• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
sobota, 12 maj 2018 20:54

Konferencja w sprawie czystego powietrza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bogatyńscy samorządowcy otrzymali ponowne zaproszenia na konferencję „TAK dla czystego powietrza w Bogatyni i regionie”, która odbędzie się 17 maja w Domu Weselnym ALF.

Konferencja odbędzie się w godzinach 17:00 – 20:00. Do udziału w niej zaproszono także przedstawicieli kopalni oraz elektrowni. Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA oraz Dolnośląski Alarm Smogowy.

Gośćmi spotkania będą także – jak podają organizatorzy – eksperci i przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi mieszkańców, a w szczególności polityków i urzędników, na problem zanieczyszczenia powietrza w Bogatyni oraz w regionie. Dyskusja będzie dotyczyć jakości życia, ochrony powietrza oraz problemów zdrowotnych związanych z emisją niską oraz wysoką.

Nie wiemy, czy podczas konferencji zostanie podniesiony temat potencjalnych zagrożeń ze strony kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów, pozostawionych przez spółkę Revita Bio. Byłoby dobrze znać odpowiedź na pytanie, czy składowisko, swego czasu określone przez jednego z radnych jako bogatyńska Fukushima, jest monitorowane. Mieszkańcy powinni też otrzymać od samorządowców informację, jakie są podejmowane działania na rzecz likwidacji tej góry śmieci.

Przy okazji wyrażamy swoje zdziwienie tym, iż bogatyński samorząd najwyraźniej unika dyskusji z ekologami. W kwietniu na stronie UMiG ukazało się oświadczenie deprecjonujące działania stowarzyszeń ekologicznych, jak też ich intencje. Ekolodzy zostali oskarżeni manipulację, dezinformowanie opinii publicznej i atakowanie samorządu oraz zakładów przemysłowych w celu ich skonfliktowania.

Według cytowanego oświadczenia tematyka ochrony środowiska jest „narzędziem w rękach osób, które nie chcą obiektywnie spojrzeć na problem i go rozwiązać”, a „Samorząd Bogatyni odcina się od spotkania organizowanego przez stowarzyszenie EKO-UNIA i mimo zaproszenia nie weźmie udziału w tych działaniach”. Niestety, z oświadczenia nie wynika jasno, kto jest jego autorem i w czyim imieniu się od konferencji odcięto.

Naszym zdaniem ucieczka przed dyskusją na tematy tak ważne dla mieszkańców, nawet jeśli ktoś nie pała sympatią do organizacji ekologicznych, jest rzeczą niewłaściwą. Taka postawa samorządu dziwi tym bardziej, że całkiem niedawno Rada Miejska przymierzała się do stworzenia zespołu, który miał zająć się zbadaniem stanu środowiska w gminie Bogatynia.

Czytany 536 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com