• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
sobota, 12 maj 2018 20:54

Konferencja w sprawie czystego powietrza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bogatyńscy samorządowcy otrzymali ponowne zaproszenia na konferencję „TAK dla czystego powietrza w Bogatyni i regionie”, która odbędzie się 17 maja w Domu Weselnym ALF.

Konferencja odbędzie się w godzinach 17:00 – 20:00. Do udziału w niej zaproszono także przedstawicieli kopalni oraz elektrowni. Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA oraz Dolnośląski Alarm Smogowy.

Gośćmi spotkania będą także – jak podają organizatorzy – eksperci i przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi mieszkańców, a w szczególności polityków i urzędników, na problem zanieczyszczenia powietrza w Bogatyni oraz w regionie. Dyskusja będzie dotyczyć jakości życia, ochrony powietrza oraz problemów zdrowotnych związanych z emisją niską oraz wysoką.

Nie wiemy, czy podczas konferencji zostanie podniesiony temat potencjalnych zagrożeń ze strony kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów, pozostawionych przez spółkę Revita Bio. Byłoby dobrze znać odpowiedź na pytanie, czy składowisko, swego czasu określone przez jednego z radnych jako bogatyńska Fukushima, jest monitorowane. Mieszkańcy powinni też otrzymać od samorządowców informację, jakie są podejmowane działania na rzecz likwidacji tej góry śmieci.

Przy okazji wyrażamy swoje zdziwienie tym, iż bogatyński samorząd najwyraźniej unika dyskusji z ekologami. W kwietniu na stronie UMiG ukazało się oświadczenie deprecjonujące działania stowarzyszeń ekologicznych, jak też ich intencje. Ekolodzy zostali oskarżeni manipulację, dezinformowanie opinii publicznej i atakowanie samorządu oraz zakładów przemysłowych w celu ich skonfliktowania.

Według cytowanego oświadczenia tematyka ochrony środowiska jest „narzędziem w rękach osób, które nie chcą obiektywnie spojrzeć na problem i go rozwiązać”, a „Samorząd Bogatyni odcina się od spotkania organizowanego przez stowarzyszenie EKO-UNIA i mimo zaproszenia nie weźmie udziału w tych działaniach”. Niestety, z oświadczenia nie wynika jasno, kto jest jego autorem i w czyim imieniu się od konferencji odcięto.

Naszym zdaniem ucieczka przed dyskusją na tematy tak ważne dla mieszkańców, nawet jeśli ktoś nie pała sympatią do organizacji ekologicznych, jest rzeczą niewłaściwą. Taka postawa samorządu dziwi tym bardziej, że całkiem niedawno Rada Miejska przymierzała się do stworzenia zespołu, który miał zająć się zbadaniem stanu środowiska w gminie Bogatynia.

Czytany 639 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com