• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Zwracamy się do policji i wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia z apelem o podjęcie działań, które uniemożliwią powtórzenie się procederu handlu głosami w wyborach samorządowych.
 
 
Jak podaje profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie”, wniosek jednego z mieszkańców o udzielenie informacji publicznej burmistrz potraktował w stylu godnym Monty Pythona.
 
 
Według rankingu samorządowego pisma „Wspólnota” Bogatynia w roku 2017 znalazła się pod względem dochodów na 10 miejscu w kategorii obejmującej „miasta inne”.
 
 
Na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” pojawiła się informacja, że do inspektora nadzoru budowlanego wpłynęło zawiadomienie dotyczące mostu na ulicy Kościuszki w Bogatyni.
 
 
Zważywszy wzrastające koszty budowy bogatyńskiego basenu należy postawić pytanie: czy nie bardziej sensowna była rewitalizacja zalewu i stworzenie tam ośrodka rekreacji?
 
 
W pewną konsternację wprawiły nas słowa burmistrza Grzmielewicza o domach przysłupowych, wypowiedziane w relacji Telewizji Bogatynia „Przysłupy coraz ładniejsze”.
 
 
Po zaznaczeniu na popularnej stronie zinfo.pl wiadomości lokalnych z Bogatyni pojawiają się artykuły dobitnie ukazujące zasługi obecnej władzy w promocji naszej gminy.
 
 
Zdjęcie pokazujące, w jaki sposób niektórzy mieszkańcy rozumieją segregację odpadów, zostało wykonane w niedzielę 29 lipca po południu na ulicy Styki w Bogatyni.
 
wtorek, 24 kwiecień 2018 18:51

Burmistrz o liceum

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.

Przypominamy, że 27 stycznia 2016 r. Rada Miejska w Bogatyni ogłosiła stanowisko w sprawie bogatyńskiego LO. Rada domagała się od starostwa zaprzestania jakichkolwiek czynności związanych z reorganizacją szkoły. Wyrażono wolę udzielenia liceum wsparcia, jak też podjęcie kroków „do wypracowania jak najkorzystniejszego planu pomocy szkole” i deklarowano „chęć podjęcia dialogu z organem prowadzącym”.

Jednakże przez dwa lata nie wypracowano żadnego porozumienia między gminą a starostwem. 23 lutego 2018 r. Rada Powiatu Zgorzeleckiego podjęła uchwałę o włączeniu LO w Bogatyni do Zespołu Szkół Zawodowych. Uchwałą Rady Miejskiej w Bogatyni z 1 marca wyrażono „zdecydowany sprzeciw” wobec decyzji starosty i Rady Powiatu.

Na sesji 23 kwietnia burmistrz uznał planowaną konsolidację szkół za prawie równą likwidacji liceum. Oświadczając, że na uchwałę intencyjną rady dotyczącą LO właściwie nie ma odzewu, przekonywał, iż gmina powinna wziąć sprawę w swoje ręce. Jak mówił, kumulacja młodzieży z klas trzecich gimnazjów oraz klas ósmych szkół podstawowych może spowodować, że szkół średnich będzie za mało.

Burmistrz stwierdził, iż gmina jako gospodarz szkoły lepiej będzie wyczuwać potrzeby kształcenia. Zasugerował, że liceum powinno zwiększyć ofertę edukacyjną – w tym kontekście padły słowa o takich m.in. kierunkach, jak ratownictwo medyczne, bezpieczeństwo narodowe czy administracja publiczna i socjalna. Nieco dwuznacznie zabrzmiała uwaga, że „nie zawsze tego rodzaju szkoła musi grupować osoby o bardzo wysokim poziomie intelektualnym – czasami funkcjonują w liceum klasy o charakterze sportowym”.

Propozycja przejęcie LO przez gminę nie została jasno sformułowana – póki co burmistrz zapowiedział, że wtorek uda się na rozmowę ze starostwem zgorzeleckim. Poprosił też radnych o spotkanie na temat przyszłości liceum jeszcze w tym tygodniu. Burmistrz wspomniał, że została przeprowadzona analiza finansowa przejęcia liceum, jednak nie mówił o konkretnej kwocie, stwierdzając jedynie, iż chodzi o mniejsze koszty niż w przypadku szkół podstawowych.

Wypowiedzi burmistrza można posłuchać na stronie internetowej Telewizji Bogatynia.

Czytany 343 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com