• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
niedziela, 16 wrzesień 2018 20:23

Przeciw kupowaniu głosów w gminie Bogatynia

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.

Według profilu cena za pakiet wynosi obecnie 600 zł. Jak czytamy, o handlu (ze wskazaniem miejsc oraz zaangażowanych w ten przestępczy proceder osób) zostały powiadomione zamiejscowe służby, które monitorują sytuację. Funkcjonariusze z zewnątrz mają być obecni w dniu wyborów, gdyż „służby wzięły Bogatynię pod specjalny nadzór ze względu na korupcję w poprzednich wyborach”.

Autorzy profilu apelują o informowanie w przypadku zetknięcia się z propozycją kupienia głosu. Obiecują także nagrodę pieniężną (1500 zł) za dostarczenie materiałów (zdjęć, nagrań), które mogą doprowadzić do skazania kupujących.

My ze swej strony apelujemy do mediów lokalnych (m.in. Telewizji Bogatynia i ArtRadia) o informowanie i przypominanie, że handel głosami jest przestępstwem. Grozi za nie kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Za przestępstwo korupcji wyborczej ukarany zostanie nie tylko ten, kto udziela korzyści majątkowej lub osobistej, ale także ten, kto ją przyjmuje.

Jeżeli sprawca zawiadomił organ powołany do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia, zanim organ ten o nich się dowiedział, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może odstąpić od jej wymierzenia.

Czytany 1055 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com