

Szkoda, że autorzy nie wykorzystali lokalnych podań o kosztach basenu. Miał on przecież kosztować 9,5 mln zł, a według oficjalnej prognozy finansowej już kosztuje co najmniej 16,4 mln zł. Co najmniej, bo nie wiemy, jaki był wkład spółki BWiO – z pewnością minimum milion złotych. Do tego należy dodać ćwierć miliona złotych, które gmina zapewne będzie musiała zapłacić, aby budowę zalegalizować. Czy to już wszystko? Czas pokaże.

Śmieszna jest także historyjka o cenie wody, która od 10 lat nie wzrosła. Otóż 10 lat temu mieszkańcy płacili za wodę dwa razy mniej niż obecnie (łatwo to sprawdzić w uchwale bogatyńskiej rady z 20 marca 2008 roku).

Ale wróćmy do szaty graficznej. Przyznajemy, że ujęło nas także inne zdjęcie, które walczyło o palmę pierwszeństwa z fotografią zjeżdżalni. Widzimy na nim bohatera bajeczki podczas pracy przy pomidorach. Któż to wie, co przyniesie przyszłość?

Czytany 554 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Szkoda, że miejsca, które widzę codziennie nie przypominają tych z kolorowej bajeczki. Ścieżki wyłożone kostką ale zaśmiecone, trawa koszona bardzo rzadko. Skoszona trawa pozostawiona gnije i śmierdzi. Centrum też nie można nazwać wizytówką jednej z najbogatszych i najlepiej zarządzanych gmin w Polsce. Lampy na mojej n ulicy często gasną na kilka dni. ale czasem świecą w dzień, o barwie nie wspomnę, wśród białej nagle pojawia się barwa żółta - taki mały drobiazg. Zaniedbane doniczki z kwiatami na lampach obok plakatów wyborczych, których nie wolno tam wieszać. Większość tych plakatów jest z komitetu pana burmistrza, który osobiście przypominał, że nie jest to zgodne z prawem. Czy burmistrz tego nie widzi?

 • wciskacie sie w te wybory i obgadujecie wszystkich ten taki ta owaka syolki wam sie maza wstyd

 • Gość (MieszkAnka)

  Zgłoś

  A taka gra mi się przypomniała...;)

  - Kto wygra wybory w Bogatyni?
  - Pomidor! :)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com