• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
niedziela, 16 wrzesień 2018 20:23

Przeciw kupowaniu głosów w gminie Bogatynia

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.

Według profilu cena za pakiet wynosi obecnie 600 zł. Jak czytamy, o handlu (ze wskazaniem miejsc oraz zaangażowanych w ten przestępczy proceder osób) zostały powiadomione zamiejscowe służby, które monitorują sytuację. Funkcjonariusze z zewnątrz mają być obecni w dniu wyborów, gdyż „służby wzięły Bogatynię pod specjalny nadzór ze względu na korupcję w poprzednich wyborach”.

Autorzy profilu apelują o informowanie w przypadku zetknięcia się z propozycją kupienia głosu. Obiecują także nagrodę pieniężną (1500 zł) za dostarczenie materiałów (zdjęć, nagrań), które mogą doprowadzić do skazania kupujących.

My ze swej strony apelujemy do mediów lokalnych (m.in. Telewizji Bogatynia i ArtRadia) o informowanie i przypominanie, że handel głosami jest przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Za przestępstwo korupcji wyborczej ukarany zostanie nie tylko ten, kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej, ale także ten, kto ją przyjmuje.

Jeżeli sprawca zawiadomił organ powołany do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia, zanim organ ten o nich się dowiedział, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może odstąpić od jej wymierzenia.

Czytany 941 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com