• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Oceniając dwunastoletnią epokę rządów obecnego burmistrza nie zaszkodzi mieć na uwadze, że poprzednie władze Bogatyni miały na koncie całkiem sporo osiągnięć.
 
 
Nieco obraźliwie i lekceważąco wobec innych kandydatów zabrzmiały słowa obecnego burmistrza, który na antenie ArtRadia określił kampanię wyborczą jako „ściemę”.
 
 
Na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie” pojawiła się szokująca informacja, jakoby niektórzy kandydaci do samorządu kupili długopisy ułatwiające korupcję wyborczą.
 
 
Nawet profesjonalnie wykonane sondaże nie zawsze są wiarygodne – cóż dopiero mówić o sondażach internetowych czy też robionych przez osoby zaangażowane w wybory.
 
 
16 października włamano się na profil internetowy komitetu wyborczego Jerzego Stachyry – jak widać, kampania wyborcza w Bogatyni wkracza na nowy etap.
 
 
Jednym z zadań nowego samorządu Bogatyni winno być wprowadzenie budżetu obywatelskiego i budżetu sołeckiego. Trudno zrozumieć, dlaczego obecne władze są temu niechętne.
 
 
Gmina Bogatynia wciąż jest jedną z najbogatszych gmin polskich – dlaczego tego nie widać? Wkrótce możemy zmienić wizerunek naszej gminy, spełniając kilka warunków.
 
 
Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni oraz Klub Gier Planszowych z Bogatyni zapraszają na kolejne spotkanie z grami planszowymi.
 
środa, 04 kwiecień 2018 20:14

Dotacje na zabytki

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 11 kwietnia zostanie podjęta uchwała o podziale środków z dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane w obiektach zabytkowych.

Łączna kwota do podziału wynosi 380 tys. zł. Na obiekty sakralne przewidziano 340 tys. zł, z czego 60 tys. zł otrzyma Parafia Rzymsko – Katolicka p.w. św. Bartłomieja w Działoszynie (remont muru cmentarnego), 70 tys. zł Parafia Rzymsko – Katolicka p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Porajowie (remont, uszczelnienie i kolorystyka sufitu kościoła w Kopaczowie), 200 tys. zł Parafia Rzymsko – Katolicka p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bogatyni (prace konserwatorskie i restauratorskie nawy bocznej, nawy głównej i chóru), 10 tys. zł Parafia Rzymsko – Katolicka p.w. Narodzenia NMP w Opolnie-Zdroju (renowacja jednego witraża).

40 tys. zł zostanie przeznaczonych na zabudowę przysłupową. Kwota 30 tys. zł dotyczy domu przysłupowego przy ul. Waryńskiego (sic!) 18 w Bogatyni (stodoła – renowacja konstrukcji ryglowej), a 10 tys. zł kuźni kowalskiej w Działoszynie (Działoszyn 168, remont dachu i wymiana poszycia dachowego).

Czytany 488 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com