• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Komisarz Wyborczy Michał Chudzik zwołał I sesję Rady Miejskiej w Bogatyni na 21 listopada 2018 r. na godz. 10.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
 
 
Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu oczyszczanie rzeki Miedzianka od Markocic do ulicy Turowskiej wypada uznać za pozytywny efekt wyborów – szkoda, że tak późno dostrzeżono problem.
 
 
Powyższe zdjęcie jest już nieaktualne. Zalegające od wielu miesięcy szczątki rozbitej szyby z wiaty przy byłym sklepie Carrefour w Bogatyni zostały wreszcie uprzątnięte.
 
 
Obiekt przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni, który miał być przeznaczony na świetlicę, otwarto całkiem dosłownie – drzwi prowadzące do budynku zostały wyrwane.
 
 
11 listopada w żyjącej jeszcze wyborczymi emocjami Bogatyni będzie mieć w tym roku nieco odmienny i szczególny wymiar. W związku z tym chcemy coś Państwu przypomnieć.
 
 
„CBŚP zatrzymało byłego sekretarza bogatyńskiego samorządu” – taką informację podał 7 listopada portal zgorzelec.info. Nieoficjalnie wskazuje się dwa powody zatrzymania.
 
 
6 listopada 2018 r. złożyłem na policji zawiadomienie o rozsyłanych do mieszkańców gminy Bogatynia SMS-ach szkalujących Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Błasiaka.
 
 
Dziękuję. Przede wszystkim dziękuję tym mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie głos. Tym, którzy zdecydowali się uczynić razem ze mną drugi krok.
 
czwartek, 18 październik 2018 16:49

Nasza ulubiona książeczka

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.

To kolejna, nieco zmieniona, edycja broszurki, którą mieszkańcy naszej gminy otrzymują przed wyborami. Nie będziemy wszakże tego dzieła dokładnie recenzować, albowiem jego wymowa niewiele się różni od poprzednich edycji.

Szata graficzna jest bez zarzutu. Najbardziej nas ujęło zdjęcie zjeżdżalni na bogatyńskim basenie – jakby trochę pechowo ucięte. Na fotografii nie widać wylotu zjeżdżalni kamikaze, który bezwarunkowo należy wykorzystać w promocji gminy. Drugie mniejsze zdjęcie niestety nie oddaje w pełni urody tej osobliwości.

Sama bajeczka jak to bajeczka, nawet dosyć zabawna. Rozbawił nas fragment mówiący, że gmina „rokrocznie przeznacza znaczącą część swoich środków budżetowych na inwestycje”. Zapewne chodzi o nowatorskie rozumienie słowa „znacząca” – w 2017 roku przeznaczono z budżetu gminy niespełna 5 mln zł, czyli około 3% wydatków.

Szkoda, że autorzy nie wykorzystali lokalnych podań o kosztach basenu. Miał on przecież kosztować 9,5 mln zł, a według oficjalnej prognozy finansowej już kosztuje co najmniej 16,4 mln zł. Co najmniej, bo nie wiemy, jaki był wkład spółki BWiO – z pewnością minimum milion złotych. Do tego należy dodać ćwierć miliona złotych, które gmina zapewne będzie musiała zapłacić, aby budowę zalegalizować. Czy to już wszystko? Czas pokaże.

Śmieszna jest także historyjka o cenie wody, która od 10 lat nie wzrosła. Otóż 10 lat temu mieszkańcy płacili za wodę dwa razy mniej niż obecnie (łatwo to sprawdzić w uchwale bogatyńskiej rady z 20 marca 2008 roku).

Ale wróćmy do szaty graficznej. Przyznajemy, że ujęło nas także inne zdjęcie, które walczyło o palmę pierwszeństwa z fotografią zjeżdżalni. Widzimy na nim bohatera bajeczki podczas pracy przy pomidorach. Któż to wie, co przyniesie przyszłość?

Czytany 465 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Szkoda, że miejsca, które widzę codziennie nie przypominają tych z kolorowej bajeczki. Ścieżki wyłożone kostką ale zaśmiecone, trawa koszona bardzo rzadko. Skoszona trawa pozostawiona gnije i śmierdzi. Centrum też nie można nazwać wizytówką jednej z najbogatszych i najlepiej zarządzanych gmin w Polsce. Lampy na mojej n ulicy często gasną na kilka dni. ale czasem świecą w dzień, o barwie nie wspomnę, wśród białej nagle pojawia się barwa żółta - taki mały drobiazg. Zaniedbane doniczki z kwiatami na lampach obok plakatów wyborczych, których nie wolno tam wieszać. Większość tych plakatów jest z komitetu pana burmistrza, który osobiście przypominał, że nie jest to zgodne z prawem. Czy burmistrz tego nie widzi?

 • wciskacie sie w te wybory i obgadujecie wszystkich ten taki ta owaka syolki wam sie maza wstyd

 • Gość (MieszkAnka)

  Zgłoś

  A taka gra mi się przypomniała...;)

  - Kto wygra wybory w Bogatyni?
  - Pomidor! :)

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com