• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Sprawa nieprawidłowości dotyczących gospodarki odpadami w naszej gminie odbija się coraz szerszym echem – pojawiły się komentarze polityków PO i posłanki Marzeny Machałek z PiS.
 
 
Na oficjalnej stronie UMiG Bogatynia podano kolejne wyniki wyborów w sołectwach – 20 lutego sołtysów i rady sołeckie wybierali mieszkańcy Działoszyna i Krzewiny.
 
 
20 lutego nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora PGE GiEK S.A. Oddział KWB Turów – p. Leszka Sondaja (dyrektora od stycznia 2017 roku) zastąpił p. Sławomir Wochna.
 
 
20 lutego w mediach lokalnych i regionalnych opublikowano apel CBŚP do wszystkich osób, które mają informacje na temat nieprawidłowości w bogatyńskim samorządzie.
 
 
Urząd Miasta i Gminy Bogatynia podał informację o wyniku zakończenia trzech procedur naborów na wolne stanowisko urzędnicze – chodzi o stanowiska naczelników wydziałów.
 
 
19 lutego burmistrz Bogatyni wydał zarządzenie dotyczące przeprowadzenia wyborów rad osiedlowych – poniżej podajemy harmonogram zebrań mieszkańców.
 
 
Na stronie UMiG Bogatynia podano kolejne wyniki wyborów w sołectwach – 18 lutego głosowali mieszkańcy Opolna-Zdroju i Jasnej Góry, a 19 lutego Wyszkowa-Wolanowa i Lutogniewic.
 
 
15 lutego mieszkańcy kolejnych dwóch sołectw – Kopaczowa i Sieniawki – dokonali wyboru sołtysów oraz rad sołeckich. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów.
 
niedziela, 01 kwiecień 2018 08:48

Karbonalia już na stałe

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Miła niespodzianka czeka na mieszkańców naszej gminy: już wkrótce Karbonalia, chociaż w nieco innej niż dotąd formule, będą stałym elementem pejzażu Bogatyni.

W kwietniu na nadzwyczajnej sesji Rada Miejska w Bogatyni podejmie uchwałę intencyjną „Karbonalia zawsze z Mieszkańcami”, dotyczącą emisji kolejnych obligacji. Pozyskane środki umożliwią wybudowanie na placu po byłym dworcu PKS mini parku rozrywki. Co warte podkreślenia, z uwagi na trudną sytuację finansową gminy obsługą urządzeń zajmą się odpowiednio przeszkoleni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy oraz wolontariusze.

Program funkcjonalno – użytkowy obiektu, opracowany przez firmę Brothel On Wheels Sp. z o.o z Zielonej Góry, wygląda nader interesująco. Największą atrakcją stanie się zapewne rollercoaster, przy którym dyżurować będą wyznaczani rotacyjnie urzędnicy. Nietypowo wyglądać ma karuzela, na której zawisną wyłącznie małe wozy strażackie i samochodziki przypominające pojazdy należące do UMiG.

Co oczywiste, nie zapomniano o dorosłych – dla nich przewidziano strzelnicę z figurkami opozycjonistów przez małe „o”. Zaś na ścieżce pieszo – rowerowo – wózkowej można będzie sprawdzić tężyznę fizyczną, pchając wózek z węglem bądź ciągnąc go w specjalnej rikszy. Ponadto według niepotwierdzonych informacji jedna z bogatyńskich spółek komunalnych zbuduje jako dodatkową atrakcję „diabelski młyn”. Do budowy mają zostać wykorzystane bezużyteczne odpady, dzięki którym młyn będzie samoczynnie świecił w nocy.

Nie sposób w krótkim tekście wymienić wszystkich planowanych atrakcji. Warto jednak wspomnieć o gabinecie krzywych zwierciadeł – tam podobno mają pełnić dyżury redakcje lokalnych mediów. Powstanie też „strefa ekonomiczna”, gdzie rozlokują się stoiska handlowe, przeniesione z obecnego „Berlinka”. Pozwoli to nareszcie rozwiązać kwestię planowanego od lat nowego targowiska.

Pomyślano również o barze szybkiej obsługi „Revitalizacja”. W menu znajdą się lokalne specjały, takie jak pizza z pieca „Niska Emisja” czy samowolki po zbójnicku. Przygotowaniem posiłków zajmie się nowo powołany Wydział Promocji Administracji Samorządowej (WYPAS), a kto będzie popołudniami osobiście częstować gości, sami się Państwo domyślacie.

Czytany 1568 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com