• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
czwartek, 13 wrzesień 2018 19:19

Dorzynanie gminy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak można wnioskować z plakatu promującego dwudniowe gminne dożynki, zaplanowane na 29 i 30 września, Bogatynia to gmina o wybitnie rolniczym charakterze.

Z informacji dostępnych w internecie wynika, że impreza nie ograniczy się do prezentacji wieńców dożynkowych, plonów z sadu i ogrodu, zabytkowych ciągników i wyrobów rękodzielniczych. Będzie też lunapark, no i wystąpią „gwiazdy sceny ogólnopolskiej” – w sobotę Tulia (zespół folkowy) i Brathanki, a w niedzielę zespół M.I.G. oraz Cleo. Przewidziano ponadto występ kabaretu Koń Polski.

Tylko malkontenci mogliby wypominać, iż rok temu dożynki gminne odbyły się w jednym dniu, uświetnione występami lokalnych zespołów. Albo że Karbonalia 2018 czy Gminne Dożynki 2018 mają coś wspólnego z kampanią wyborczą – burmistrz przecież jasno stwierdził, że kampanii nie prowadzi, to trzeba jemu wierzyć.

Po Karbonaliach burmistrz oświadczył, iż tegoroczna impreza była najtańsza z dotychczasowych edycji. Jeśli więc oznajmi, że tegoroczne dożynki także są tańsze od poprzednich, również należy jemu uwierzyć.

Czytany 665 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com