• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
niedziela, 16 wrzesień 2018 20:23

Przeciw kupowaniu głosów w gminie Bogatynia

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.

Według profilu cena za pakiet wynosi obecnie 600 zł. Jak czytamy, o handlu (ze wskazaniem miejsc oraz zaangażowanych w ten przestępczy proceder osób) zostały powiadomione zamiejscowe służby, które monitorują sytuację. Funkcjonariusze z zewnątrz mają być obecni w dniu wyborów, gdyż „służby wzięły Bogatynię pod specjalny nadzór ze względu na korupcję w poprzednich wyborach”.

Autorzy profilu apelują o informowanie w przypadku zetknięcia się z propozycją kupienia głosu. Obiecują także nagrodę pieniężną (1500 zł) za dostarczenie materiałów (zdjęć, nagrań), które mogą doprowadzić do skazania kupujących.

My ze swej strony apelujemy do mediów lokalnych (m.in. Telewizji Bogatynia i ArtRadia) o informowanie i przypominanie, że handel głosami jest przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Za przestępstwo korupcji wyborczej ukarany zostanie nie tylko ten, kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej, ale także ten, kto ją przyjmuje.

Jeżeli sprawca zawiadomił organ powołany do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia, zanim organ ten o nich się dowiedział, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może odstąpić od jej wymierzenia.

Czytany 1282 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com