• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
22 maja wojewoda dolnośląski podał informację o przyznaniu przez MSWiA kolejnych promes na zapobieganie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych na Dolnym Śląsku.
 
 
21 maja na portalu Radia Elka ukazała się informacja „Roszczenia wobec byłego wykonawcy. Gmina wygrywa ws. Delfinka” – może ona zainteresować mieszkańców gminy Bogatynia.
 
 
Pod nazwą „Narkomania nie zna granic” gmina Bogatynia chce zorganizować w dniach 5-6 czerwca międzynarodową konferencję, której celem jest ukazanie problemu narkomanii w regionie.
 
 
„Wymagany termin wykonania robót budowlanych wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie obiektu – do dnia 30 maja 2018 r.” – oczywiście chodzi o bogatyńskie kąpielisko.
 
 
21 maja zostały ogłoszone konkursy na stanowiska dyrektorów w trzech placówkach oświaty prowadzonych przez gminę Bogatynia – w jednej ze szkół oraz w dwóch przedszkolach.
 
 
14 maja portal Radia Kielce poinformował o trwającym procesie byłego burmistrza Bodzentyna, oskarżonego za zlecenie budowy wodociągu bez wymaganych pozwoleń.
 
 
17 maja portal zinfo.pl opublikował tekst „Karbonalia ostatnią deską ratunku? Horrendalne koszty imprezy”, oceniając, iż wpływ na rozmach tegorocznej edycji mają zbliżające się wybory.
 
 
W roku wyborów samorządowych wypada przypomnieć, że obiektywny ranking z 2014 roku pozwala określić gminę Bogatynia jako najgorzej zarządzaną gminę w Polsce.
 
piątek, 20 kwiecień 2018 21:11

Dokumentacja świetlicy w Bratkowie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.

Aktualizacja ma zostać wykonana wraz z adaptacją do warunków lokalnych i gruntowych gotowego projektu „Świetlica Przysłupowa 1” pozyskanego nieodpłatnie w wersji elektronicznej od Stowarzyszenia Dom Kołodzieja w Zgorzelcu. Dokumentację tę należy (wraz z uzgodnieniami) aktualizować do obecnie obowiązujących warunków technicznych oraz przepisów prawnych.

W ramach opracowania musi zostać wykonana także dokumentacja projektowo - kosztorysowa zagospodarowania działki, zasilania obiektu w wodę, odprowadzenia ścieków sanitarnych, zagospodarowania wód opadowych i wewnętrznej linii zasilającą. Termin składania ofert mija 27 kwietnia. Na realizację zamówienia wykonawca będzie mieć 150 dni od dnia podpisania umowy. Jak łatwo dostrzec, gmina otrzyma aktualizację najwcześniej jesienią.

W budżecie gminy na ten cel przeznaczono 60 tys. zł. Nie zaszkodzi przypomnieć, iż wykonanie dokumentacji budowy świetlicy w Bratkowie zapisano już w planie inwestycyjnym na rok 2016. Jednak dokumentacja podzieliła los wielu innych zaplanowanych wówczas zamierzeń, takich choćby, jak modernizacja boisk przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, budowa tarasu widokowego na wzgórzu „Obserwator”, ścieżki rowerowej Bogatynia – Opolno-Zdrój – Jasna Góra, nie mówiąc już o rewitalizacji bogatyńskiego zalewu czy centrum Bogatyni.

Czytany 305 razy

Biorą udział w konwersacji

  • A świetlica na Skłodowskiej dalej nie ukończona. Jaśnie pan F...k tylko kase bierze i nic nie robi. Pewnie znów urząd dołoży kasę która pójdzie nie wiadomo gdzie, bo napewno nie na świetlice. 3 lata firma pana F... to robi. Może w końcu ktoś się tym znów szerzej zainteresuje.

  • Chciałem zadać pytanie panu Grzmielewiczowi lub jego rzecznikowi Peremickiemu. Na świetlicę na ul. Skłodowskiej wydał pan w 2015 roku około 170 tysięcy zł, a w 2017 bodajże 140 tysięcy zł. Jak to się ma do budowy nowej świetlicy w Bratkowie, gdy na świetlice na ul Skłodowskiej wydano około 300 tysięcy zł a świetlica w ruinie. Zastanawiam się czy tą sprawą nie powinna zainteresować się prokuratura. Jeszcze jedno, zauważyłem, że panowie są mistrzami w wykonywaniu dokumentacji na różne inwestycje gdzie następnie są chowane do szuflady. Coś musi być na rzeczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com