• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
piątek, 06 lipiec 2018 18:01

Burmistrz o kosztach Karbonaliów i o agencji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.

Zgodnie ze słowami burmistrza oraz osób jemu towarzyszących wydatki zamknęły się kwotą około 370 tys. zł, natomiast dochody z imprezy wyniosły około 50 tys. zł. Honoraria wszystkich zaproszonych gwiazd wyniosły około 180 tys. zł, jednak niczego o konkretnych kwotach nie usłyszeliśmy, gdyż burmistrz zasłonił się tajemnicą handlową.

W każdym razie za zawyżoną uznał burmistrz kwotę 110 tys. zł, jaką według profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” mogła otrzymać Edyta Górniak. Dla porządku zauważmy, iż już kilka lat temu media podawały informację, że artystka za koncert otrzymuje od 60 do 100 tys. zł. Nie zamierzamy wszakże wypominać popularnym artystom, że otrzymują tyle pieniędzy, ile ktoś jest gotowy zapłacić – interesuje nas bowiem kieszeń gminy, a nie wykonawców.

Według burmistrza zaproszenie tylu gwiazd w 2018 roku było możliwe dzięki temu, iż zrezygnowano z usług pośredniczącej agencji. Jak mówił burmistrz, dawniej sprawami związanymi z organizacją Karbonaliów zajmował się były już wiceburmistrz Stachyra – teraz burmistrz uznał, że lepiej będzie „jeżeli sami się tym zajmiemy”. Pozostaje wyrazić żal, że tak późno się o tym zorientowano.

To właśnie sprawa rezygnacji z usług pośrednika nieco nas zafrapowała. Otóż w planie zamówień publicznych gminy Bogatynia na rok 2018 widnieje pozycja „organizacja i realizacja imprezy” pod nazwą Bogatyńskie Dni Węgla i Energii Karbonalia 2018. W I kwartale bieżącego roku miał być na tę usługę zorganizowany przetarg, którego wartość oszacowano na 500 tys. zł – czyli tyle, ile za organizację dwóch poprzednich edycji otrzymała wynajęta agencja.

W trakcie rozmowy na antenie ArtRadia burmistrz niezbyt jasno dał do zrozumienia, że organizując tegoroczne Karbonalia gmina napotkała trudności ze strony pewnej agencji. Mówił także o konsekwencjach związanych z jakąś odmową, jak też o rekompensacie ze strony gminy.

Nie brzmiała ta wypowiedź szczególnie jasno, dlatego możemy jedynie snuć przypuszczenia. Czyżby zatem gmina próbowała wynająć pośredniczącą agencję, ale zerwano jakąś umowę? Czy jakaś agencja wykonała już pewne usługi? Czy mówiąc o rekompensacie burmistrz miał na myśli konsekwencje finansowe dla gminy? Dlaczego właściwie jakakolwiek „firma” miałaby utrudniać gminie zorganizowanie Karbonaliów? Czekamy na wyjaśnienia.

Czytany 543 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com