• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
piątek, 06 lipiec 2018 18:01

Burmistrz o kosztach Karbonaliów i o agencji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.

Zgodnie ze słowami burmistrza oraz osób jemu towarzyszących wydatki zamknęły się kwotą około 370 tys. zł, natomiast dochody z imprezy wyniosły około 50 tys. zł. Honoraria wszystkich zaproszonych gwiazd wyniosły około 180 tys. zł, jednak niczego o konkretnych kwotach nie usłyszeliśmy, gdyż burmistrz zasłonił się tajemnicą handlową.

W każdym razie za zawyżoną uznał burmistrz kwotę 110 tys. zł, jaką według profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” mogła otrzymać Edyta Górniak. Dla porządku zauważmy, iż już kilka lat temu media podawały informację, że artystka za koncert otrzymuje od 60 do 100 tys. zł. Nie zamierzamy wszakże wypominać popularnym artystom, że otrzymują tyle pieniędzy, ile ktoś jest gotowy zapłacić – interesuje nas bowiem kieszeń gminy, a nie wykonawców.

Według burmistrza zaproszenie tylu gwiazd w 2018 roku było możliwe dzięki temu, iż zrezygnowano z usług pośredniczącej agencji. Jak mówił burmistrz, dawniej sprawami związanymi z organizacją Karbonaliów zajmował się były już wiceburmistrz Stachyra – teraz burmistrz uznał, że lepiej będzie „jeżeli sami się tym zajmiemy”. Pozostaje wyrazić żal, że tak późno się o tym zorientowano.

To właśnie sprawa rezygnacji z usług pośrednika nieco nas zafrapowała. Otóż w planie zamówień publicznych gminy Bogatynia na rok 2018 widnieje pozycja „organizacja i realizacja imprezy” pod nazwą Bogatyńskie Dni Węgla i Energii Karbonalia 2018. W I kwartale bieżącego roku miał być na tę usługę zorganizowany przetarg, którego wartość oszacowano na 500 tys. zł – czyli tyle, ile za organizację dwóch poprzednich edycji otrzymała wynajęta agencja.

W trakcie rozmowy na antenie ArtRadia burmistrz niezbyt jasno dał do zrozumienia, że organizując tegoroczne Karbonalia gmina napotkała trudności ze strony pewnej agencji. Mówił także o konsekwencjach związanych z jakąś odmową, jak też o rekompensacie ze strony gminy.

Nie brzmiała ta wypowiedź szczególnie jasno, dlatego możemy jedynie snuć przypuszczenia. Czyżby zatem gmina próbowała wynająć pośredniczącą agencję, ale zerwano jakąś umowę? Czy jakaś agencja wykonała już pewne usługi? Czy mówiąc o rekompensacie burmistrz miał na myśli konsekwencje finansowe dla gminy? Dlaczego właściwie jakakolwiek „firma” miałaby utrudniać gminie zorganizowanie Karbonaliów? Czekamy na wyjaśnienia.

Czytany 606 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com