• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
czwartek, 13 wrzesień 2018 06:44

Zmiana w Bogatyni jest możliwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niewybredny atak w internecie na potencjalnych kandydatów na burmistrza i radnych każe zapytać – kto może być zainteresowany takim działaniem u progu kampanii wyborczej?

Nie chcemy wyciągać zbyt daleko idących wniosków tylko na podstawie tego, kto jest atakowany, a kto oszczędzany. Możemy jedynie przypuszczać, że autorami internetowego hejtu są osoby zainteresowane utrzymaniem obecnego stanu rzeczy. Czy osobom tym zależy na dobru gminy, czy też może na obronie stanowisk i pozycji – nie śmiemy rozstrzygać.

Taką internetową mowę nienawiści należy ignorować. Tym bardziej, że czysto personalne ataki świadczą tak naprawdę o słabości atakujących. I tu zapewne dotykamy istoty sprawy – aktywność internetowych hejterów świadczy bowiem o tym, że zmiana w Bogatyni jest możliwa. Oni na pewno dobrze o tym wiedzą.

Jak wiadomo, o stanowisko burmistrza ubiegać się będzie prawdopodobnie siedmioro kandydatów. A to oznacza, że zdobycie przez któregoś z kandydatów ponad połowy głosów jest zadaniem mało realnym. Mają przecież moc przyciągania zarówno szyldy partyjne, jak też nazwiska, które od lat funkcjonują – lepiej lub gorzej – w bogatyńskim samorządzie. Nie można też wykluczyć, że spora część wyborców zechce oddać głos na kogoś nowego, dającego choćby cień nadziei na istotne zmiany.

Tak więc jest bardzo możliwe, że tegoroczne wybory w gminie Bogatynia rozstrzygną się dopiero w drugiej turze. Przypominamy, iż wchodzą do niej kandydaci, którzy w pierwszej turze uzyskali dwa najlepsze wyniki. Co także jest godne przypomnienia, najlepszy wynik w I turze wcale nie daje gwarancji zwycięstwa. Wybór pomiędzy dwoma kandydatami zmusi wyborców do ponownego przemyślenia swoich preferencji.

Wynik wyborów nie jest jeszcze przesądzony, zwłaszcza że kampania wyborcza na dobrą sprawę jeszcze nie ruszyła. Być może pewne środowiska będą twierdzić inaczej, aby zniechęcić mieszkańców do udziału w wyborach. Internetowy hejt z pewnością może niejedną osobę odstręczyć od uczestnictwa w podejmowaniu decyzji o przyszłości gminy.

Dlatego ignorujmy personalne napaści na kandydatów. Nie dajmy się też zwodzić obietnicom, których tak wiele zawsze słyszymy podczas kampanii wyborczych. Oczekujmy jasnego i prostego przekazu o tym, co należy zrobić, aby gmina Bogatynia właściwie wykorzystywała swój potencjał. I nie traćmy nadziei – ona ponoć umiera ostatnia.

Czytany 683 razy

Biorą udział w konwersacji

 • "Nadzieja umiera ostatnia"
  Zmiana nie tyle jest możliwa, co niezbędna!
  "Nadzieja umiera ostatnia", myślę że każdy to powiedzenie zna!?
  Teraz trzeba wcielić je w życie i nie opuszczać rąk! Apel do wszystkich nowych ugrupowań o połączenie sił i wspólną "walkę" (można użyć górnolotnych słów - nawet trzeba użyć!) o wyzwolenie Bogatyni z "mafijnych" rąk!
  Nasze miasto umiera, przestało się rozwijać. Na tle o wiele biedniejszych miast wygląda jak brzydkie kaczątko! Celowo piszę "brzydkie kaczątko", bo potencjał mamy, aby zmienić się w pięknego łabędzia! Wczorajszy dzień pokazał, że król "jest nagi" i pozostawiony sobie. Ludzi, których koło siebie gromadził i karmił odchodzą od pustego stołu syci nie zadowalając się już tylko resztkami. Zostali pseudo przyjaciele, którzy czekając końca aby zedrzeć szaty z króla. Kiedy otacza się ludźmi "którzy utwierdzając cię w iluzji wielkości, by grabić twoje królestwo" to KOŃCZY się jako psychiczny "żebrak" w samotności pod pręgierzem pochlebców.
  BOGATYNIA MUSI ODZYSKAĆ SWÓJ BLASK - NIE ZEPSUJMY TEGO, TERAZ JEST WŁAŚCIWY CZAS BY TEGO DOKONAĆ!

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com