• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Zwracamy się do policji i wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia z apelem o podjęcie działań, które uniemożliwią powtórzenie się procederu handlu głosami w wyborach samorządowych.
 
 
Jak podaje profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie”, wniosek jednego z mieszkańców o udzielenie informacji publicznej burmistrz potraktował w stylu godnym Monty Pythona.
 
 
Według rankingu samorządowego pisma „Wspólnota” Bogatynia w roku 2017 znalazła się pod względem dochodów na 10 miejscu w kategorii obejmującej „miasta inne”.
 
 
Na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” pojawiła się informacja, że do inspektora nadzoru budowlanego wpłynęło zawiadomienie dotyczące mostu na ulicy Kościuszki w Bogatyni.
 
 
Zważywszy wzrastające koszty budowy bogatyńskiego basenu należy postawić pytanie: czy nie bardziej sensowna była rewitalizacja zalewu i stworzenie tam ośrodka rekreacji?
 
 
W pewną konsternację wprawiły nas słowa burmistrza Grzmielewicza o domach przysłupowych, wypowiedziane w relacji Telewizji Bogatynia „Przysłupy coraz ładniejsze”.
 
 
Po zaznaczeniu na popularnej stronie zinfo.pl wiadomości lokalnych z Bogatyni pojawiają się artykuły dobitnie ukazujące zasługi obecnej władzy w promocji naszej gminy.
 
 
Zdjęcie pokazujące, w jaki sposób niektórzy mieszkańcy rozumieją segregację odpadów, zostało wykonane w niedzielę 29 lipca po południu na ulicy Styki w Bogatyni.
 
piątek, 20 kwiecień 2018 21:14

Związkowcy z PGE w sprawie inicjatywy samorządu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.

Przypominamy, iż na sesji Rady Miejskiej 30 stycznia burmistrz Grzmielewicz zaproponował utworzenie 15-osobowego zespołu (m.in. z udziałem radnych) „w celu zbadania wpływu działalności przemysłowej na komfort życia i zdrowia mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia”. 28 lutego Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny (reprezentacja związków zawodowych z elektrowni i kopalni) wydał dwa oświadczenia krytyczne wobec działań bogatyńskiego samorządu.

W pierwszym oświadczeniu związkowcy skrytykowali działania burmistrza wyrażając opinię, iż próbuje on udowodnić, „że największy pracodawca truje mieszkańców”, choć budżet, którym burmistrz „szasta na prawo i lewo”, pochodzi z podatków tego „truciciela”. Krytycznie ocenili również odznaczenie burmistrza Bogatyni jako zasłużonego dla „Solidarności”.

Drugie oświadczenie dotyczyło informacji udzielonych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni o wpływie działalności PGE GiEK S.A. na zdrowie mieszkańców gminy. Związkowcy wyrazili zaniepokojenie „rozpoczęciem negatywnej kampanii” na temat działalności ich firm. Podkreślali, że ich zakłady wdrażają najnowsze przepisy ekologiczne, pytali też o cel inicjatywy samorządu i o to, dlaczego dopiero teraz ktoś myśli o zdrowiu mieszkańców.

7 marca burmistrz wydał oświadczenie, w którym uznał słowa krytyki za „krzywdzące i niesprawiedliwe”, rzucające „cień na niezależność osób je wypowiadających”. Z kolei na sesji 23 marca miała być rozpatrzona propozycja „powołania składu zespołu ds. opracowania wspólnego stanowiska, odnośnie zanieczyszczenia środowiska w Gminie Bogatynia i wynikających z tego zagrożeniach zdrowotnych dla mieszkańców”. Jednak rada na prośbę burmistrza wycofała propozycję, po czym przedstawiciele PGE udzielili krótkich informacji. Radni pomimo zachęty do zadawania pytań nie podjęli tematu.

W stanowisku z 17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny przyjął z satysfakcją fakt, iż bogatyński samorząd „odstąpił od powołania komisji”, która miała zajmować się szkodliwym wpływem działań kopalni oraz elektrowni na zdrowie mieszkańców. Zespół wyraził nadzieję, że informacje przekazane na sesji rozwiały wątpliwości, dzięki czemu „radni zrozumieli powagę tematu i nie dali się wmanipulować w niezrozumiałą grę” niekorzystną dla spółki oraz lokalnej społeczności. Komunikat podpisali przewodniczący MZK, p. Bogumił Tyszkiewicz i wiceprzewodniczący MZK, p. Andrzej Grzegorowski.

Czytany 607 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com