• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
środa, 19 wrzesień 2018 19:31

Drogocenni współpracownicy burmistrza

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

System wynagradzania w bogatyńskim samorządzie pod rządami burmistrza Grzmielewicza trudno uznać za racjonalny, co obrazują chociażby zarobki w byłym zarządzie GPO.

Była prezes spółki komunalnej GPO (w zarządzie od września 2008 roku) p. Stella Gosk w roku 2010 zarobiła 173 tys. zł. W roku 2011 jej wynagrodzenie wynosiło prawie 200 tys. zł, a trzy lata później 318 tys. zł. W rekordowym 2016 roku pani prezes wykazała dochód w wysokości niemal 337 tys. zł.

Niewiele gorzej wyglądały zarobki p. Sławomira Zawady, który członkiem zarządu GPO został w grudniu 2010 roku. W roku 2011 zarobił 170 tys. zł, ale w roku 2014 jego wynagrodzenie wyniosło już 280 tys. zł.

Ten zdumiewający wzrost wynagrodzeń zapewne miał związek ze znakomitym wywiązywaniem się zarządu GPO ze swoich obowiązków. Nie przeszkadzały w tym sygnały o różnych niejasnościach. Przykładowo na początku 2014 roku radni bezskutecznie próbowali ustalić ekonomiczny sens budowy sortowni odpadów i kompostowni za 16 mln zł. Moc przerobowa instalacji wielokrotnie przewyższa potrzeby gminy Bogatyni. W odpowiedzi tłumaczono, że spółka planuje zaoferować usługi innym samorządom – co jednak nie nastąpiło.

Kolejny przykład niejasności to sprawa odpadów, które trafiły na składowisko i do kompostowni zamiast do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Wciąż czekamy na oficjalne informacje dotyczące przyczyn znacznego zmniejszenia ilości odebranych od mieszkańców gminy w latach 2013 – 2014 zmieszanych odpadów komunalnych.

Nadmieńmy, że o niezrozumiałych różnicach w podawanej ilości zbieranych odpadów pisaliśmy już 29 czerwca 2016 r. z tekście „Pytanie do radnych i GPO”. Jednak nasze pytanie pozostało wówczas bez odzewu, chociażby ze strony rzecznika prasowego gminy. Być może wyjaśni sprawę prokuratura.

Ale powróćmy do kwestii płac. Wysokość wynagrodzenia burmistrza jest ograniczona przez prawo. W roku 2008 burmistrz Grzmielewicz zarobił niespełna 134 tys. zł, a w roku 2014 niewiele więcej, bo 157 tys. zł. Obecnie zarabia jeszcze mniej – zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 maja 2018 r. uchwałą Rady Miejskiej ustalono je na około 127,5 tys. zł rocznie.

Wynagrodzenia zastępców burmistrza, jak też skarbnika przekraczają 200 tys. zł, a nieco mniej zarabia dyrektor MZGK. Za to prezes spółki BWiO otrzymał w roku 2017 aż 388 tys. zł, a dyrektor ds. ekonomiczno – komunalnych 346 tys. zł. Czym jest uzasadnione tak duże zróżnicowanie płac w samorządzie?

Czytany 1031 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com