• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
22 maja wojewoda dolnośląski podał informację o przyznaniu przez MSWiA kolejnych promes na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku.
 
 
21 maja na portalu Radia Elka ukazała się informacja „Roszczenia wobec byłego wykonawcy. Gmina wygrywa ws. Delfinka” – może ona zainteresować mieszkańców gminy Bogatynia.
 
 
Pod nazwą „Narkomania nie zna granic” gmina Bogatynia chce zorganizować w dniach 5-6 czerwca międzynarodową konferencję, której celem jest ukazanie problemu narkomanii w regionie.
 
 
„Wymagany termin wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu – do dnia 30 maja 2018 r.” – oczywiście chodzi o bogatyńskie kąpielisko.
 
 
21 maja zostały ogłoszone konkursy na stanowiska dyrektorów w trzech placówkach oświaty prowadzonych przez gminę Bogatynia – w jednej ze szkół oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
14 maja portal Radia Kielce poinformował o trwającym procesie byłego burmistrza Bodzentyna, oskarżonego za zlecenie budowy wodociągu bez wymaganych pozwoleń.
 
 
17 maja portal zinfo.pl opublikował tekst „Karbonalia ostatnią deską ratunku? Horrendalne koszty imprezy”, oceniając, iż wpływ na rozmach tegorocznej edycji mają zbliżające się wybory.
 
 
W roku wyborów samorządowych wypada przypomnieć, że obiektywny ranking z 2014 roku pozwala określić gminę Bogatynia jako najgorzej zarządzaną gminę w Polsce.
 
wtorek, 15 maj 2018 19:26

Nieznany koszt Karbonaliów

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Z dostępnych w internecie informacji wynika, że sponsorami Karbonaliów 2018 są bogatyńskie spółki komunalne, co brzmi dość paradoksalnie zważywszy straty, które przynoszą.

Wśród sponsorów wymienione są jedynie spółki BWiO, GPO, GZMK, zakład budżetowy MZGK oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. To doprawdy interesujące, zważywszy chociażby, iż 27 kwietnia Rada Miejska przeznaczyła 150 tys. zł na dopłaty do udziałów w GZMK Sp. z o.o. Przypominamy, że już w marcu radni przekazali tej spółce 200 tys. zł.

Sponsorowanie Karbonaliów przez spółki przynoszące straty, w czym przoduje spółka BWiO ze stratami w ostatnich latach rzędu 4 – 5 mln zł rocznie, trudno nawet jakoś skomentować. Dodajmy, że wciąż nie wiemy, jaka kara grozi spółce GPO za złamanie prawa dotyczącego składowania odpadów. Trudno też nie wspomnieć, iż RIO od dawna zwraca uwagę na zobowiązanie wymagalne, których nie spłaca w terminie zakład budżetowy.

I chociaż finanse gminy trzeszczą w szwach, o czym świadczy chociażby zamiar pozyskania 14 mln zł z obligacji, burmistrz zapraszając na imprezę pisze: „Karbonalia jeszcze nigdy nie miały tak bogatej oprawy jak w roku bieżącym, dlatego nie może zabraknąć Państwa podczas naszej wspólnej zabawy”. Ile impreza będzie kosztować – możemy jedynie oszacować.

Wśród informacji dotyczących planowanych w tym roku zamówień publicznych zapisano zamówienie na organizację i realizację Karbonaliów 2018 z kwotą 500 tys. zł. O przetargu brak jednak informacji – przypomnijmy jedynie, iż podobną kwotę otrzymywała firma organizująca ostatnie edycje imprezy. Miała ona być zorganizowana w innej formule, jednak z dostępnych informacji wynika, że będzie podobnie, tylko bardziej – jak zwykle pojawią także dinozaury, więc będzie pewnie także i zupa.

Jak podano na FB, wystąpią Lemon, Weekend, Ewelina Lisowska, Krzysztof Krawczyk i Edyta Górniak. Pewną orientację w kosztach może dać impreza z 2008 roku – firma organizująca imprezę otrzymała prawie 400 tys. zł, lecz sama umowa koncertową z Dodą kosztowała dodatkowo 77,5 tys. zł. Ponadto gmina zapłaciła 90 tys. zł za dostarczenie energii. W roku 2009 za koncerty zespołów Feel i Sami gmina zapłaciła dodatkowo 120 tys. zł.

Nie negując zatem faktu, że mieszkańcy potrzebują czasem zabawy, pytamy: ile będą kosztować Karbonalia 2018? A tak na marginesie – czy gmina zapłaciła już 250 tys. zł za legalizację budowy kąpieliska?

Czytany 558 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com