• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Doceniając znaczenie rolnictwa w gospodarce gminy Bogatynia, zwracamy się do burmistrza z pytaniem, dlaczego bogatyńskie dożynki będą trwać tylko dwa dni?
 
 
Ogromny deficyt, a do tego 52,5 mln zł zobowiązań plus ponad 15 mln zobowiązań SPZOZ – oto stan finansów gminy Bogatynia na dzień 30 czerwca 2018 r.
 
 
19 września na portalu bogatynia.info.pl opublikowano kolejne trzy listy kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni – są też listy kandydatów do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa.
 
 
System wynagradzania w bogatyńskim samorządzie pod rządami burmistrza Grzmielewicza trudno uznać za racjonalny, co obrazują chociażby zarobki w byłym zarządzie GPO.
 
 
Podajemy nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni z trzech komitetów wyborczych – więcej szczegółów można zobaczyć na portalu bogatynia.info.pl.
 
 
Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.
 
 
Dane Urzędu Statystycznego we Wrocławiu ukazują, że gmina Bogatynia na tle gmin powiatu zgorzeleckiego wypada fatalnie – ma najdroższą administrację i najmniej inwestuje.
 
 
Z zaskoczeniem przyjęliśmy wynik plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” – Samorządowiec 25-lecia, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz znalazł się poza podium.
 
wtorek, 03 kwiecień 2018 19:47

Kontrowersje wokół basenu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

„Mnożą się kontrowersje wokół budowy otwartego kąpieliska w Bogatyni. Miasto zapewnia, że budowa odbywa się legalnie i będzie kontynuowana.” – pisze „Gazeta Wojewódzka”.

Autorka artykułu poświęconego bogatyńskiej inwestycji, p. Karolina Niemczyk („GW”, 3 kwietnia 2018 r.), przypomniała, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nałożył na gminę opłatę legalizacyjną w wysokości 25 tys. zł. Jednak Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego uznał, że w tym przypadku opłata winna wynieść 250 tys. zł i unieważnił decyzję PINB.

Według pisemnej odpowiedzi rzecznika UMiG, p. Marcina Peremickiego, budowa basenu to zadanie ambitne, niezwykle potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców. W jego ocenie napotyka ono złe intencje osób, które próbują torpedować inwestycję. Tymi osobami mają być b. zastępca burmistrza w latach 1998 – 2005, p. Zbigniew Szatkowski oraz b. sekretarz gminy, p. Daniel Fryc. Co do ewentualnych kar rzecznik oznajmił, iż „z pewnością będziemy dochodzili swoich praw i racji zgodnie z obowiązującym prawem”. Decyzja DWINB unieważniająca decyzję PINB w Zgorzelcu „nie wstrzymuje realizacji zadania”, a obecnie trwa instalacja niecek basenowych.

Głos zabrali także p. Szatkowski i p. Fryc. Były wiceburmistrz stwierdził, że występował do UMiG o udzielenie informacji publicznej na temat budowy, lecz urząd odpowiadał, iż „taka inwestycja w ogóle nie jest prowadzona” albo innym razem, że zmieniono jej nazwę. Z kolei p. Fryc przypomniał, że w grę wchodzą publiczne pieniądze, a samowola budowlana może kosztować podatnika 250 tys. zł. Jego zdaniem jest to skandal, a burmistrz Grzmielewicz działa na szkodę gminy: „Takie coś nie powinno mieć miejsca w administracji publicznej”.

Ze swojej strony musimy nadmienić, że nie wiemy, czy inspektor powiatowy wydał nową decyzję legalizacyjną. Na decyzję inspektora wojewódzkiego można złożyć skargę do sądu administracyjnego i być może tak postąpiła gmina. Nie zmienia to istoty rzeczy – budowę basenu rozpoczęto nielegalnie i wszystko wskazuje na to, że za zbędny pośpiech podatnik zapłaci znaczną kwotę.

Na marginesie zaś zauważmy, iż według portalu elka.pl w ubiegłym roku firma budująca kąpielisko nie zrealizowała umowy na budowę „Delfinka” (krytej pływalni) przy Gimnazjum nr 1 w Górze. Gmina Góra odstąpiła od umowy i naliczyła kary umowne, gdyż firma nie wykonywała robót we wskazanym zakresie i terminie. Problemy z realizacją inwestycji pojawiły się latem – zadanie miało być zakończone w listopadzie 2017 roku. Gmina Góra wyłoniła nowego wykonawcę, który dokończy inwestycję.

Czytany 635 razy
  • Brak komentarzy

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com