• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
22 maja wojewoda dolnośląski podał informację o przyznaniu przez MSWiA kolejnych promes na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku.
 
 
21 maja na portalu Radia Elka ukazała się informacja „Roszczenia wobec byłego wykonawcy. Gmina wygrywa ws. Delfinka” – może ona zainteresować mieszkańców gminy Bogatynia.
 
 
Pod nazwą „Narkomania nie zna granic” gmina Bogatynia chce zorganizować w dniach 5-6 czerwca międzynarodową konferencję, której celem jest ukazanie problemu narkomanii w regionie.
 
 
„Wymagany termin wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu – do dnia 30 maja 2018 r.” – oczywiście chodzi o bogatyńskie kąpielisko.
 
 
21 maja zostały ogłoszone konkursy na stanowiska dyrektorów w trzech placówkach oświaty prowadzonych przez gminę Bogatynia – w jednej ze szkół oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
14 maja portal Radia Kielce poinformował o trwającym procesie byłego burmistrza Bodzentyna, oskarżonego za zlecenie budowy wodociągu bez wymaganych pozwoleń.
 
 
17 maja portal zinfo.pl opublikował tekst „Karbonalia ostatnią deską ratunku? Horrendalne koszty imprezy”, oceniając, iż wpływ na rozmach tegorocznej edycji mają zbliżające się wybory.
 
 
W roku wyborów samorządowych wypada przypomnieć, że obiektywny ranking z 2014 roku pozwala określić gminę Bogatynia jako najgorzej zarządzaną gminę w Polsce.
 
piątek, 20 kwiecień 2018 21:14

Związkowcy z PGE w sprawie inicjatywy samorządu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.

Przypominamy, iż na sesji Rady Miejskiej 30 stycznia burmistrz Grzmielewicz zaproponował utworzenie 15-osobowego zespołu (m.in. z udziałem radnych) „w celu zbadania wpływu działalności przemysłowej na komfort życia i zdrowia mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia”. 28 lutego Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny (reprezentacja związków zawodowych z elektrowni i kopalni) wydał dwa oświadczenia krytyczne wobec działań bogatyńskiego samorządu.

W pierwszym oświadczeniu związkowcy skrytykowali działania burmistrza wyrażając opinię, iż próbuje on udowodnić, „że największy pracodawca truje mieszkańców”, choć budżet, którym burmistrz „szasta na prawo i lewo”, pochodzi z podatków tego „truciciela”. Krytycznie ocenili również odznaczenie burmistrza Bogatyni jako zasłużonego dla „Solidarności”.

Drugie oświadczenie dotyczyło informacji udzielonych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni o wpływie działalności PGE GiEK S.A. na zdrowie mieszkańców gminy. Związkowcy wyrazili zaniepokojenie „rozpoczęciem negatywnej kampanii” na temat działalności ich firm. Podkreślali, że ich zakłady wdrażają najnowsze przepisy ekologiczne, pytali też o cel inicjatywy samorządu i o to, dlaczego dopiero teraz ktoś myśli o zdrowiu mieszkańców.

7 marca burmistrz wydał oświadczenie, w którym uznał słowa krytyki za „krzywdzące i niesprawiedliwe”, rzucające „cień na niezależność osób je wypowiadających”. Z kolei na sesji 23 marca miała być rozpatrzona propozycja „powołania składu zespołu ds. opracowania wspólnego stanowiska, odnośnie zanieczyszczenia środowiska w Gminie Bogatynia i wynikających z tego zagrożeniach zdrowotnych dla mieszkańców”. Jednak rada na prośbę burmistrza wycofała propozycję, po czym przedstawiciele PGE udzielili krótkich informacji. Radni pomimo zachęty do zadawania pytań nie podjęli tematu.

W stanowisku z 17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny przyjął z satysfakcją fakt, iż bogatyński samorząd „odstąpił od powołania komisji”, która miała zajmować się szkodliwym wpływem działań kopalni oraz elektrowni na zdrowie mieszkańców. Zespół wyraził nadzieję, że informacje przekazane na sesji rozwiały wątpliwości, dzięki czemu „radni zrozumieli powagę tematu i nie dali się wmanipulować w niezrozumiałą grę” niekorzystną dla spółki oraz lokalnej społeczności. Komunikat podpisali przewodniczący MZK, p. Bogumił Tyszkiewicz i wiceprzewodniczący MZK, p. Andrzej Grzegorowski.

Czytany 551 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com