• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Komisarz Wyborczy Michał Chudzik zwołał I sesję Rady Miejskiej w Bogatyni na 21 listopada 2018 r. na godz. 10.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
 
 
Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu oczyszczanie rzeki Miedzianka od Markocic do ulicy Turowskiej wypada uznać za pozytywny efekt wyborów – szkoda, że tak późno dostrzeżono problem.
 
 
Powyższe zdjęcie jest już nieaktualne. Zalegające od wielu miesięcy szczątki rozbitej szyby z wiaty przy byłym sklepie Carrefour w Bogatyni zostały wreszcie uprzątnięte.
 
 
Obiekt przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni, który miał być przeznaczony na świetlicę, otwarto całkiem dosłownie – drzwi prowadzące do budynku zostały wyrwane.
 
 
11 listopada w żyjącej jeszcze wyborczymi emocjami Bogatyni będzie mieć w tym roku nieco odmienny i szczególny wymiar. W związku z tym chcemy coś Państwu przypomnieć.
 
 
„CBŚP zatrzymało byłego sekretarza bogatyńskiego samorządu” – taką informację podał 7 listopada portal zgorzelec.info. Nieoficjalnie wskazuje się dwa powody zatrzymania.
 
 
6 listopada 2018 r. złożyłem na policji zawiadomienie o rozsyłanych do mieszkańców gminy Bogatynia SMS-ach szkalujących Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Błasiaka.
 
 
Dziękuję. Przede wszystkim dziękuję tym mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie głos. Tym, którzy zdecydowali się uczynić razem ze mną drugi krok.
 
wtorek, 03 kwiecień 2018 19:47

Kontrowersje wokół basenu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

„Mnożą się kontrowersje wokół budowy otwartego kąpieliska w Bogatyni. Miasto zapewnia, że budowa odbywa się legalnie i będzie kontynuowana.” – pisze „Gazeta Wojewódzka”.

Autorka artykułu poświęconego bogatyńskiej inwestycji, p. Karolina Niemczyk („GW”, 3 kwietnia 2018 r.), przypomniała, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nałożył na gminę opłatę legalizacyjną w wysokości 25 tys. zł. Jednak Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał, że w tym przypadku opłata winna wynieść 250 tys. zł i unieważnił decyzję PINB.

Według pisemnej odpowiedzi rzecznika UMiG, p. Marcina Peremickiego, budowa basenu to zadanie ambitne, niezwykle potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców. W jego ocenie napotyka ono złe intencje osób, które próbują torpedować inwestycję. Tymi osobami mają być b. zastępca burmistrza w latach 1998 – 2005, p. Zbigniew Szatkowski oraz b. sekretarz gminy, p. Daniel Fryc. Co do ewentualnych kar rzecznik oznajmił, iż „z pewnością będziemy dochodzili swoich praw i racji zgodnie z obowiązującym prawem”. Decyzja DWINB unieważniająca decyzję PINB w Zgorzelcu „nie wstrzymuje realizacji zadania”, a obecnie trwa instalacja niecek basenowych.

Głos zabrali także p. Szatkowski i p. Fryc. Były wiceburmistrz stwierdził, że występował do UMiG o udzielenie informacji publicznej na temat budowy, lecz urząd odpowiadał, iż „taka inwestycja w ogóle nie jest prowadzona” albo innym razem, że zmieniono jej nazwę. Z kolei p. Fryc przypomniał, że w grę wchodzą publiczne pieniądze, a samowola budowlana może kosztować podatnika 250 tys. zł. Jego zdaniem jest to skandal, a burmistrz Grzmielewicz działa na szkodę gminy: „Takie coś nie powinno mieć miejsca w administracji publicznej”.

Ze swojej strony musimy nadmienić, że nie wiemy, czy inspektor powiatowy wydał nową decyzję legalizacyjną. Na decyzję inspektora wojewódzkiego można złożyć skargę do sądu administracyjnego i być może tak postąpiła gmina. Nie zmienia to istoty rzeczy – budowę basenu rozpoczęto nielegalnie i wszystko wskazuje na to, że za zbędny pośpiech podatnik zapłaci znaczną kwotę.

Na marginesie zaś zauważmy, iż według portalu elka.pl w ubiegłym roku firma budująca kąpielisko nie zrealizowała umowy na budowę „Delfinka” (krytej pływalni) przy Gimnazjum nr 1 w Górze. Gmina Góra odstąpiła od umowy i naliczyła kary umowne, gdyż firma nie wykonywała robót we wskazanym zakresie i terminie. Problemy z realizacją inwestycji pojawiły się latem – zadanie miało być zakończone w listopadzie 2017 roku. Gmina Góra wyłoniła nowego wykonawcę, który dokończy inwestycję.

Czytany 673 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com