• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Zwracamy się do policji i wszystkich mieszkańców gminy Bogatynia z apelem o podjęcie działań, które uniemożliwią powtórzenie się procederu handlu głosami w wyborach samorządowych.
 
 
Jak podaje profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie”, wniosek jednego z mieszkańców o udzielenie informacji publicznej burmistrz potraktował w stylu godnym Monty Pythona.
 
 
Według rankingu samorządowego pisma „Wspólnota” Bogatynia w roku 2017 znalazła się pod względem dochodów na 10 miejscu w kategorii obejmującej „miasta inne”.
 
 
Na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” pojawiła się informacja, że do inspektora nadzoru budowlanego wpłynęło zawiadomienie dotyczące mostu na ulicy Kościuszki w Bogatyni.
 
 
Zważywszy wzrastające koszty budowy bogatyńskiego basenu należy postawić pytanie: czy nie bardziej sensowna była rewitalizacja zalewu i stworzenie tam ośrodka rekreacji?
 
 
W pewną konsternację wprawiły nas słowa burmistrza Grzmielewicza o domach przysłupowych, wypowiedziane w relacji Telewizji Bogatynia „Przysłupy coraz ładniejsze”.
 
 
Po zaznaczeniu na popularnej stronie zinfo.pl wiadomości lokalnych z Bogatyni pojawiają się artykuły dobitnie ukazujące zasługi obecnej władzy w promocji naszej gminy.
 
 
Zdjęcie pokazujące, w jaki sposób niektórzy mieszkańcy rozumieją segregację odpadów, zostało wykonane w niedzielę 29 lipca po południu na ulicy Styki w Bogatyni.
 
piątek, 20 kwiecień 2018 21:11

Dokumentacja świetlicy w Bratkowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.

Aktualizacja ma zostać wykonana wraz z adaptacją do warunków lokalnych i gruntowych gotowego projektu „Świetlica Przysłupowa 1” pozyskanego nieodpłatnie w wersji elektronicznej od Stowarzyszenia Dom Kołodzieja w Zgorzelcu. Dokumentację tę należy (wraz z uzgodnieniami) aktualizować do obecnie obowiązujących warunków technicznych oraz przepisów prawnych.

W ramach opracowania musi zostać wykonana także dokumentacja projektowo - kosztorysowa zagospodarowania działki, zasilania obiektu w wodę, odprowadzenia ścieków sanitarnych, zagospodarowania wód opadowych i wewnętrznej linii zasilającą. Termin składania ofert mija 27 kwietnia. Na realizację zamówienia wykonawca będzie mieć 150 dni od dnia podpisania umowy. Jak łatwo dostrzec, gmina otrzyma aktualizację najwcześniej jesienią.

W budżecie gminy na ten cel przeznaczono 60 tys. zł. Nie zaszkodzi przypomnieć, iż wykonanie dokumentacji budowy świetlicy w Bratkowie zapisano już w planie inwestycyjnym na rok 2016. Jednak dokumentacja podzieliła los wielu innych zaplanowanych wówczas zamierzeń, takich choćby, jak modernizacja boisk przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, budowa tarasu widokowego na wzgórzu „Obserwator”, ścieżki rowerowej Bogatynia – Opolno-Zdrój – Jasna Góra, nie mówiąc już o rewitalizacji bogatyńskiego zalewu czy centrum Bogatyni.

Czytany 378 razy

Biorą udział w konwersacji

  • A świetlica na Skłodowskiej dalej nie ukończona. Jaśnie pan F...k tylko kase bierze i nic nie robi. Pewnie znów urząd dołoży kasę która pójdzie nie wiadomo gdzie, bo napewno nie na świetlice. 3 lata firma pana F... to robi. Może w końcu ktoś się tym znów szerzej zainteresuje.

  • Chciałem zadać pytanie panu Grzmielewiczowi lub jego rzecznikowi Peremickiemu. Na świetlicę na ul. Skłodowskiej wydał pan w 2015 roku około 170 tysięcy zł, a w 2017 bodajże 140 tysięcy zł. Jak to się ma do budowy nowej świetlicy w Bratkowie, gdy na świetlice na ul Skłodowskiej wydano około 300 tysięcy zł a świetlica w ruinie. Zastanawiam się czy tą sprawą nie powinna zainteresować się prokuratura. Jeszcze jedno, zauważyłem, że panowie są mistrzami w wykonywaniu dokumentacji na różne inwestycje gdzie następnie są chowane do szuflady. Coś musi być na rzeczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com