• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
czwartek, 13 wrzesień 2018 19:19

Dorzynanie gminy

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak można wnioskować z plakatu promującego dwudniowe gminne dożynki, zaplanowane na 29 i 30 września, Bogatynia to gmina o wybitnie rolniczym charakterze.

Z informacji dostępnych w internecie wynika, że impreza nie ograniczy się do prezentacji wieńców dożynkowych, plonów z sadu i ogrodu, zabytkowych ciągników i wyrobów rękodzielniczych. Będzie też lunapark, no i wystąpią „gwiazdy sceny ogólnopolskiej” – w sobotę Tulia (zespół folkowy) i Brathanki, a w niedzielę zespół M.I.G. oraz Cleo. Przewidziano ponadto występ kabaretu Koń Polski.

Tylko malkontenci mogliby wypominać, iż rok temu dożynki gminne odbyły się w jednym dniu, uświetnione występami lokalnych zespołów. Albo że Karbonalia 2018 czy Gminne Dożynki 2018 mają coś wspólnego z kampanią wyborczą – burmistrz przecież jasno stwierdził, że kampanii nie prowadzi, to trzeba jemu wierzyć.

Po Karbonaliach burmistrz oświadczył, iż tegoroczna impreza była najtańsza z dotychczasowych edycji. Jeśli więc oznajmi, że tegoroczne dożynki także są tańsze od poprzednich, również należy jemu uwierzyć.

Czytany 604 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com