• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
wtorek, 15 maj 2018 19:26

Nieznany koszt Karbonaliów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Z dostępnych w internecie informacji wynika, że sponsorami Karbonaliów 2018 są bogatyńskie spółki komunalne, co brzmi dość paradoksalnie zważywszy straty, które przynoszą.

Wśród sponsorów wymienione są jedynie spółki BWiO, GPO, GZMK, zakład budżetowy MZGK oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. To doprawdy interesujące, zważywszy chociażby, iż 27 kwietnia Rada Miejska przeznaczyła 150 tys. zł na dopłaty do udziałów w GZMK Sp. z o.o. Przypominamy, że już w marcu radni przekazali tej spółce 200 tys. zł.

Sponsorowanie Karbonaliów przez spółki przynoszące straty, w czym przoduje spółka BWiO ze stratami w ostatnich latach rzędu 4 – 5 mln zł rocznie, trudno nawet jakoś skomentować. Dodajmy, że wciąż nie wiemy, jaka kara grozi spółce GPO za złamanie prawa dotyczącego składowania odpadów. Trudno też nie wspomnieć, iż RIO od dawna zwraca uwagę na zobowiązanie wymagalne, których nie spłaca w terminie zakład budżetowy.

I chociaż finanse gminy trzeszczą w szwach, o czym świadczy chociażby zamiar pozyskania 14 mln zł z obligacji, burmistrz zapraszając na imprezę pisze: „Karbonalia jeszcze nigdy nie miały tak bogatej oprawy jak w roku bieżącym, dlatego nie może zabraknąć Państwa podczas naszej wspólnej zabawy”. Ile impreza będzie kosztować – możemy jedynie oszacować.

Wśród informacji dotyczących planowanych w tym roku zamówień publicznych zapisano zamówienie na organizację i realizację Karbonaliów 2018 z kwotą 500 tys. zł. O przetargu brak jednak informacji – przypomnijmy jedynie, iż podobną kwotę otrzymywała firma organizująca ostatnie edycje imprezy. Miała ona być zorganizowana w innej formule, jednak z dostępnych informacji wynika, że będzie podobnie, tylko bardziej – jak zwykle pojawią także dinozaury, więc będzie pewnie także i zupa.

Jak podano na FB, wystąpią Lemon, Weekend, Ewelina Lisowska, Krzysztof Krawczyk i Edyta Górniak. Pewną orientację w kosztach może dać impreza z 2008 roku – firma organizująca imprezę otrzymała prawie 400 tys. zł, lecz sama umowa koncertową z Dodą kosztowała dodatkowo 77,5 tys. zł. Ponadto gmina zapłaciła 90 tys. zł za dostarczenie energii. W roku 2009 za koncerty zespołów Feel i Sami gmina zapłaciła dodatkowo 120 tys. zł.

Nie negując zatem faktu, że mieszkańcy potrzebują czasem zabawy, pytamy: ile będą kosztować Karbonalia 2018? A tak na marginesie – czy gmina zapłaciła już 250 tys. zł za legalizację budowy kąpieliska?

Czytany 763 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com