• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
piątek, 21 wrzesień 2018 19:30

Coś w rodzaju słomianej plaży

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Doceniając znaczenie rolnictwa w gospodarce gminy Bogatynia, zwracamy się do burmistrza z pytaniem, dlaczego bogatyńskie dożynki będą trwać tylko dwa dni?

Przypominamy, że na sesji Rady Miejskiej 27 sierpnia zwiększono wydatki na imprezy kulturalne o 300 tys. zł. Jak można sądzić, chodzi o kwotę przeznaczoną na gminne dożynki.

Jeżeli sobie dobrze przypominamy, według burmistrza na Karbonalia 2018 gmina wydała nieco ponad 300 tys. zł. Jednak za tę kwotę zorganizowano imprezę trzydniową, uświetnioną występami dwa razy większej ilości gwiazd niż to przewidziano na dożynkach.

Uważamy to za niesprawiedliwość. Dlaczego impreza, o której mieszkańcy potocznie mówią „Dożynalia”, nie będzie trwała trzy dni? Owszem, według Głównego Urzędu Statystycznego udział rolnictwa i łowiectwa w dochodach gminy Bogatynia oscyluje wokół 0,1%. Czy to jednak wystarczający powód, aby rolnicze święto potraktować gorzej niż dni węgla i energii?

Musimy również zapytać, dlaczego bogatyńskie rolnictwo wcześniej nie było bardziej doceniane? To zdumiewające, że z właściwym zrozumieniem znaczenia rolnictwa musieliśmy czekać aż do schyłku trzeciej kadencji burmistrza Grzmielewicza. No ale lepiej późno niż wcale.

Niemniej przy okazji chcemy zwrócić uwagę na poważne niedociągnięcie. Otóż podczas dożynek na mieszkańców czekać będzie „coś w rodzaju słomianej plaży”. Pięknie, tyle że impreza będzie się odbywać na stadionie przy ulicy Sportowej. Trochę dziwnie mogą wyglądać ludzie biegnący wte i wewte na basen, aby zażyć jesiennej kąpieli.

Dlaczego więc imprezy nie zorganizowano na kąpielisku? Tak pięknie można by wykorzystać ten nieużytek. No, cóż, mamy nadzieję, że gmina zadba przynajmniej o kolorowe ręczniki, ozdobione ludowymi wzorami.

Czytany 1151 razy

Biorą udział w konwersacji

 • hahaha dobre ...
  SZACUN

 • Gość (Zbigniew)

  Zgłoś

  Chłopy potęgą są. To dzięki nim gmina zbożem stoi. Plon Ci niesiemy gospodarzu gminy, tegoroczny deficyt budżetowy , oraz dług Twojego 12 letniego urzędowania w wysokości prawie 70 ml. zł. Sam tego nie udźwigniesz , ale podziel to równo i sprawiedliwie na następne pokolenia. Niech nasze dzieci i wnuki pamiętają o wielkim Andrzeju rozpustnym. Niech wieść niesie , że to obrzydliwe kuny, szczury i myszy wyczyściły skarbiec kiedy Jaśnie Pan spał i o niczym nic nie wiedział. Świętujmy nie dwa , ale kilka dni jak na góralskim weselu. Cieszmy się z własnej głupoty i obojętności .W końcu jeszcze żyjemy. Bęc po rogach byka śmiało. Nikt tu nie wie,co się komu w końcu stało . Plon ci niesiemy ....

 • Gość (Sprawiedliwy)

  Zgłoś

  Słyszałem, że na otwarciu basenu Paraolimpijczyk, które rzekomo było pod koniec czerwca jako pierwszy na główkę do niego wskoczył niejaki Andrzej G. Sęk w tym, że na w/w otwarcie wykonawca jeszcze wody nie zdążył napuścić. W efekcie burmistrz miał taki ból głowy, że zapomniał co ile kosztuje w bogatyńskich inwestycjach a przede wszystkim z bólu zapomniał wykonawcy naliczyć kar. Do dzisiaj ma taki szum w głowie, że nie pamięta ile wydaje na plenerowe imoprezy typu karbonalia, czy dożynalia itp.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com