• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – audytor wewnętrzny. Obowiązek prowadzenia audytu wewnętrznego istnieje już od kilkunastu lat.
 
 
Na 20 grudnia zwołana została sesja Rady Miejskiej w Bogatyni. Tym razem – w przeciwieństwie do dwóch poprzednich sesji – będzie to sesja zwyczajna, a rozpocznie się o godz. 9.00.
 
 
W związku z pytaniami na temat pracy Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia, które docierają do naszej redakcji, podajemy kilka informacji dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządu.
 
 
Nowe władze gminy Bogatynia zastały pustki w kasie, dlatego też 10 grudnia ogłoszono zamówienie publiczne na udzielenie kredytu, który pozwoli pokryć najpilniejsze wydatki.
 
 
7 grudnia burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie w sprawie przeprowadzenia kontroli realizacji inwestycji pod nazwą „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
14 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się ostatnie w tym roku spotkanie miłośników gier planszowych PLANSZOMANIA, zorganizowane przez stowarzyszenie KLANZA.
 
 
W piątek 14 grudnia stowarzyszenie KLANZA organizuje w Szkole Podstawowej nr 1 Rodzinny Piknik Świąteczny – pełną informację o zaproszeniu publikujemy poniżej.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 6 grudnia p. Zbigniew Szatkowski jako przewodniczący Komisji Rewizyjnej zawnioskował o rozszerzenie planu kontroli na rok 2018.
 
czwartek, 05 lipiec 2018 17:24

Karbonalia mogły kosztować milion złotych

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Według burmistrza tegoroczne Karbonalia były najtańszymi z dotychczasowych edycji, jednak w tekście na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” koszty imprezy przedstawiono inaczej.

Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 czerwca burmistrz poinformował zebranych, iż na Karbonalia 2018 wydano około 300 tys. zł (przypomnijmy, że za wynajęcie agencji organizującej imprezę gmina płaciła w latach 2014 i 2016 niemal pół miliona złotych). Z kolei według wyliczeń podanych przez cytowany profil FB wynika, iż tylko honorarium Edyty Górniak „bez techniki, hoteli i innych wymogów” mogło wynosić 110 tys. zł.

Profil – powołując się na „zaprzyjaźnionego specjalistę od organizacji tego typu imprez” przedstawia szacunkowy kosztorys Karbonaliów, opracowany na podstawie programu. Według tych wyliczeń same honoraria zaproszonych gwiazd mogły kosztować około 380 tys. zł.

Pozostałe koszty (m.in. sztuczne ognie, technika sceniczna, gadżety, reklama, energia, ochrona, atrakcje – w tym strefa Karbusia) oszacowano na około pół miliona. W sumie otrzymujemy około 900 tys. zł, ale jak czytamy „nie uwzględniono tu kosztów poniesionych przez BOK i OSiR, które trudno jest określić”.

Rozbieżność między kosztami podanymi przez burmistrza, a szacunkami profilu „Bogatynia jakiej nie znacie” jest zatem bardzo duża. Nie przesądzamy, która kwota jest bliżej prawdy, niemniej byłoby wskazane podanie mieszkańcom do wiadomości oficjalnego sprawozdania dotyczącego kosztów Karbonaliów.

W roku 2008 nic nie stało na przeszkodzie, aby takie sprawozdanie przedstawić. Jak z niego wynikało, oprócz umowy z agencją Pianoforte za 400 tys. zł na umowę koncertową z Dodą wydano 77,5 tys. zł, na energię i oświetlenie 100 tys. zł, a na oczyszczanie miasta niemal 30 tys. zł, nie licząc już innych pomniejszych kosztów.

Czy możemy liczyć na oficjalny komunikat rzecznika gminy? Raczej chyba nie.

Czytany 396 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Z wypowiedzi p. Grzmielewicza wynika, że część artystów występowała charytatywnie lub za minimalną gażę (wszyscy wykonawcy wg słów Remiana i Grzmielewicza kosztowali 170 tys. zł). Czy ujęto w sprawozdaniu, że gmina wypłaciła wstępnie zadość uczynienie w kwocie 6 tyś zł.mieszkańcowi któremu raca wpadła do mieszkania. Tak mówią sąsiedzi. A karuzele przez trzy dni nie zarabiały, przyjechali gratis, bo lubią p. Burmistrza. Zaznaczam, że jestem zwolennikiem Karbonali, bo są potrzebne naszym mieszkańcom, lecz nie wolno doprowadzić, żeby p. Grzmielewicz i Remian kłamali mieszkańców, że kosztowały niespełna 300 tyś zł.

  • z tymi sztucznymi ogniami to nich on sobie koło swojego domu strzela.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com