• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na 26 marca na godz. 11.00 zwołano sesję Rady Miejskiej w Bogatyni – radni zajmą się między innymi kwestią wyodrębnienia w budżecie gminy funduszu sołeckiego.
 
 
18 marca zostały przeprowadzone wybory do Rady Osiedla nr 1 – w pierwszym terminie nie odbyły się z uwagi na zbyt niską frekwencję. Tym samym wybrano wszystkie osiem rad osiedli.
 
 
13 marca odbyło się zebranie mieszkańców, na którym wybrano Radę Osiedla nr 5. Wybrano już siedem rad – ostatnie wybory (Rady Osiedla nr 1) przewidziano na 18 marca.
 
 
Jedna z uchwał podjętych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 7 marca dotyczyła ustalenia składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.
 
 
Już wkrótce, bo 19 marca, miłośnicy gier z naszej gminy będą mogli się wziąć udział w kolejnej Planszomanii – z dokładniejszymi informacjami można się zapoznać poniżej.
 
 
Telewizja Bogatynia opublikowała materiał dotyczący informacji o zamknięciu biura bezpłatnych porad dla mieszkańców gminy Bogatynia, zatrudnionych w Czechach i w Niemczech.
 
 
11 marca przeprowadzono zebrania mieszkańców osiedla nr 3 i nr 7, których celem było przeprowadzenie wyborów do rad osiedli – wybory w osiedlu nr 1 odbędą się 18 marca o 16.30.
 
 
Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania 8 marca zamieściło na stronie UMiG Bogatynia zaproszenie do udziału we wiosennych porządkach – poniżej treść apelu i nasz komentarz.
 
poniedziałek, 18 czerwiec 2018 16:21

Ulotkowa wojna w Bogatyni

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W trakcie Karbonaliów pojawiła się ulotka „Bogatynia jakiej nie znacie” (Nr 3), od której na profilu FB o takiej samej nazwie odcięli się autorzy ulotek opatrzonych numerami 1 i 2.

Dwie pierwsze ulotki, które pojawiły się w styczniu 2017 roku (Nr 1) i w czerwcu bieżącego roku (Nr 2) sygnowane były przez Bogatyńską Inicjatywę Transformacji Obywatelskiej. W tych gazetkach opisano m.in. takie sprawy, jak zakup przez UMiG biżuterii za 10 tys. zł, niejasności dotyczące inwestycji w Porajowie, którą zajęło się CBA, problemy związane ze składowiskiem Revity, budową kąpieliska czy też z karnymi odsetkami płaconymi przez gminę.

Autorzy woleli pozostać anonimowi, podobnie jak autorzy ulotki Nr 3. O ile jednak dwa pierwsze numery zredagowały osoby krytyczne wobec działań burmistrza Grzmielewicza, autorami trzeciego – sądząc po tekstach – są osoby z burmistrzem sympatyzujące. W niewyszukany sposób zaatakowano w gazetce byłych współpracowników burmistrza, do czego odnosić się nie zamierzamy.

Parę słów poświęcimy tylko tekstowi sugerującemu, że nowy właściciel portali zinfo.pl oraz e-bogatynia.pl „żąda niebotycznych sum od samorządowców za pozytywne pisanie o nich”. Według autorów tych oskarżeń, nowy właściciel „kupił” burmistrza Zgorzelca, natomiast burmistrz Grzmielewicz „odrzucił propozycję opłat 20 tys. zł miesięcznie”. Nie podano jednak żadnych dowodów.

Dlatego też o ulotce wyprodukowanej przez nieznanych sympatyków burmistrza nie ma sensu więcej pisać. Za to sprawa ewentualnego sponsorowania takiego czy innego portalu skłania nas do przypomnienia tekstu zamieszczonego ongiś na portalu zgorzelec.info. Chodzi o artykuł p. Aleksandra Pitury z 14 stycznia 2016 r. „Burmistrz Bogatyni ukarany grzywną”.

Jak czytamy, w czerwcu 2015 roku portal zgorzelec.info skierował do burmistrza Grzmielewicza pytanie dotyczące finansowania przez niego innego zgorzeleckiego portalu. Ponieważ UMiG Bogatynia zwlekał z odpowiedzią, portal skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Tym razem „odpowiedź przyszła błyskawicznie” i okazało się, że gmina Bogatynia finansuje pewien zgorzelecki portal „kwotą 18 tys. zł netto”. Postępowanie co prawda umorzono, ale pozew został rozpatrzony w trybie skargowym.

W wyroku z 12 listopada 2015 r. sąd uznał, że bezczynność burmistrza „miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa” i wymierzył karę 200 zł grzywny (Sygn. Akt IV SAB/Wr 262/15). Chętnie opublikujemy jakieś wyjaśnienie rzecznika UMiG, p. Marcina Peremickiego i obiecujemy – nie zażądamy pieniędzy.

Czytany 938 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Panie redaktorze miałem okazję dostać do skrzynki ulotkę nr 2 i 3. Po przeczytaniu ulotek nasuwa się taka konkluzja. Ulotka nr 2 jest oparta na faktach, które widzimy po dokumentach, natomiast ulotka nr 3 - to stek kłamstw i pomówień za które pseudo autor tych tekstów jest osoba w normalnym kraju powinien być sądzony i skazany. Dlatego też o ulotce wyprodukowanej przez nieznanych sympatyków burmistrza nie ma sensu więcej pisać, tak jak pan stwierdził. Chciałem jedynie powiedzieć. Panie Burmistrzu jeżeli jest to prawda, to wstydzę się, że taka osoba jak pan panie Andrzeju Grzmielewicz jest Burmistrzem naszego miasta. Już raz sponsorował pan pewien portal za 18 tyś zł.

 • Gość (jagiello)

  Zgłoś

  widocznie Jendrus nie ma już żadnych argumentów to zaczyna się bawić w tzw. brudna kampanię. żenujące!

 • Gość (Sprawiedliwy)

  Zgłoś

  Uważam, że dobrze się stało, iż pewne sprawy ujrzały światło dzienne. Informacje są poparte dowodami bądź w postaci kopii pism urzędowych, bądź fotografiami. Myślę, że autor ma tych skandalicznych fotek więcej a opublikował te najmniej drastyczne dla tego normalny człowiek nie ma się co bać sądów a burmistrz wie jak jest jego ciemna strona i nie pójdzie na wymianę ciosów na wokandzie. Ponieważ burmistrz ze swoją świtą zamyka usta internautom blokując strony i profile to pokazała się gazetka bo ją nie tak łatwo zablokować. Czekam z niecierpliwością na kolejne nowinki z Bagna Bogatyni bo pozwalają mi zobaczyć drugie lico władzy i nie jest ono tak wypudrowane i wyidealizowane jak w TV Bogatynia czy Art-Radio

 • Redaktor portalu ciągle narzeka, że rzecznik burmistrza nie ma nic do powiedzenia. Więc w końcu rzecznik postanowił się wypowiedzieć. A że zrobił to za pomocą podłej gazetki? Taki rzecznik, jaki burmistrz.

 • Jestem ciekaw czy wszczeto jakies postanowienia czy beda ukarani

 • Czekamy na kolejną gazetkę, ale panowie i panie z urzędu już dajcie spokój swojej twórczości, dajcie się wypowiedzieć Inicjatywie, ich gazetka poparta była faktami.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com