• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Zwracamy się do policji i wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia z apelem o podjęcie działań, które uniemożliwią powtórzenie się procederu handlu głosami w wyborach samorządowych.
 
 
Jak podaje profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie”, wniosek jednego z mieszkańców o udzielenie informacji publicznej burmistrz potraktował w stylu godnym Monty Pythona.
 
 
Według rankingu samorządowego pisma „Wspólnota” Bogatynia w roku 2017 znalazła się pod względem dochodów na 10 miejscu w kategorii obejmującej „miasta inne”.
 
 
Na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” pojawiła się informacja, że do inspektora nadzoru budowlanego wpłynęło zawiadomienie dotyczące mostu na ulicy Kościuszki w Bogatyni.
 
 
Zważywszy wzrastające koszty budowy bogatyńskiego basenu należy postawić pytanie: czy nie bardziej sensowna była rewitalizacja zalewu i stworzenie tam ośrodka rekreacji?
 
 
W pewną konsternację wprawiły nas słowa burmistrza Grzmielewicza o domach przysłupowych, wypowiedziane w relacji Telewizji Bogatynia „Przysłupy coraz ładniejsze”.
 
 
Po zaznaczeniu na popularnej stronie zinfo.pl wiadomości lokalnych z Bogatyni pojawiają się artykuły dobitnie ukazujące zasługi obecnej władzy w promocji naszej gminy.
 
 
Zdjęcie pokazujące, w jaki sposób niektórzy mieszkańcy rozumieją segregację odpadów, zostało wykonane w niedzielę 29 lipca po południu na ulicy Styki w Bogatyni.
 
piątek, 06 lipiec 2018 18:01

Burmistrz o kosztach Karbonaliów i o agencji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.

Zgodnie ze słowami burmistrza oraz osób jemu towarzyszących wydatki zamknęły się kwotą około 370 tys. zł, natomiast dochody z imprezy wyniosły około 50 tys. zł. Honoraria wszystkich zaproszonych gwiazd wyniosły około 180 tys. zł, jednak niczego o konkretnych kwotach nie usłyszeliśmy, gdyż burmistrz zasłonił się tajemnicą handlową.

W każdym razie za zawyżoną uznał burmistrz kwotę 110 tys. zł, jaką według profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” mogła otrzymać Edyta Górniak. Dla porządku zauważmy, iż już kilka lat temu media podawały informację, że artystka za koncert otrzymuje od 60 do 100 tys. zł. Nie zamierzamy wszakże wypominać popularnym artystom, że otrzymują tyle pieniędzy, ile ktoś jest gotowy zapłacić – interesuje nas bowiem kieszeń gminy, a nie wykonawców.

Według burmistrza zaproszenie tylu gwiazd w 2018 roku było możliwe dzięki temu, iż zrezygnowano z usług pośredniczącej agencji. Jak mówił burmistrz, dawniej sprawami związanymi z organizacją Karbonaliów zajmował się były już wiceburmistrz Stachyra – teraz burmistrz uznał, że lepiej będzie „jeżeli sami się tym zajmiemy”. Pozostaje wyrazić żal, że tak późno się o tym zorientowano.

To właśnie sprawa rezygnacji z usług pośrednika nieco nas zafrapowała. Otóż w planie zamówień publicznych gminy Bogatynia na rok 2018 widnieje pozycja „organizacja i realizacja imprezy” pod nazwą Bogatyńskie Dni Węgla i Energii Karbonalia 2018. W I kwartale bieżącego roku miał być na tę usługę zorganizowany przetarg, którego wartość oszacowano na 500 tys. zł – czyli tyle, ile za organizację dwóch poprzednich edycji otrzymała wynajęta agencja.

W trakcie rozmowy na antenie ArtRadia burmistrz niezbyt jasno dał do zrozumienia, że organizując tegoroczne Karbonalia gmina napotkała trudności ze strony pewnej agencji. Mówił także o konsekwencjach związanych z jakąś odmową, jak też o rekompensacie ze strony gminy.

Nie brzmiała ta wypowiedź szczególnie jasno, dlatego możemy jedynie snuć przypuszczenia. Czyżby zatem gmina próbowała wynająć pośredniczącą agencję, ale zerwano jakąś umowę? Czy jakaś agencja wykonała już pewne usługi? Czy mówiąc o rekompensacie burmistrz miał na myśli konsekwencje finansowe dla gminy? Dlaczego właściwie jakakolwiek „firma” miałaby utrudniać gminie zorganizowanie Karbonaliów? Czekamy na wyjaśnienia.

Czytany 448 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com