• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
czwartek, 05 lipiec 2018 17:24

Karbonalia mogły kosztować milion złotych

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Według burmistrza tegoroczne Karbonalia były najtańszymi z dotychczasowych edycji, jednak w tekście na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” koszty imprezy przedstawiono inaczej.

Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 czerwca burmistrz poinformował zebranych, iż na Karbonalia 2018 wydano około 300 tys. zł (przypomnijmy, że za wynajęcie agencji organizującej imprezę gmina płaciła w latach 2014 i 2016 niemal pół miliona złotych). Z kolei według wyliczeń podanych przez cytowany profil FB wynika, iż tylko honorarium Edyty Górniak „bez techniki, hoteli i innych wymogów” mogło wynosić 110 tys. zł.

Profil – powołując się na „zaprzyjaźnionego specjalistę od organizacji tego typu imprez” przedstawia szacunkowy kosztorys Karbonaliów, opracowany na podstawie programu. Według tych wyliczeń same honoraria zaproszonych gwiazd mogły kosztować około 380 tys. zł.

Pozostałe koszty (m.in. sztuczne ognie, technika sceniczna, gadżety, reklama, energia, ochrona, atrakcje – w tym strefa Karbusia) oszacowano na około pół miliona. W sumie otrzymujemy około 900 tys. zł, ale jak czytamy „nie uwzględniono tu kosztów poniesionych przez BOK i OSiR, które trudno jest określić”.

Rozbieżność między kosztami podanymi przez burmistrza, a szacunkami profilu „Bogatynia jakiej nie znacie” jest zatem bardzo duża. Nie przesądzamy, która kwota jest bliżej prawdy, niemniej byłoby wskazane podanie mieszkańcom do wiadomości oficjalnego sprawozdania dotyczącego kosztów Karbonaliów.

W roku 2008 nic nie stało na przeszkodzie, aby takie sprawozdanie przedstawić. Jak z niego wynikało, oprócz umowy z agencją Pianoforte za 400 tys. zł na umowę koncertową z Dodą wydano 77,5 tys. zł, na energię i oświetlenie 100 tys. zł, a na oczyszczanie miasta niemal 30 tys. zł, nie licząc już innych pomniejszych kosztów.

Czy możemy liczyć na oficjalny komunikat rzecznika gminy? Raczej chyba nie.

Czytany 461 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Z wypowiedzi p. Grzmielewicza wynika, że część artystów występowała charytatywnie lub za minimalną gażę (wszyscy wykonawcy wg słów Remiana i Grzmielewicza kosztowali 170 tys. zł). Czy ujęto w sprawozdaniu, że gmina wypłaciła wstępnie zadość uczynienie w kwocie 6 tyś zł.mieszkańcowi któremu raca wpadła do mieszkania. Tak mówią sąsiedzi. A karuzele przez trzy dni nie zarabiały, przyjechali gratis, bo lubią p. Burmistrza. Zaznaczam, że jestem zwolennikiem Karbonali, bo są potrzebne naszym mieszkańcom, lecz nie wolno doprowadzić, żeby p. Grzmielewicz i Remian kłamali mieszkańców, że kosztowały niespełna 300 tyś zł.

  • z tymi sztucznymi ogniami to nich on sobie koło swojego domu strzela.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com