• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
piątek, 20 kwiecień 2018 21:11

Dokumentacja świetlicy w Bratkowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.

Aktualizacja ma zostać wykonana wraz z adaptacją do warunków lokalnych i gruntowych gotowego projektu „Świetlica Przysłupowa 1” pozyskanego nieodpłatnie w wersji elektronicznej od Stowarzyszenia Dom Kołodzieja w Zgorzelcu. Dokumentację tę należy (wraz z uzgodnieniami) aktualizować do obecnie obowiązujących warunków technicznych oraz przepisów prawnych.

W ramach opracowania musi zostać wykonana także dokumentacja projektowo - kosztorysowa zagospodarowania działki, zasilania obiektu w wodę, odprowadzenia ścieków sanitarnych, zagospodarowania wód opadowych i wewnętrznej linii zasilającą. Termin składania ofert mija 27 kwietnia. Na realizację zamówienia wykonawca będzie mieć 150 dni od dnia podpisania umowy. Jak łatwo dostrzec, gmina otrzyma aktualizację najwcześniej jesienią.

W budżecie gminy na ten cel przeznaczono 60 tys. zł. Nie zaszkodzi przypomnieć, iż wykonanie dokumentacji budowy świetlicy w Bratkowie zapisano już w planie inwestycyjnym na rok 2016. Jednak dokumentacja podzieliła los wielu innych zaplanowanych wówczas zamierzeń, takich choćby, jak modernizacja boisk przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, budowa tarasu widokowego na wzgórzu „Obserwator”, ścieżki rowerowej Bogatynia – Opolno-Zdrój – Jasna Góra, nie mówiąc już o rewitalizacji bogatyńskiego zalewu czy centrum Bogatyni.

Czytany 483 razy

Biorą udział w konwersacji

  • A świetlica na Skłodowskiej dalej nie ukończona. Jaśnie pan F...k tylko kase bierze i nic nie robi. Pewnie znów urząd dołoży kasę która pójdzie nie wiadomo gdzie, bo napewno nie na świetlice. 3 lata firma pana F... to robi. Może w końcu ktoś się tym znów szerzej zainteresuje.

  • Chciałem zadać pytanie panu Grzmielewiczowi lub jego rzecznikowi Peremickiemu. Na świetlicę na ul. Skłodowskiej wydał pan w 2015 roku około 170 tysięcy zł, a w 2017 bodajże 140 tysięcy zł. Jak to się ma do budowy nowej świetlicy w Bratkowie, gdy na świetlice na ul Skłodowskiej wydano około 300 tysięcy zł a świetlica w ruinie. Zastanawiam się czy tą sprawą nie powinna zainteresować się prokuratura. Jeszcze jedno, zauważyłem, że panowie są mistrzami w wykonywaniu dokumentacji na różne inwestycje gdzie następnie są chowane do szuflady. Coś musi być na rzeczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com