• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
środa, 09 maj 2018 18:37

Nowa oferta LO

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie w Bogatyni ogłosiło nabór do klas z profilami politechnicznym, biomedycznym, humanistyczno – medialnym oraz lingwistycznym.

Przypominamy, iż na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 27 kwietnia 16 głosami „za” przy jednym wstrzymującym się podjęto uchwałę w sprawie przejęcia od powiatu przez gminę z dniem 1 września 2018 roku zadania obejmującego prowadzenie bogatyńskiego liceum. Tryb i szczegółowe warunki przejęcia zadania ma określi porozumienie zawarte z powiatem.

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2018/2019 zakłada utworzenie czterech klas pierwszych:

Klasa I a - POLITECHNICZNA

przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka, informatyka lub geografia

Klasa I b - BIOMEDYCZNA

przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, fizyka lub matematyka

Klasa I c - HUMANISTYCZNO - MEDIALNA

przedmioty rozszerzone: język polski, historia, WOS

Klasa I d - LINGWISTYCZNA

przedmioty rozszerzone: język angielski, język niemiecki, język polski.

Czytany 778 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com