• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
czwartek, 10 maj 2018 19:07

Kolejny unieważniony przetarg

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina Bogatyni poinformowała, że unieważniono postępowanie o udzielenie zamówienia na budowę sieci ciepłowniczej w ulicach Skłodowskiej, Fieldorfa – Nila oraz Opolowskiej w Bogatynia.

Według uzasadnienia ceny zaoferowane przez wykonawców przewyższają kwotę, jaką gmina zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Przetarg ogłoszono 11 kwietnia.

Na budowę sieci ciepłowniczej z przyłączami do budynków w ulicach Marii Skłodowskiej-Curie, Generała Emila Fieldorfa-Nila oraz Opolowskiej w Bogatyni zamierzano przeznaczyć 643 015 zł brutto. Do upływu terminu składania ofert (minął 27 kwietnia) złożono 3 oferty. Sieć zaoferowały się wybudować INWEST-TERMA sp. z o.o. z Wrocławia za 861 tys. zł, Envirotech sp. z o.o. z Poznania za 1 065 441,67 zł oraz ZEC SERVICE sp. z o.o. z Wrocławia za 1 007 956,72 zł.

W tym roku już dwukrotnie unieważniono postępowanie na budowę kompleksu sportowo – rekreacyjnego przy ulicy Kochanowskiego w Bogatyni. Gmina w planie inwestycyjnym na rok 2018 przyjęła, że to zadanie będzie kosztować 700 tys. zł. Jednak w obydwu postępowaniach nie wpłynęła żadna oferta.

Czytany 693 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com