• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Burmistrz informując, że na oświatę Bogatynia przeznacza połowę budżetu, choć w rzeczywistości przeznacza jedną czwartą, podważył wiarygodność swojego wyborczego przesłania.
 
 
Jerzy Stachyra na profilu FB swojego komitetu ostrzegł pracowników obsługi i administracji w oświacie, aby nie ufali obietnicom w sprawie podwyżek, które mieliby otrzymać.
 
 
W książeczce, która trafiła do bogatyńskich domów, burmistrz informuje, iż gmina przeznacza na oświatę 50% budżetu. To gruba pomyłka – trudno rządzić gminą nie znając wydatków.
 
 
Powyższe zdjęcie zostało wykonane 18 października na rogu ulic Styki i Zamoyskiego w Bogatyni – 100 metrów od siedziby Straży Miejskiej i blisko domu, gdzie mieszka burmistrz.
 
 
Już się martwiliśmy, że przed wyborami urząd nie zdąży wydać kolorowej książeczki z bajeczkami – ale jest. Trafiła wreszcie do skrzynek pocztowych, żeby nie powiedzieć pod strzechy.
 
 
Władze samorządowe mają mnóstwo sposobów, które pozwalają wpływać na opinię publiczną. Z tego powodu mieszkańcy nie zawsze wiedzą, w jakim stanie jest faktycznie gmina.
 
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
piątek, 20 kwiecień 2018 21:11

Dokumentacja świetlicy w Bratkowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.

Aktualizacja ma zostać wykonana wraz z adaptacją do warunków lokalnych i gruntowych gotowego projektu „Świetlica Przysłupowa 1” pozyskanego nieodpłatnie w wersji elektronicznej od Stowarzyszenia Dom Kołodzieja w Zgorzelcu. Dokumentację tę należy (wraz z uzgodnieniami) aktualizować do obecnie obowiązujących warunków technicznych oraz przepisów prawnych.

W ramach opracowania musi zostać wykonana także dokumentacja projektowo - kosztorysowa zagospodarowania działki, zasilania obiektu w wodę, odprowadzenia ścieków sanitarnych, zagospodarowania wód opadowych i wewnętrznej linii zasilającą. Termin składania ofert mija 27 kwietnia. Na realizację zamówienia wykonawca będzie mieć 150 dni od dnia podpisania umowy. Jak łatwo dostrzec, gmina otrzyma aktualizację najwcześniej jesienią.

W budżecie gminy na ten cel przeznaczono 60 tys. zł. Nie zaszkodzi przypomnieć, iż wykonanie dokumentacji budowy świetlicy w Bratkowie zapisano już w planie inwestycyjnym na rok 2016. Jednak dokumentacja podzieliła los wielu innych zaplanowanych wówczas zamierzeń, takich choćby, jak modernizacja boisk przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, budowa tarasu widokowego na wzgórzu „Obserwator”, ścieżki rowerowej Bogatynia – Opolno-Zdrój – Jasna Góra, nie mówiąc już o rewitalizacji bogatyńskiego zalewu czy centrum Bogatyni.

Czytany 420 razy

Biorą udział w konwersacji

  • A świetlica na Skłodowskiej dalej nie ukończona. Jaśnie pan F...k tylko kase bierze i nic nie robi. Pewnie znów urząd dołoży kasę która pójdzie nie wiadomo gdzie, bo napewno nie na świetlice. 3 lata firma pana F... to robi. Może w końcu ktoś się tym znów szerzej zainteresuje.

  • Chciałem zadać pytanie panu Grzmielewiczowi lub jego rzecznikowi Peremickiemu. Na świetlicę na ul. Skłodowskiej wydał pan w 2015 roku około 170 tysięcy zł, a w 2017 bodajże 140 tysięcy zł. Jak to się ma do budowy nowej świetlicy w Bratkowie, gdy na świetlice na ul Skłodowskiej wydano około 300 tysięcy zł a świetlica w ruinie. Zastanawiam się czy tą sprawą nie powinna zainteresować się prokuratura. Jeszcze jedno, zauważyłem, że panowie są mistrzami w wykonywaniu dokumentacji na różne inwestycje gdzie następnie są chowane do szuflady. Coś musi być na rzeczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com