• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Sprawa nieprawidłowości dotyczących gospodarki odpadami w naszej gminie odbija się coraz szerszym echem – pojawiły się komentarze polityków PO i posłanki Marzeny Machałek z PiS.
 
 
Na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia podano kolejne wyniki wyborów w sołectwach – 20 lutego sołtysów i rady sołeckie wybierali mieszkańcy Działoszyna i Krzewiny.
 
 
20 lutego nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora PGE GiEK S.A. Oddział KWB Turów – p. Leszka Sondaja (dyrektora od stycznia 2017 roku) zastąpił p. Sławomir Wochna.
 
 
20 lutego w mediach lokalnych i regionalnych opublikowano apel CBŚP do wszystkich osób, które mają informacje na temat nieprawidłowości w bogatyńskim samorządzie.
 
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia podał informację o wyniku zakończenia trzech procedur naborów na wolne stanowisko urzędnicze – chodzi o stanowiska naczelników wydziałów.
 
 
19 lutego burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie dotyczące przeprowadzenia wyborów rad osiedlowych – poniżej podajemy harmonogram zebrań mieszkańców.
 
 
Na stronie UMiG Bogatynia podano kolejne wyniki wyborów w sołectwach – 18 lutego głosowali mieszkańcy Opolna-Zdroju i Jasnej Góry, a 19 lutego Wyszkowa-Wolanowa i Lutogniewic.
 
 
15 lutego mieszkańcy kolejnych dwóch sołectw – Kopaczowa i Sieniawki – dokonali wyboru sołtysów oraz rad sołeckich. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów.
 
niedziela, 16 wrzesień 2018 20:23

Przeciw kupowaniu głosów w gminie Bogatynia

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.

Według profilu cena za pakiet wynosi obecnie 600 zł. Jak czytamy, o handlu (ze wskazaniem miejsc oraz zaangażowanych w ten przestępczy proceder osób) zostały powiadomione zamiejscowe służby, które monitorują sytuację. Funkcjonariusze z zewnątrz mają być obecni w dniu wyborów, gdyż „służby wzięły Bogatynię pod specjalny nadzór ze względu na korupcję w poprzednich wyborach”.

Autorzy profilu apelują o informowanie w przypadku zetknięcia się z propozycją kupienia głosu. Obiecują także nagrodę pieniężną (1500 zł) za dostarczenie materiałów (zdjęć, nagrań), które mogą doprowadzić do skazania kupujących.

My ze swej strony apelujemy do mediów lokalnych (m.in. Telewizji Bogatynia i ArtRadia) o informowanie i przypominanie, że handel głosami jest przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Za przestępstwo korupcji wyborczej ukarany zostanie nie tylko ten, kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej, ale także ten, kto ją przyjmuje.

Jeżeli sprawca zawiadomił organ powołany do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia, zanim organ ten o nich się dowiedział, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może odstąpić od jej wymierzenia.

Czytany 1155 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com