• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Komisarz Wyborczy Michał Chudzik zwołał I sesję Rady Miejskiej w Bogatyni na 21 listopada 2018 r. na godz. 10.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
 
 
Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu oczyszczanie rzeki Miedzianka od Markocic do ulicy Turowskiej wypada uznać za pozytywny efekt wyborów – szkoda, że tak późno dostrzeżono problem.
 
 
Powyższe zdjęcie jest już nieaktualne. Zalegające od wielu miesięcy szczątki rozbitej szyby z wiaty przy byłym sklepie Carrefour w Bogatyni zostały wreszcie uprzątnięte.
 
 
Obiekt przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni, który miał być przeznaczony na świetlicę, otwarto całkiem dosłownie – drzwi prowadzące do budynku zostały wyrwane.
 
 
11 listopada w żyjącej jeszcze wyborczymi emocjami Bogatyni będzie mieć w tym roku nieco odmienny i szczególny wymiar. W związku z tym chcemy coś Państwu przypomnieć.
 
 
„CBŚP zatrzymało byłego sekretarza bogatyńskiego samorządu” – taką informację podał 7 listopada portal zgorzelec.info. Nieoficjalnie wskazuje się dwa powody zatrzymania.
 
 
6 listopada 2018 r. złożyłem na policji zawiadomienie o rozsyłanych do mieszkańców gminy Bogatynia SMS-ach szkalujących Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Błasiaka.
 
 
Dziękuję. Przede wszystkim dziękuję tym mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie głos. Tym, którzy zdecydowali się uczynić razem ze mną drugi krok.
 
sobota, 30 czerwiec 2018 14:58

14 milionów złotych za kąpielisko w Bogatyni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak wynika z najnowszej Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Bogatynia na lata 2018 – 2028 koszt budowy kąpieliska co najmniej o 45% przewyższy pierwotne założenia.

W zamieszczonej 1 sierpnia 2017 r. informacji o wyniku przetargu na budowę otwartego kąpieliska w Bogatyni” podano, iż wybrano ofertę złożoną przez firmę SWIMMINGPOOLS- Baseny Aftanas Grażyna z Bielawy. Zgodnie z ofertą cena ryczałtowa brutto wynieść miała 9 458 700 zł, natomiast okres gwarancji 96 miesięcy. Droższą ofertę złożyło konsorcjum firm AQUACOMS Sp. z o.o. z Warszawy (lider) i EGBUD Sp. z o.o. w restrukturyzacji z Bogatyni (partner) z ceną 13 923 600 zł brutto i okresem gwarancji 60 miesięcy.

We wspomnianej wyżej Wieloletniej Prognozie Finansowej podano, iż łączne nakłady na „budowę otwartego basenu miejskiego w Bogatyni” wynieść mają 13 819 470 zł. Tym samym szacowany obecnie koszt inwestycji wynosi mniej więcej tyle, za ile proponowało wykonać prace konsorcjum spółek AQUACOMS i EGBUD.

Miesiąc temu (31 maja) pisaliśmy w jednym z tekstów: „Nietrudno dostrzec, że różnica pomiędzy obu ofertami wynosiła około 4,5 mln zł – inaczej mówiąc oferta firmy z Bielawy to 68% oferty proponowanej przez konsorcjum. Owszem, w specyfikacji zamówienia podano, że gmina weźmie pod uwagę zarówno cenę (60% wagi), jak też okres gwarancji (40% wagi). Niemniej niska relatywnie cena powinna była skłonić gminę do upewnienia się, czy nie jest to cena rażąco niska. Czy gmina poprosiła o informację?”.

Nie znamy odpowiedzi na powyższe pytanie – być może gmina poprosiła firmę z Bielawy o wyjaśnienia, do czego mógłby się odnieść rzecznik prasowy gminy. Jedno jest bowiem pewne: termin wykonania umowy minął 30 maja, zatem wypadałoby precyzyjnie poinformować mieszkańców gminy, co jest powodem opóźnienia. Bo z pewnością nie surowa zima.

Należy przy tym zaznaczyć, iż kwota 13,8 mln zł nie obejmuje wykonania przez spółkę BWiO zasilania wodno – kanalizacyjnego za 0,9 mln zł (w każdym razie tyle podano w planie inwestycyjnym spółki).

Czytany 858 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Panie redaktorze tak się zastanawiam czy Jędruś-Pinokio ma nas mieszkańców za głupków. Jędruś-Pinokio myśli, że jak na spotkaniach ze stowarzyszeniami da parę kukułek w puszcze ze swoim imieniem i funkcją za nasze pieniądze, to głupi lud będzie miał zamknięte oczy i całował go po rękach. Tak jak pan napisał, że (obecnie koszt inwestycji wynosi mniej więcej tyle, za ile proponowało wykonać prace konsorcjum spółek AQUACOMS i EGBUD), czyli około 14 mln zł. W moim mniemaniu mogę się mylić lecz możliwe jest jakieś tutaj mataczenie. Pamiętam jak Remian osobiście jeździł w te rejony gdzie jest siedziba obecnego wykonawcy i z nim rozmawiał. Szkoda, że dla Jędrusia-Pinokio nie liczy się dobro i rozwój naszej gminy, tylko liczy się kolesiostwo, układy, nepotyzm i cwaniactwo. Szkoda nasze miasto na to nie zasługuje.

  • Gość (jagiello)

    Zgłoś

    I znowu kasa wydana ponad stan, problemem Bogatyni jest brak kontroli wydawaniu środków publicznych. Jak za komuny nie moje to można rozwalić!

  • Przyglądam się ostatnim sesjom i nie mogę się nadziwić jak większość radnych się zachowuje. Jedynymi, którzy mają coś do powiedzenia i pytają są Bojakowska i Kawecki. Cała reszta tempo wzrok chowa, czyżby wszystko dla nich było jasne. Nie sądzę. Raczej udają, aby nie narazić się na gniew uzurpatora grzmiela. Tempo wierzą w to co mówi, lub co każe mówić swoim pracownikom. Wstyd, czy śmiecie jeszcze kandydować. Ludzie was wyśmieją. Odpuście te wybory. Dajcie szanse takim którzy podźwigną to miasto!!!

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com