• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
poniedziałek, 18 czerwiec 2018 16:21

Ulotkowa wojna w Bogatyni

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W trakcie Karbonaliów pojawiła się ulotka „Bogatynia jakiej nie znacie” (Nr 3), od której na profilu FB o takiej samej nazwie odcięli się autorzy ulotek opatrzonych numerami 1 i 2.

Dwie pierwsze ulotki, które pojawiły się w styczniu 2017 roku (Nr 1) i w czerwcu bieżącego roku (Nr 2) sygnowane były przez Bogatyńską Inicjatywę Transformacji Obywatelskiej. W tych gazetkach opisano m.in. takie sprawy, jak zakup przez UMiG biżuterii za 10 tys. zł, niejasności dotyczące inwestycji w Porajowie, którą zajęło się CBA, problemy związane ze składowiskiem Revity, budową kąpieliska czy też z karnymi odsetkami płaconymi przez gminę.

Autorzy woleli pozostać anonimowi, podobnie jak autorzy ulotki Nr 3. O ile jednak dwa pierwsze numery zredagowały osoby krytyczne wobec działań burmistrza Grzmielewicza, autorami trzeciego – sądząc po tekstach – są osoby z burmistrzem sympatyzujące. W niewyszukany sposób zaatakowano w gazetce byłych współpracowników burmistrza, do czego odnosić się nie zamierzamy.

Parę słów poświęcimy tylko tekstowi sugerującemu, że nowy właściciel portali zinfo.pl oraz e-bogatynia.pl „żąda niebotycznych sum od samorządowców za pozytywne pisanie o nich”. Według autorów tych oskarżeń, nowy właściciel „kupił” burmistrza Zgorzelca, natomiast burmistrz Grzmielewicz „odrzucił propozycję opłat 20 tys. zł miesięcznie”. Nie podano jednak żadnych dowodów.

Dlatego też o ulotce wyprodukowanej przez nieznanych sympatyków burmistrza nie ma sensu więcej pisać. Za to sprawa ewentualnego sponsorowania takiego czy innego portalu skłania nas do przypomnienia tekstu zamieszczonego ongiś na portalu zgorzelec.info. Chodzi o artykuł p. Aleksandra Pitury z 14 stycznia 2016 r. „Burmistrz Bogatyni ukarany grzywną”.

Jak czytamy, w czerwcu 2015 roku portal zgorzelec.info skierował do burmistrza Grzmielewicza pytanie dotyczące finansowania przez niego innego zgorzeleckiego portalu. Ponieważ UMiG Bogatynia zwlekał z odpowiedzią, portal skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Tym razem „odpowiedź przyszła błyskawicznie” i okazało się, że gmina Bogatynia finansuje pewien zgorzelecki portal „kwotą 18 tys. zł netto”. Postępowanie co prawda umorzono, ale pozew został rozpatrzony w trybie skargowym.

W wyroku z 12 listopada 2015 r. sąd uznał, że bezczynność burmistrza „miała miejsce z rażącym naruszeniem prawa” i wymierzył karę 200 zł grzywny (Sygn. Akt IV SAB/Wr 262/15). Chętnie opublikujemy jakieś wyjaśnienie rzecznika UMiG, p. Marcina Peremickiego i obiecujemy – nie zażądamy pieniędzy.

Czytany 818 razy

Biorą udział w konwersacji

 • Panie redaktorze miałem okazję dostać do skrzynki ulotkę nr 2 i 3. Po przeczytaniu ulotek nasuwa się taka konkluzja. Ulotka nr 2 jest oparta na faktach, które widzimy po dokumentach, natomiast ulotka nr 3 - to stek kłamstw i pomówień za które pseudo autor tych tekstów jest osoba w normalnym kraju powinien być sądzony i skazany. Dlatego też o ulotce wyprodukowanej przez nieznanych sympatyków burmistrza nie ma sensu więcej pisać, tak jak pan stwierdził. Chciałem jedynie powiedzieć. Panie Burmistrzu jeżeli jest to prawda, to wstydzę się, że taka osoba jak pan panie Andrzeju Grzmielewicz jest Burmistrzem naszego miasta. Już raz sponsorował pan pewien portal za 18 tyś zł.

 • Gość (jagiello)

  Zgłoś

  widocznie Jendrus nie ma już żadnych argumentów to zaczyna się bawić w tzw. brudna kampanię. żenujące!

 • Gość (Sprawiedliwy)

  Zgłoś

  Uważam, że dobrze się stało, iż pewne sprawy ujrzały światło dzienne. Informacje są poparte dowodami bądź w postaci kopii pism urzędowych, bądź fotografiami. Myślę, że autor ma tych skandalicznych fotek więcej a opublikował te najmniej drastyczne dla tego normalny człowiek nie ma się co bać sądów a burmistrz wie jak jest jego ciemna strona i nie pójdzie na wymianę ciosów na wokandzie. Ponieważ burmistrz ze swoją świtą zamyka usta internautom blokując strony i profile to pokazała się gazetka bo ją nie tak łatwo zablokować. Czekam z niecierpliwością na kolejne nowinki z Bagna Bogatyni bo pozwalają mi zobaczyć drugie lico władzy i nie jest ono tak wypudrowane i wyidealizowane jak w TV Bogatynia czy Art-Radio

 • Redaktor portalu ciągle narzeka, że rzecznik burmistrza nie ma nic do powiedzenia. Więc w końcu rzecznik postanowił się wypowiedzieć. A że zrobił to za pomocą podłej gazetki? Taki rzecznik, jaki burmistrz.

 • Jestem ciekaw czy wszczeto jakies postanowienia czy beda ukarani

 • Czekamy na kolejną gazetkę, ale panowie i panie z urzędu już dajcie spokój swojej twórczości, dajcie się wypowiedzieć Inicjatywie, ich gazetka poparta była faktami.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com