• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Sprawa nieprawidłowości dotyczących gospodarki odpadami w naszej gminie odbija się coraz szerszym echem – pojawiły się komentarze polityków PO i posłanki Marzeny Machałek z PiS.
 
 
Na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia podano kolejne wyniki wyborów w sołectwach – 20 lutego sołtysów i rady sołeckie wybierali mieszkańcy Działoszyna i Krzewiny.
 
 
20 lutego nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora PGE GiEK S.A. Oddział KWB Turów – p. Leszka Sondaja (dyrektora od stycznia 2017 roku) zastąpił p. Sławomir Wochna.
 
 
20 lutego w mediach lokalnych i regionalnych opublikowano apel CBŚP do wszystkich osób, które mają informacje na temat nieprawidłowości w bogatyńskim samorządzie.
 
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia podał informację o wyniku zakończenia trzech procedur naborów na wolne stanowisko urzędnicze – chodzi o stanowiska naczelników wydziałów.
 
 
19 lutego burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie dotyczące przeprowadzenia wyborów rad osiedlowych – poniżej podajemy harmonogram zebrań mieszkańców.
 
 
Na stronie UMiG Bogatynia podano kolejne wyniki wyborów w sołectwach – 18 lutego głosowali mieszkańcy Opolna-Zdroju i Jasnej Góry, a 19 lutego Wyszkowa-Wolanowa i Lutogniewic.
 
 
15 lutego mieszkańcy kolejnych dwóch sołectw – Kopaczowa i Sieniawki – dokonali wyboru sołtysów oraz rad sołeckich. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów.
 
czwartek, 13 wrzesień 2018 19:19

Dorzynanie gminy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak można wnioskować z plakatu promującego dwudniowe gminne dożynki, zaplanowane na 29 i 30 września, Bogatynia to gmina o wybitnie rolniczym charakterze.

Z informacji dostępnych w internecie wynika, że impreza nie ograniczy się do prezentacji wieńców dożynkowych, plonów z sadu i ogrodu, zabytkowych ciągników i wyrobów rękodzielniczych. Będzie też lunapark, no i wystąpią „gwiazdy sceny ogólnopolskiej” – w sobotę Tulia (zespół folkowy) i Brathanki, a w niedzielę zespół M.I.G. oraz Cleo. Przewidziano ponadto występ kabaretu Koń Polski.

Tylko malkontenci mogliby wypominać, iż rok temu dożynki gminne odbyły się w jednym dniu, uświetnione występami lokalnych zespołów. Albo że Karbonalia 2018 czy Gminne Dożynki 2018 mają coś wspólnego z kampanią wyborczą – burmistrz przecież jasno stwierdził, że kampanii nie prowadzi, to trzeba jemu wierzyć.

Po Karbonaliach burmistrz oświadczył, iż tegoroczna impreza była najtańsza z dotychczasowych edycji. Jeśli więc oznajmi, że tegoroczne dożynki także są tańsze od poprzednich, również należy jemu uwierzyć.

Czytany 730 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com