• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Zwracamy się do policji i wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia z apelem o podjęcie działań, które uniemożliwią powtórzenie się procederu handlu głosami w wyborach samorządowych.
 
 
Jak podaje profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie”, wniosek jednego z mieszkańców o udzielenie informacji publicznej burmistrz potraktował w stylu godnym Monty Pythona.
 
 
Według rankingu samorządowego pisma „Wspólnota” Bogatynia w roku 2017 znalazła się pod względem dochodów na 10 miejscu w kategorii obejmującej „miasta inne”.
 
 
Na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” pojawiła się informacja, że do inspektora nadzoru budowlanego wpłynęło zawiadomienie dotyczące mostu na ulicy Kościuszki w Bogatyni.
 
 
Zważywszy wzrastające koszty budowy bogatyńskiego basenu należy postawić pytanie: czy nie bardziej sensowna była rewitalizacja zalewu i stworzenie tam ośrodka rekreacji?
 
 
W pewną konsternację wprawiły nas słowa burmistrza Grzmielewicza o domach przysłupowych, wypowiedziane w relacji Telewizji Bogatynia „Przysłupy coraz ładniejsze”.
 
 
Po zaznaczeniu na popularnej stronie zinfo.pl wiadomości lokalnych z Bogatyni pojawiają się artykuły dobitnie ukazujące zasługi obecnej władzy w promocji naszej gminy.
 
 
Zdjęcie pokazujące, w jaki sposób niektórzy mieszkańcy rozumieją segregację odpadów, zostało wykonane w niedzielę 29 lipca po południu na ulicy Styki w Bogatyni.
 
sobota, 12 maj 2018 20:54

Konferencja w sprawie czystego powietrza

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bogatyńscy samorządowcy otrzymali ponowne zaproszenia na konferencję „TAK dla czystego powietrza w Bogatyni i regionie”, która odbędzie się 17 maja w Domu Weselnym ALF.

Konferencja odbędzie się w godzinach 17:00 – 20:00. Do udziału w niej zaproszono także przedstawicieli kopalni oraz elektrowni. Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA oraz Dolnośląski Alarm Smogowy.

Gośćmi spotkania będą także – jak podają organizatorzy – eksperci i przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Celem konferencji jest zwrócenie uwagi mieszkańców, a w szczególności polityków i urzędników, na problem zanieczyszczenia powietrza w Bogatyni oraz w regionie. Dyskusja będzie dotyczyć jakości życia, ochrony powietrza oraz problemów zdrowotnych związanych z emisją niską oraz wysoką.

Nie wiemy, czy podczas konferencji zostanie podniesiony temat potencjalnych zagrożeń ze strony kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów, pozostawionych przez spółkę Revita Bio. Byłoby dobrze znać odpowiedź na pytanie, czy składowisko, swego czasu określone przez jednego z radnych jako bogatyńska Fukushima, jest monitorowane. Mieszkańcy powinni też otrzymać od samorządowców informację, jakie są podejmowane działania na rzecz likwidacji tej góry śmieci.

Przy okazji wyrażamy swoje zdziwienie tym, iż bogatyński samorząd najwyraźniej unika dyskusji z ekologami. W kwietniu na stronie UMiG ukazało się oświadczenie deprecjonujące działania stowarzyszeń ekologicznych, jak też ich intencje. Ekolodzy zostali oskarżeni manipulację, dezinformowanie opinii publicznej i atakowanie samorządu oraz zakładów przemysłowych w celu ich skonfliktowania.

Według cytowanego oświadczenia tematyka ochrony środowiska jest „narzędziem w rękach osób, które nie chcą obiektywnie spojrzeć na problem i go rozwiązać”, a „Samorząd Bogatyni odcina się od spotkania organizowanego przez stowarzyszenie EKO-UNIA i mimo zaproszenia nie weźmie udziału w tych działaniach”. Niestety, z oświadczenia nie wynika jasno, kto jest jego autorem i w czyim imieniu się od konferencji odcięto.

Naszym zdaniem ucieczka przed dyskusją na tematy tak ważne dla mieszkańców, nawet jeśli ktoś nie pała sympatią do organizacji ekologicznych, jest rzeczą niewłaściwą. Taka postawa samorządu dziwi tym bardziej, że całkiem niedawno Rada Miejska przymierzała się do stworzenia zespołu, który miał zająć się zbadaniem stanu środowiska w gminie Bogatynia.

Czytany 483 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com