• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
wtorek, 15 maj 2018 19:26

Nieznany koszt Karbonaliów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Z dostępnych w internecie informacji wynika, że sponsorami Karbonaliów 2018 są bogatyńskie spółki komunalne, co brzmi dość paradoksalnie zważywszy straty, które przynoszą.

Wśród sponsorów wymienione są jedynie spółki BWiO, GPO, GZMK, zakład budżetowy MZGK oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. To doprawdy interesujące, zważywszy chociażby, iż 27 kwietnia Rada Miejska przeznaczyła 150 tys. zł na dopłaty do udziałów w GZMK Sp. z o.o. Przypominamy, że już w marcu radni przekazali tej spółce 200 tys. zł.

Sponsorowanie Karbonaliów przez spółki przynoszące straty, w czym przoduje spółka BWiO ze stratami w ostatnich latach rzędu 4 – 5 mln zł rocznie, trudno nawet jakoś skomentować. Dodajmy, że wciąż nie wiemy, jaka kara grozi spółce GPO za złamanie prawa dotyczącego składowania odpadów. Trudno też nie wspomnieć, iż RIO od dawna zwraca uwagę na zobowiązanie wymagalne, których nie spłaca w terminie zakład budżetowy.

I chociaż finanse gminy trzeszczą w szwach, o czym świadczy chociażby zamiar pozyskania 14 mln zł z obligacji, burmistrz zapraszając na imprezę pisze: „Karbonalia jeszcze nigdy nie miały tak bogatej oprawy jak w roku bieżącym, dlatego nie może zabraknąć Państwa podczas naszej wspólnej zabawy”. Ile impreza będzie kosztować – możemy jedynie oszacować.

Wśród informacji dotyczących planowanych w tym roku zamówień publicznych zapisano zamówienie na organizację i realizację Karbonaliów 2018 z kwotą 500 tys. zł. O przetargu brak jednak informacji – przypomnijmy jedynie, iż podobną kwotę otrzymywała firma organizująca ostatnie edycje imprezy. Miała ona być zorganizowana w innej formule, jednak z dostępnych informacji wynika, że będzie podobnie, tylko bardziej – jak zwykle pojawią także dinozaury, więc będzie pewnie także i zupa.

Jak podano na FB, wystąpią Lemon, Weekend, Ewelina Lisowska, Krzysztof Krawczyk i Edyta Górniak. Pewną orientację w kosztach może dać impreza z 2008 roku – firma organizująca imprezę otrzymała prawie 400 tys. zł, lecz sama umowa koncertową z Dodą kosztowała dodatkowo 77,5 tys. zł. Ponadto gmina zapłaciła 90 tys. zł za dostarczenie energii. W roku 2009 za koncerty zespołów Feel i Sami gmina zapłaciła dodatkowo 120 tys. zł.

Nie negując zatem faktu, że mieszkańcy potrzebują czasem zabawy, pytamy: ile będą kosztować Karbonalia 2018? A tak na marginesie – czy gmina zapłaciła już 250 tys. zł za legalizację budowy kąpieliska?

Czytany 835 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com