• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Zwracamy się do policji i wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia z apelem o podjęcie działań, które uniemożliwią powtórzenie się procederu handlu głosami w wyborach samorządowych.
 
 
Jak podaje profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie”, wniosek jednego z mieszkańców o udzielenie informacji publicznej burmistrz potraktował w stylu godnym Monty Pythona.
 
 
Według rankingu samorządowego pisma „Wspólnota” Bogatynia w roku 2017 znalazła się pod względem dochodów na 10 miejscu w kategorii obejmującej „miasta inne”.
 
 
Na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” pojawiła się informacja, że do inspektora nadzoru budowlanego wpłynęło zawiadomienie dotyczące mostu na ulicy Kościuszki w Bogatyni.
 
 
Zważywszy wzrastające koszty budowy bogatyńskiego basenu należy postawić pytanie: czy nie bardziej sensowna była rewitalizacja zalewu i stworzenie tam ośrodka rekreacji?
 
 
W pewną konsternację wprawiły nas słowa burmistrza Grzmielewicza o domach przysłupowych, wypowiedziane w relacji Telewizji Bogatynia „Przysłupy coraz ładniejsze”.
 
 
Po zaznaczeniu na popularnej stronie zinfo.pl wiadomości lokalnych z Bogatyni pojawiają się artykuły dobitnie ukazujące zasługi obecnej władzy w promocji naszej gminy.
 
 
Zdjęcie pokazujące, w jaki sposób niektórzy mieszkańcy rozumieją segregację odpadów, zostało wykonane w niedzielę 29 lipca po południu na ulicy Styki w Bogatyni.
 
piątek, 04 maj 2018 21:57

Zamówienie na rewitalizację centrum Bogatyni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

4 maja gmina Bogatynia ogłosiła zamówienie publiczne na wykonanie robót budowlanych, dzięki którym w tym roku ruszy wyczekiwana od lat rewitalizacja centrum Bogatyni.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku wystawowego tzw. „Dworca Historycznego” oraz przebudowa centralnych przestrzeni publicznych miasta wraz z przebudową infrastruktury technicznej, wymianą części nawierzchni i budową elementów małej architektury. Powyższe zadanie jest ujęte w Lokalnym Programie Rewitalizacji na lata 2016 - 2020 dla Gminy Bogatynia pn. Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap I Budynek „Dworzec Historyczny”. Termin składania ofert mija 25 maja. Zadanie ma zostać zrealizowane do 31 sierpnia 2019 r.

Minęło już ponad dziesięć lat od czasu, kiedy samorząd zaczął planować przebudowę centrum Bogatyni. W roku 2007 podjęto rozmowy z PKS w sprawie przeniesienia dworca, a w roku następnym gmina wydała 200 tys. zł na dokumentację nowego obiektu dla PKS. Jeszcze w 2008 roku powstały trzy koncepcje przebudowy, a tuż przed sierpniową powodzią z 2010 roku gmina kupiła dworzec PKS za 2,7 mln zł.

W lutym 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni. I nagrodę (15 tys. zł) oraz zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej inwestycji otrzymała pracownia projektowa Pikul Architekci z Jasła. Zgodnie z przyjmowanymi wówczas założeniami, koszt inwestycji (wraz z dokumentacją) nie mógł przekroczyć 6 mln zł.

Jednak inwestycja będzie kosztować więcej – w Wieloletniej Prognozie Finansowej wartość kosztorysową zadania oszacowano na 10 mln zł. Na ten cel gmina otrzymała dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020. W marcu Rada Miejska wprowadziła do budżetu na rewitalizację centrum prawie 4,3 mln zł, z czego ponad 3,1 mln zł z dotacji – tyle też zapewne gmina wyda w roku bieżącym.

Czytany 649 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (taaaaaaaaaaaa)

    Zgłoś

    I co z tego,że piszesz pan,piszesz...lemingi nie czytają,nie analizują...a i cenzura stosowana często nie pomaga - odstrasza,zniechęca do powrotu na portal !

  • Panie Grzmielewicz jak można coś budować nie wiedząc ile w ostatecznym podsumowaniu bedzie to nas podadników kosztować. W 2016 roku zgodnie z przyjmowanymi wówczas założeniami, koszt inwestycji (wraz z dokumentacją) nie mógł przekroczyć 6 mln zł - a w Wieloletniej Prognozie Finansowej wartość kosztorysową zadania oszacowano na 10 mln zł. Wielokrotnie pisałem, że p. Remian nie ma pojęcia o zarządzaniu dużym budżetem gminy (naszymi pieniędzmi). Proszę sobie zapamiętać - znając życie i rozrzutność pana Grzmielewicza i Remiana , rewitalizacja Centrum Bogatyni będzie kosztować około 15 milionów zł. Jako podatnicy żądamy przed przystąpieniem do rewitalizacji centrum Bogatyni do przedstawienia przez p. Grzmielewicza i Remiana rzetelnego kosztorysu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i podania do wiadomości. Mamy doświadczenie z budową basenu z 9.5 mln zł wychodzi, że my podatnicy zapłacimy około 15 mln zł. Niewiedza i niekompetencja p. Grzmielewicza i Remiana źle wpływa na nasze finanse publiczne.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com