• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Doceniając znaczenie rolnictwa w gospodarce gminy Bogatynia, zwracamy się do burmistrza z pytaniem, dlaczego bogatyńskie dożynki będą trwać tylko dwa dni?
 
 
Ogromny deficyt, a do tego 52,5 mln zł zobowiązań plus ponad 15 mln zobowiązań SPZOZ – oto stan finansów gminy Bogatynia na dzień 30 czerwca 2018 r.
 
 
19 września na portalu bogatynia.info.pl opublikowano kolejne trzy listy kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni – są też listy kandydatów do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa.
 
 
System wynagradzania w bogatyńskim samorządzie pod rządami burmistrza Grzmielewicza trudno uznać za racjonalny, co obrazują chociażby zarobki w byłym zarządzie GPO.
 
 
Podajemy nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni z trzech komitetów wyborczych – więcej szczegółów można zobaczyć na portalu bogatynia.info.pl.
 
 
Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.
 
 
Dane Urzędu Statystycznego we Wrocławiu ukazują, że gmina Bogatynia na tle gmin powiatu zgorzeleckiego wypada fatalnie – ma najdroższą administrację i najmniej inwestuje.
 
 
Z zaskoczeniem przyjęliśmy wynik plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” – Samorządowiec 25-lecia, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz znalazł się poza podium.
 
sobota, 30 czerwiec 2018 14:58

14 milionów złotych za kąpielisko w Bogatyni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak wynika z najnowszej Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Bogatynia na lata 2018 – 2028 koszt budowy kąpieliska co najmniej o 45% przewyższy pierwotne założenia.

W zamieszczonej 1 sierpnia 2017 r. informacji o wyniku przetargu na budowę otwartego kąpieliska w Bogatyni” podano, iż wybrano ofertę złożoną przez firmę SWIMMINGPOOLS- Baseny Aftanas Grażyna z Bielawy. Zgodnie z ofertą cena ryczałtowa brutto wynieść miała 9 458 700 zł, natomiast okres gwarancji 96 miesięcy. Droższą ofertę złożyło konsorcjum firm AQUACOMS Sp. z o.o. z Warszawy (lider) i EGBUD Sp. z o.o. w restrukturyzacji z Bogatyni (partner) z ceną 13 923 600 zł brutto i okresem gwarancji 60 miesięcy.

We wspomnianej wyżej Wieloletniej Prognozie Finansowej podano, iż łączne nakłady na „budowę otwartego basenu miejskiego w Bogatyni” wynieść mają 13 819 470 zł. Tym samym szacowany obecnie koszt inwestycji wynosi mniej więcej tyle, za ile proponowało wykonać prace konsorcjum spółek AQUACOMS i EGBUD.

Miesiąc temu (31 maja) pisaliśmy w jednym z tekstów: „Nietrudno dostrzec, że różnica pomiędzy obu ofertami wynosiła około 4,5 mln zł – inaczej mówiąc oferta firmy z Bielawy to 68% oferty proponowanej przez konsorcjum. Owszem, w specyfikacji zamówienia podano, że gmina weźmie pod uwagę zarówno cenę (60% wagi), jak też okres gwarancji (40% wagi). Niemniej niska relatywnie cena powinna była skłonić gminę do upewnienia się, czy nie jest to cena rażąco niska. Czy gmina poprosiła o informację?”.

Nie znamy odpowiedzi na powyższe pytanie – być może gmina poprosiła firmę z Bielawy o wyjaśnienia, do czego mógłby się odnieść rzecznik prasowy gminy. Jedno jest bowiem pewne: termin wykonania umowy minął 30 maja, zatem wypadałoby precyzyjnie poinformować mieszkańców gminy, co jest powodem opóźnienia. Bo z pewnością nie surowa zima.

Należy przy tym zaznaczyć, iż kwota 13,8 mln zł nie obejmuje wykonania przez spółkę BWiO zasilania wodno – kanalizacyjnego za 0,9 mln zł (w każdym razie tyle podano w planie inwestycyjnym spółki).

Czytany 774 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Panie redaktorze tak się zastanawiam czy Jędruś-Pinokio ma nas mieszkańców za głupków. Jędruś-Pinokio myśli, że jak na spotkaniach ze stowarzyszeniami da parę kukułek w puszcze ze swoim imieniem i funkcją za nasze pieniądze, to głupi lud będzie miał zamknięte oczy i całował go po rękach. Tak jak pan napisał, że (obecnie koszt inwestycji wynosi mniej więcej tyle, za ile proponowało wykonać prace konsorcjum spółek AQUACOMS i EGBUD), czyli około 14 mln zł. W moim mniemaniu mogę się mylić lecz możliwe jest jakieś tutaj mataczenie. Pamiętam jak Remian osobiście jeździł w te rejony gdzie jest siedziba obecnego wykonawcy i z nim rozmawiał. Szkoda, że dla Jędrusia-Pinokio nie liczy się dobro i rozwój naszej gminy, tylko liczy się kolesiostwo, układy, nepotyzm i cwaniactwo. Szkoda nasze miasto na to nie zasługuje.

  • Gość (jagiello)

    Zgłoś

    I znowu kasa wydana ponad stan, problemem Bogatyni jest brak kontroli wydawaniu środków publicznych. Jak za komuny nie moje to można rozwalić!

  • Przyglądam się ostatnim sesjom i nie mogę się nadziwić jak większość radnych się zachowuje. Jedynymi, którzy mają coś do powiedzenia i pytają są Bojakowska i Kawecki. Cała reszta tempo wzrok chowa, czyżby wszystko dla nich było jasne. Nie sądzę. Raczej udają, aby nie narazić się na gniew uzurpatora grzmiela. Tempo wierzą w to co mówi, lub co każe mówić swoim pracownikom. Wstyd, czy śmiecie jeszcze kandydować. Ludzie was wyśmieją. Odpuście te wybory. Dajcie szanse takim którzy podźwigną to miasto!!!

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com