• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
22 maja wojewoda dolnośląski podał informację o przyznaniu przez MSWiA kolejnych promes na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku.
 
 
21 maja na portalu Radia Elka ukazała się informacja „Roszczenia wobec byłego wykonawcy. Gmina wygrywa ws. Delfinka” – może ona zainteresować mieszkańców gminy Bogatynia.
 
 
Pod nazwą „Narkomania nie zna granic” gmina Bogatynia chce zorganizować w dniach 5-6 czerwca międzynarodową konferencję, której celem jest ukazanie problemu narkomanii w regionie.
 
 
„Wymagany termin wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu – do dnia 30 maja 2018 r.” – oczywiście chodzi o bogatyńskie kąpielisko.
 
 
21 maja zostały ogłoszone konkursy na stanowiska dyrektorów w trzech placówkach oświaty prowadzonych przez gminę Bogatynia – w jednej ze szkół oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
14 maja portal Radia Kielce poinformował o trwającym procesie byłego burmistrza Bodzentyna, oskarżonego za zlecenie budowy wodociągu bez wymaganych pozwoleń.
 
 
17 maja portal zinfo.pl opublikował tekst „Karbonalia ostatnią deską ratunku? Horrendalne koszty imprezy”, oceniając, iż wpływ na rozmach tegorocznej edycji mają zbliżające się wybory.
 
 
W roku wyborów samorządowych wypada przypomnieć, że obiektywny ranking z 2014 roku pozwala określić gminę Bogatynia jako najgorzej zarządzaną gminę w Polsce.
 
wtorek, 24 kwiecień 2018 18:51

Burmistrz o liceum

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.

Przypominamy, że 27 stycznia 2016 r. Rada Miejska w Bogatyni ogłosiła stanowisko w sprawie bogatyńskiego LO. Rada domagała się od starostwa zaprzestania jakichkolwiek czynności związanych z reorganizacją szkoły. Wyrażono wolę udzielenia liceum wsparcia, jak też podjęcie kroków „do wypracowania jak najkorzystniejszego planu pomocy szkole” i deklarowano „chęć podjęcia dialogu z organem prowadzącym”.

Jednakże przez dwa lata nie wypracowano żadnego porozumienia między gminą a starostwem. 23 lutego 2018 r. Rada Powiatu Zgorzeleckiego podjęła uchwałę o włączeniu LO w Bogatyni do Zespołu Szkół Zawodowych. Uchwałą Rady Miejskiej w Bogatyni z 1 marca wyrażono „zdecydowany sprzeciw” wobec decyzji starosty i Rady Powiatu.

Na sesji 23 kwietnia burmistrz uznał planowaną konsolidację szkół za prawie równą likwidacji liceum. Oświadczając, że na uchwałę intencyjną rady dotyczącą LO właściwie nie ma odzewu, przekonywał, iż gmina powinna wziąć sprawę w swoje ręce. Jak mówił, kumulacja młodzieży z klas trzecich gimnazjów oraz klas ósmych szkół podstawowych może spowodować, że szkół średnich będzie za mało.

Burmistrz stwierdził, iż gmina jako gospodarz szkoły lepiej będzie wyczuwać potrzeby kształcenia. Zasugerował, że liceum powinno zwiększyć ofertę edukacyjną – w tym kontekście padły słowa o takich m.in. kierunkach, jak ratownictwo medyczne, bezpieczeństwo narodowe czy administracja publiczna i socjalna. Nieco dwuznacznie zabrzmiała uwaga, że „nie zawsze tego rodzaju szkoła musi grupować osoby o bardzo wysokim poziomie intelektualnym – czasami funkcjonują w liceum klasy o charakterze sportowym”.

Propozycja przejęcie LO przez gminę nie została jasno sformułowana – póki co burmistrz zapowiedział, że wtorek uda się na rozmowę ze starostwem zgorzeleckim. Poprosił też radnych o spotkanie na temat przyszłości liceum jeszcze w tym tygodniu. Burmistrz wspomniał, że została przeprowadzona analiza finansowa przejęcia liceum, jednak nie mówił o konkretnej kwocie, stwierdzając jedynie, iż chodzi o mniejsze koszty niż w przypadku szkół podstawowych.

Wypowiedzi burmistrza można posłuchać na stronie internetowej Telewizji Bogatynia.

Czytany 278 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com