• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Doceniając znaczenie rolnictwa w gospodarce gminy Bogatynia, zwracamy się do burmistrza z pytaniem, dlaczego bogatyńskie dożynki będą trwać tylko dwa dni?
 
 
Ogromny deficyt, a do tego 52,5 mln zł zobowiązań plus ponad 15 mln zobowiązań SPZOZ – oto stan finansów gminy Bogatynia na dzień 30 czerwca 2018 r.
 
 
19 września na portalu bogatynia.info.pl opublikowano kolejne trzy listy kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni – są też listy kandydatów do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa.
 
 
System wynagradzania w bogatyńskim samorządzie pod rządami burmistrza Grzmielewicza trudno uznać za racjonalny, co obrazują chociażby zarobki w byłym zarządzie GPO.
 
 
Podajemy nazwiska kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni z trzech komitetów wyborczych – więcej szczegółów można zobaczyć na portalu bogatynia.info.pl.
 
 
Profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” podał informację, że w niektórych rejonach Bogatyni, jak też w Porajowie są kupowane głosy w pakiecie radny gminy, radny powiatowy i burmistrz.
 
 
Dane Urzędu Statystycznego we Wrocławiu ukazują, że gmina Bogatynia na tle gmin powiatu zgorzeleckiego wypada fatalnie – ma najdroższą administrację i najmniej inwestuje.
 
 
Z zaskoczeniem przyjęliśmy wynik plebiscytu „Gazety Wrocławskiej” – Samorządowiec 25-lecia, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz znalazł się poza podium.
 
niedziela, 01 kwiecień 2018 08:48

Karbonalia już na stałe

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Miła niespodzianka czeka na mieszkańców naszej gminy: już wkrótce Karbonalia, chociaż w nieco innej niż dotąd formule, będą stałym elementem pejzażu Bogatyni.

W kwietniu na nadzwyczajnej sesji Rada Miejska w Bogatyni podejmie uchwałę intencyjną „Karbonalia zawsze z Mieszkańcami”, dotyczącą emisji kolejnych obligacji. Pozyskane środki umożliwią wybudowanie na placu po byłym dworcu PKS mini parku rozrywki. Co warte podkreślenia, z uwagi na trudną sytuację finansową gminy obsługą urządzeń zajmą się odpowiednio przeszkoleni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy oraz wolontariusze.

Program funkcjonalno – użytkowy obiektu, opracowany przez firmę Brothel On Wheels Sp. z o.o z Zielonej Góry, wygląda nader interesująco. Największą atrakcją stanie się zapewne rollercoaster, przy którym dyżurować będą wyznaczani rotacyjnie urzędnicy. Nietypowo wyglądać ma karuzela, na której zawisną wyłącznie małe wozy strażackie i samochodziki przypominające pojazdy należące do UMiG.

Co oczywiste, nie zapomniano o dorosłych – dla nich przewidziano strzelnicę z figurkami opozycjonistów przez małe „o”. Zaś na ścieżce pieszo – rowerowo – wózkowej można będzie sprawdzić tężyznę fizyczną, pchając wózek z węglem bądź ciągnąc go w specjalnej rikszy. Ponadto według niepotwierdzonych informacji jedna z bogatyńskich spółek komunalnych zbuduje jako dodatkową atrakcję „diabelski młyn”. Do budowy mają zostać wykorzystane bezużyteczne odpady, dzięki którym młyn będzie samoczynnie świecił w nocy.

Nie sposób w krótkim tekście wymienić wszystkich planowanych atrakcji. Warto jednak wspomnieć o gabinecie krzywych zwierciadeł – tam podobno mają pełnić dyżury redakcje lokalnych mediów. Powstanie też „strefa ekonomiczna”, gdzie rozlokują się stoiska handlowe, przeniesione z obecnego „Berlinka”. Pozwoli to nareszcie rozwiązać kwestię planowanego od lat nowego targowiska.

Pomyślano również o barze szybkiej obsługi „Revitalizacja”. W menu znajdą się lokalne specjały, takie jak pizza z pieca „Niska Emisja” czy samowolki po zbójnicku. Przygotowaniem posiłków zajmie się nowo powołany Wydział Promocji Administracji Samorządowej (WYPAS), a kto będzie popołudniami osobiście częstować gości, sami się Państwo domyślacie.

Czytany 1425 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com