• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Powołana została nowa Rada Nadzorcza Gminnego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Bogatyni – w składzie rady znalazł się m.in. były prezes spółki.
 
 
Podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni, która odbyła się 12 czerwca, radni ponownie odrzucili gminny program przeciwdziałania narkomanii na rok 2019 – poniżej wyniki głosowania.
 
 
13 czerwca opublikowane zostały zarządzenia burmistrza Bogatyni o powierzeniu stanowisk dyrektorów w trzech szkołach gminnych oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
Podczas sesji nadzwyczajnej 12 czerwca radni zajęli się ponownie projektami uchwał w sprawie programów przeciwdziałania alkoholizmowi i narkomanii, które odrzucono 5 czerwca.
 
 
Po zmianie składów Rad Nadzorczych w PEC S.A. oraz w GZMK Sp. z o.o. przyszedł czas na kolejną spółkę komunalną – Bogatyńskie Wodociągi i Oczyszczalnię S.A.
 
 
Na 12 czerwca na godz. 15.30 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się odrzuconymi programami i projektem uchwały o obywatelskiej inicjatywie uchwałodawczej.
 
 
Z uwagi na zainteresowanie, jakie spowodował nasz tekst „Radni odrzucili dwa programy”, jak też docierające do redakcji pytania, publikujemy informację o tym, kto jak głosował.
 
 
Wybrano ofertę na „Wykonanie projektu geotechnicznego wraz z dokumentacją badań podłoża i oceną przydatności do wbudowania gruntów” znajdujących się na terenie basenu w Bogatyni.
 
czwartek, 13 wrzesień 2018 19:19

Dorzynanie gminy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak można wnioskować z plakatu promującego dwudniowe gminne dożynki, zaplanowane na 29 i 30 września, Bogatynia to gmina o wybitnie rolniczym charakterze.

Z informacji dostępnych w internecie wynika, że impreza nie ograniczy się do prezentacji wieńców dożynkowych, plonów z sadu i ogrodu, zabytkowych ciągników i wyrobów rękodzielniczych. Będzie też lunapark, no i wystąpią „gwiazdy sceny ogólnopolskiej” – w sobotę Tulia (zespół folkowy) i Brathanki, a w niedzielę zespół M.I.G. oraz Cleo. Przewidziano ponadto występ kabaretu Koń Polski.

Tylko malkontenci mogliby wypominać, iż rok temu dożynki gminne odbyły się w jednym dniu, uświetnione występami lokalnych zespołów. Albo że Karbonalia 2018 czy Gminne Dożynki 2018 mają coś wspólnego z kampanią wyborczą – burmistrz przecież jasno stwierdził, że kampanii nie prowadzi, to trzeba jemu wierzyć.

Po Karbonaliach burmistrz oświadczył, iż tegoroczna impreza była najtańsza z dotychczasowych edycji. Jeśli więc oznajmi, że tegoroczne dożynki także są tańsze od poprzednich, również należy jemu uwierzyć.

Czytany 824 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com