• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
piątek, 04 maj 2018 21:57

Zamówienie na rewitalizację centrum Bogatyni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

4 maja gmina Bogatynia ogłosiła zamówienie publiczne na wykonanie robót budowlanych, dzięki którym w tym roku ruszy wyczekiwana od lat rewitalizacja centrum Bogatyni.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku wystawowego tzw. „Dworca Historycznego” oraz przebudowa centralnych przestrzeni publicznych miasta wraz z przebudową infrastruktury technicznej, wymianą części nawierzchni i budową elementów małej architektury. Powyższe zadanie jest ujęte w Lokalnym Programie Rewitalizacji na lata 2016 - 2020 dla Gminy Bogatynia pn. Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap I Budynek „Dworzec Historyczny”. Termin składania ofert mija 25 maja. Zadanie ma zostać zrealizowane do 31 sierpnia 2019 r.

Minęło już ponad dziesięć lat od czasu, kiedy samorząd zaczął planować przebudowę centrum Bogatyni. W roku 2007 podjęto rozmowy z PKS w sprawie przeniesienia dworca, a w roku następnym gmina wydała 200 tys. zł na dokumentację nowego obiektu dla PKS. Jeszcze w 2008 roku powstały trzy koncepcje przebudowy, a tuż przed sierpniową powodzią z 2010 roku gmina kupiła dworzec PKS za 2,7 mln zł.

W lutym 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania centrum Bogatyni. I nagrodę (15 tys. zł) oraz zaproszenie do negocjacji w trybie z wolnej ręki na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej inwestycji otrzymała pracownia projektowa Pikul Architekci z Jasła. Zgodnie z przyjmowanymi wówczas założeniami, koszt inwestycji (wraz z dokumentacją) nie mógł przekroczyć 6 mln zł.

Jednak inwestycja będzie kosztować więcej – w Wieloletniej Prognozie Finansowej wartość kosztorysową zadania oszacowano na 10 mln zł. Na ten cel gmina otrzymała dotację z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020. W marcu Rada Miejska wprowadziła do budżetu na rewitalizację centrum prawie 4,3 mln zł, z czego ponad 3,1 mln zł z dotacji – tyle też zapewne gmina wyda w roku bieżącym.

Czytany 688 razy

Biorą udział w konwersacji

  • Gość (taaaaaaaaaaaa)

    Zgłoś

    I co z tego,że piszesz pan,piszesz...lemingi nie czytają,nie analizują...a i cenzura stosowana często nie pomaga - odstrasza,zniechęca do powrotu na portal !

  • Panie Grzmielewicz jak można coś budować nie wiedząc ile w ostatecznym podsumowaniu bedzie to nas podadników kosztować. W 2016 roku zgodnie z przyjmowanymi wówczas założeniami, koszt inwestycji (wraz z dokumentacją) nie mógł przekroczyć 6 mln zł - a w Wieloletniej Prognozie Finansowej wartość kosztorysową zadania oszacowano na 10 mln zł. Wielokrotnie pisałem, że p. Remian nie ma pojęcia o zarządzaniu dużym budżetem gminy (naszymi pieniędzmi). Proszę sobie zapamiętać - znając życie i rozrzutność pana Grzmielewicza i Remiana , rewitalizacja Centrum Bogatyni będzie kosztować około 15 milionów zł. Jako podatnicy żądamy przed przystąpieniem do rewitalizacji centrum Bogatyni do przedstawienia przez p. Grzmielewicza i Remiana rzetelnego kosztorysu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i podania do wiadomości. Mamy doświadczenie z budową basenu z 9.5 mln zł wychodzi, że my podatnicy zapłacimy około 15 mln zł. Niewiedza i niekompetencja p. Grzmielewicza i Remiana źle wpływa na nasze finanse publiczne.

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com