• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
piątek, 20 kwiecień 2018 21:14

Związkowcy z PGE w sprawie inicjatywy samorządu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.

Przypominamy, iż na sesji Rady Miejskiej 30 stycznia burmistrz Grzmielewicz zaproponował utworzenie 15-osobowego zespołu (m.in. z udziałem radnych) „w celu zbadania wpływu działalności przemysłowej na komfort życia i zdrowia mieszkańców Miasta i Gminy Bogatynia”. 28 lutego Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny (reprezentacja związków zawodowych z elektrowni i kopalni) wydał dwa oświadczenia krytyczne wobec działań bogatyńskiego samorządu.

W pierwszym oświadczeniu związkowcy skrytykowali działania burmistrza wyrażając opinię, iż próbuje on udowodnić, „że największy pracodawca truje mieszkańców”, choć budżet, którym burmistrz „szasta na prawo i lewo”, pochodzi z podatków tego „truciciela”. Krytycznie ocenili również odznaczenie burmistrza Bogatyni jako zasłużonego dla „Solidarności”.

Drugie oświadczenie dotyczyło informacji udzielonych na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni o wpływie działalności PGE GiEK S.A. na zdrowie mieszkańców gminy. Związkowcy wyrazili zaniepokojenie „rozpoczęciem negatywnej kampanii” na temat działalności ich firm. Podkreślali, że ich zakłady wdrażają najnowsze przepisy ekologiczne, pytali też o cel inicjatywy samorządu i o to, dlaczego dopiero teraz ktoś myśli o zdrowiu mieszkańców.

7 marca burmistrz wydał oświadczenie, w którym uznał słowa krytyki za „krzywdzące i niesprawiedliwe”, rzucające „cień na niezależność osób je wypowiadających”. Z kolei na sesji 23 marca miała być rozpatrzona propozycja „powołania składu zespołu ds. opracowania wspólnego stanowiska, odnośnie zanieczyszczenia środowiska w Gminie Bogatynia i wynikających z tego zagrożeniach zdrowotnych dla mieszkańców”. Jednak rada na prośbę burmistrza wycofała propozycję, po czym przedstawiciele PGE udzielili krótkich informacji. Radni pomimo zachęty do zadawania pytań nie podjęli tematu.

W stanowisku z 17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny przyjął z satysfakcją fakt, iż bogatyński samorząd „odstąpił od powołania komisji”, która miała zajmować się szkodliwym wpływem działań kopalni oraz elektrowni na zdrowie mieszkańców. Zespół wyraził nadzieję, że informacje przekazane na sesji rozwiały wątpliwości, dzięki czemu „radni zrozumieli powagę tematu i nie dali się wmanipulować w niezrozumiałą grę” niekorzystną dla spółki oraz lokalnej społeczności. Komunikat podpisali przewodniczący MZK, p. Bogumił Tyszkiewicz i wiceprzewodniczący MZK, p. Andrzej Grzegorowski.

Czytany 645 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com