• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
22 maja wojewoda dolnośląski podał informację o przyznaniu przez MSWiA kolejnych promes na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku.
 
 
21 maja na portalu Radia Elka ukazała się informacja „Roszczenia wobec byłego wykonawcy. Gmina wygrywa ws. Delfinka” – może ona zainteresować mieszkańców gminy Bogatynia.
 
 
Pod nazwą „Narkomania nie zna granic” gmina Bogatynia chce zorganizować w dniach 5-6 czerwca międzynarodową konferencję, której celem jest ukazanie problemu narkomanii w regionie.
 
 
„Wymagany termin wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu – do dnia 30 maja 2018 r.” – oczywiście chodzi o bogatyńskie kąpielisko.
 
 
21 maja zostały ogłoszone konkursy na stanowiska dyrektorów w trzech placówkach oświaty prowadzonych przez gminę Bogatynia – w jednej ze szkół oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
14 maja portal Radia Kielce poinformował o trwającym procesie byłego burmistrza Bodzentyna, oskarżonego za zlecenie budowy wodociągu bez wymaganych pozwoleń.
 
 
17 maja portal zinfo.pl opublikował tekst „Karbonalia ostatnią deską ratunku? Horrendalne koszty imprezy”, oceniając, iż wpływ na rozmach tegorocznej edycji mają zbliżające się wybory.
 
 
W roku wyborów samorządowych wypada przypomnieć, że obiektywny ranking z 2014 roku pozwala określić gminę Bogatynia jako najgorzej zarządzaną gminę w Polsce.
 
sobota, 12 maj 2018 20:54

Konferencja w sprawie czystego powietrza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bogatyńscy samorządowcy otrzymali ponowne zaproszenia na konferencję „TAK dla czystego powietrza w Bogatyni i regionie”, która odbędzie się 17 maja w Domu Weselnym ALF.

Konferencja odbędzie się w godzinach 17:00 – 20:00. Do udziału w niej zaproszono także przedstawicieli kopalni oraz elektrowni. Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA oraz Dolnośląski Alarm Smogowy.

Gośćmi spotkania będą także – jak podają organizatorzy – eksperci i przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi mieszkańców, a w szczególności polityków i urzędników, na problem zanieczyszczenia powietrza w Bogatyni oraz w regionie. Dyskusja będzie dotyczyć jakości życia, ochrony powietrza oraz problemów zdrowotnych związanych z emisją niską oraz wysoką.

Nie wiemy, czy podczas konferencji zostanie podniesiony temat potencjalnych zagrożeń ze strony kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów, pozostawionych przez spółkę Revita Bio. Byłoby dobrze znać odpowiedź na pytanie, czy składowisko, swego czasu określone przez jednego z radnych jako bogatyńska Fukushima, jest monitorowane. Mieszkańcy powinni też otrzymać od samorządowców informację, jakie są podejmowane działania na rzecz likwidacji tej góry śmieci.

Przy okazji wyrażamy swoje zdziwienie tym, iż bogatyński samorząd najwyraźniej unika dyskusji z ekologami. W kwietniu na stronie UMiG ukazało się oświadczenie deprecjonujące działania stowarzyszeń ekologicznych, jak też ich intencje. Ekolodzy zostali oskarżeni manipulację, dezinformowanie opinii publicznej i atakowanie samorządu oraz zakładów przemysłowych w celu ich skonfliktowania.

Według cytowanego oświadczenia tematyka ochrony środowiska jest „narzędziem w rękach osób, które nie chcą obiektywnie spojrzeć na problem i go rozwiązać”, a „Samorząd Bogatyni odcina się od spotkania organizowanego przez stowarzyszenie EKO-UNIA i mimo zaproszenia nie weźmie udziału w tych działaniach”. Niestety, z oświadczenia nie wynika jasno, kto jest jego autorem i w czyim imieniu się od konferencji odcięto.

Naszym zdaniem ucieczka przed dyskusją na tematy tak ważne dla mieszkańców, nawet jeśli ktoś nie pała sympatią do organizacji ekologicznych, jest rzeczą niewłaściwą. Taka postawa samorządu dziwi tym bardziej, że całkiem niedawno Rada Miejska przymierzała się do stworzenia zespołu, który miał zająć się zbadaniem stanu środowiska w gminie Bogatynia.

Czytany 391 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com