• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na prośbę autora, poniżej publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, aby najbliższe dni upłynęły Wam w spokoju oraz w prawdziwie wiosennym nastroju.
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz zadań w zakresie rozwoju sportu.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał, że na początku kwietnia CBŚP zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu cztery osoby ze spółki GPO.
 
 
Wiceburmistrz Wojciech Sawicki udzielił odpowiedzi radnemu Piotrowi Kaweckiemu na pytanie o stan prawny inwestycji „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
15 kwietnia po południu Rada Miejska w Bogatyni wznowiła obrady, przerwane 10 kwietnia – była to sesja nadzwyczajna, dotycząca opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 
 
Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.
 
 
15 kwietnia bogatyńscy radni będą kontynuować dyskusję na temat podwyżki opłat za odbiór odpadów – uznaliśmy, że warto w tym kontekście zwrócić uwagę na gminę Nysa.
 
czwartek, 18 październik 2018 16:49

Nasza ulubiona książeczka

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.

To kolejna, nieco zmieniona, edycja broszurki, którą mieszkańcy naszej gminy otrzymują przed wyborami. Nie będziemy wszakże tego dzieła dokładnie recenzować, albowiem jego wymowa niewiele się różni od poprzednich edycji.

Szata graficzna jest bez zarzutu. Najbardziej nas ujęło zdjęcie zjeżdżalni na bogatyńskim basenie – jakby trochę pechowo ucięte. Na fotografii nie widać wylotu zjeżdżalni kamikaze, który bezwarunkowo należy wykorzystać w promocji gminy. Drugie mniejsze zdjęcie niestety nie oddaje w pełni urody tej osobliwości.

Sama bajeczka jak to bajeczka, nawet dosyć zabawna. Rozbawił nas fragment mówiący, że gmina „rokrocznie przeznacza znaczącą część swoich środków budżetowych na inwestycje”. Zapewne chodzi o nowatorskie rozumienie słowa „znacząca” – w 2017 roku przeznaczono z budżetu gminy niespełna 5 mln zł, czyli około 3% wydatków.

Szkoda, że autorzy nie wykorzystali lokalnych podań o kosztach basenu. Miał on przecież kosztować 9,5 mln zł, a według oficjalnej prognozy finansowej już kosztuje co najmniej 16,4 mln zł. Co najmniej, bo nie wiemy, jaki był wkład spółki BWiO – z pewnością minimum milion złotych. Do tego należy dodać ćwierć miliona złotych, które gmina zapewne będzie musiała zapłacić, aby budowę zalegalizować. Czy to już wszystko? Czas pokaże.

Śmieszna jest także historyjka o cenie wody, która od 10 lat nie wzrosła. Otóż 10 lat temu mieszkańcy płacili za wodę dwa razy mniej niż obecnie (łatwo to sprawdzić w uchwale bogatyńskiej rady z 20 marca 2008 roku).

Ale wróćmy do szaty graficznej. Przyznajemy, że ujęło nas także inne zdjęcie, które walczyło o palmę pierwszeństwa z fotografią zjeżdżalni. Widzimy na nim bohatera bajeczki podczas pracy przy pomidorach. Któż to wie, co przyniesie przyszłość?

Czytany 643 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Szkoda, że miejsca, które widzę codziennie nie przypominają tych z kolorowej bajeczki. Ścieżki wyłożone kostką ale zaśmiecone, trawa koszona bardzo rzadko. Skoszona trawa pozostawiona gnije i śmierdzi. Centrum też nie można nazwać wizytówką jednej z najbogatszych i najlepiej zarządzanych gmin w Polsce. Lampy na mojej n ulicy często gasną na kilka dni. ale czasem świecą w dzień, o barwie nie wspomnę, wśród białej nagle pojawia się barwa żółta - taki mały drobiazg. Zaniedbane doniczki z kwiatami na lampach obok plakatów wyborczych, których nie wolno tam wieszać. Większość tych plakatów jest z komitetu pana burmistrza, który osobiście przypominał, że nie jest to zgodne z prawem. Czy burmistrz tego nie widzi?

 • wciskacie sie w te wybory i obgadujecie wszystkich ten taki ta owaka syolki wam sie maza wstyd

 • Gość (MieszkAnka)

  Zgłoś

  A taka gra mi się przypomniała...;)

  - Kto wygra wybory w Bogatyni?
  - Pomidor! :)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com