• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Zwracamy się do policji i wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia z apelem o podjęcie działań, które uniemożliwią powtórzenie się procederu handlu głosami w wyborach samorządowych.
 
 
Jak podaje profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie”, wniosek jednego z mieszkańców o udzielenie informacji publicznej burmistrz potraktował w stylu godnym Monty Pythona.
 
 
Według rankingu samorządowego pisma „Wspólnota” Bogatynia w roku 2017 znalazła się pod względem dochodów na 10 miejscu w kategorii obejmującej „miasta inne”.
 
 
Na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” pojawiła się informacja, że do inspektora nadzoru budowlanego wpłynęło zawiadomienie dotyczące mostu na ulicy Kościuszki w Bogatyni.
 
 
Zważywszy wzrastające koszty budowy bogatyńskiego basenu należy postawić pytanie: czy nie bardziej sensowna była rewitalizacja zalewu i stworzenie tam ośrodka rekreacji?
 
 
W pewną konsternację wprawiły nas słowa burmistrza Grzmielewicza o domach przysłupowych, wypowiedziane w relacji Telewizji Bogatynia „Przysłupy coraz ładniejsze”.
 
 
Po zaznaczeniu na popularnej stronie zinfo.pl wiadomości lokalnych z Bogatyni pojawiają się artykuły dobitnie ukazujące zasługi obecnej władzy w promocji naszej gminy.
 
 
Zdjęcie pokazujące, w jaki sposób niektórzy mieszkańcy rozumieją segregację odpadów, zostało wykonane w niedzielę 29 lipca po południu na ulicy Styki w Bogatyni.
 
środa, 09 maj 2018 18:37

Nowa oferta LO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Bogatyni ogłosiło nabór do klas z profilami politechnicznym, biomedycznym, humanistyczno – medialnym oraz lingwistycznym.

Przypominamy, iż na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 27 kwietnia 16 głosami „za” przy jednym wstrzymującym się podjęto uchwałę w sprawie przejęcia od powiatu przez gminę z dniem 1 września 2018 roku zadania obejmującego prowadzenie bogatyńskiego liceum. Tryb i szczegółowe warunki przejęcia zadania ma określi porozumienie zawarte z powiatem.

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019 zakłada utworzenie czterech klas pierwszych:

Klasa I a - POLITECHNICZNA

przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka lub geografia

Klasa I b - BIOMEDYCZNA

przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, fizyka lub matematyka

Klasa I c - HUMANISTYCZNO - MEDIALNA

przedmioty rozszerzone: język polski, historia, WOS

Klasa I d - LINGWISTYCZNA

przedmioty rozszerzone: język angielski, język niemiecki, język polski.

Czytany 741 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com