• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
12 lipca portal zinfo.pl opublikował informację o zebraniu bogatyńskiego koła Prawa i Sprawiedliwości, poświęconym przygotowaniom do samorządowych wyborów.
 
 
11 lipca na portalu zinfo.pl ukazał się tekst „Cała prawda o Karbonaliach?” – portal skontaktował się z p. Jerzym Stachyrą, jak też z właścicielem agencji artystycznej Pianoforte.
 
 
10 lipca ukazało się zawiadomienie o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia na zadanie pod nazwą Rewitalizacja Centrum Bogatyni – etap 1 Budynek „Dworzec Historyczny”.
 
 
Zamieszczone zdjęcie wykonano w sobotę 7 lipca na ulicy Styki w Bogatyni. Niektóre śmieci zalegają tam od paru tygodni i zaczynają powoli wrastać w ziemię.
 
 
Reagując na krytyczne słowa burmistrza Grzmielewicza pod swoim adresem były wiceburmistrz Jerzy Stachyra wypowiedział się na profilu FB „Bogatynia jakiej nie znacie”.
 
 
Zwiezienie do Bogatyni kilkudziesięciu tysięcy ton odpadów spowodowało poważne zagrożenie dla środowiska – czy burmistrz Grzmielewicz jest temu współwinny?
 
 
5 lipca ukazała się informacja z otwarcia ofert w postępowaniu przetargowym na zadanie pod nazwą „Odbudowa ulicy Wiosennej w Bogatyni – Etap I – kanalizacja sanitarna”
 
 
6 lipca na antenie ArtRadia burmistrz podtrzymał stwierdzenie, że Karbonalia 2018 kosztowały gminę około 320 tys. zł – naszą uwagę bardziej przykuła jednak inna informacja.
 
niedziela, 01 kwiecień 2018 08:48

Karbonalia już na stałe

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Miła niespodzianka czeka na mieszkańców naszej gminy: już wkrótce Karbonalia, chociaż w nieco innej niż dotąd formule, będą stałym elementem pejzażu Bogatyni.

W kwietniu na nadzwyczajnej sesji Rada Miejska w Bogatyni podejmie uchwałę intencyjną „Karbonalia zawsze z Mieszkańcami”, dotyczącą emisji kolejnych obligacji. Pozyskane środki umożliwią wybudowanie na placu po byłym dworcu PKS mini parku rozrywki. Co warte podkreślenia, z uwagi na trudną sytuację finansową gminy obsługą urządzeń zajmą się odpowiednio przeszkoleni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy oraz wolontariusze.

Program funkcjonalno – użytkowy obiektu, opracowany przez firmę Brothel On Wheels Sp. z o.o z Zielonej Góry, wygląda nader interesująco. Największą atrakcją stanie się zapewne rollercoaster, przy którym dyżurować będą wyznaczani rotacyjnie urzędnicy. Nietypowo wyglądać ma karuzela, na której zawisną wyłącznie małe wozy strażackie i samochodziki przypominające pojazdy należące do UMiG.

Co oczywiste, nie zapomniano o dorosłych – dla nich przewidziano strzelnicę z figurkami opozycjonistów przez małe „o”. Zaś na ścieżce pieszo – rowerowo – wózkowej można będzie sprawdzić tężyznę fizyczną, pchając wózek z węglem bądź ciągnąc go w specjalnej rikszy. Ponadto według niepotwierdzonych informacji jedna z bogatyńskich spółek komunalnych zbuduje jako dodatkową atrakcję „diabelski młyn”. Do budowy mają zostać wykorzystane bezużyteczne odpady, dzięki którym młyn będzie samoczynnie świecił w nocy.

Nie sposób w krótkim tekście wymienić wszystkich planowanych atrakcji. Warto jednak wspomnieć o gabinecie krzywych zwierciadeł – tam podobno mają pełnić dyżury redakcje lokalnych mediów. Powstanie też „strefa ekonomiczna”, gdzie rozlokują się stoiska handlowe, przeniesione z obecnego „Berlinka”. Pozwoli to nareszcie rozwiązać kwestię planowanego od lat nowego targowiska.

Pomyślano również o barze szybkiej obsługi „Revitalizacja”. W menu znajdą się lokalne specjały, takie jak pizza z pieca „Niska Emisja” czy samowolki po zbójnicku. Przygotowaniem posiłków zajmie się nowo powołany Wydział Promocji Administracji Samorządowej (WYPAS), a kto będzie popołudniami osobiście częstować gości, sami się Państwo domyślacie.

Czytany 1374 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com