• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Nieistniejący już dziś zabytkowy Most Króla Jana z 1869 został zastąpiony w roku 2011 roku tak zwaną „kładką afrykańską” – warto przypomnieć losy tej przeprawy przez Miedziankę.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 23 kwietnia burmistrz zapowiedział podjęcie działań, które mogą doprowadzić do przejęcia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego przez gminę.
 
 
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące sprawcy strzelaniny, która wydarzyła się 17 kwietnia w Bogatyni.
 
 
Jeden z Czytelników zwrócił naszą uwagę na zapomnianą nieco sprawę utworzenia świetlicy przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni – prace miały być zakończone w 2017 roku.
 
 
Dotychczasowy profil FB „Bogatynia jakiej nie znacie” funkcjonuje obecnie jako „Bogatynia jakiej nie znacie 2”, o czym informujemy w trosce o prawo obywateli do wyrażania swoich opinii.
 
 
17 kwietnia Międzyzwiązkowy Zespół Konsultacyjny PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia i Elektrownia Turów ogłosił stanowisko w sprawie inicjatywy Rady Miejskiej w Bogatyni.
 
 
20 kwietnia na stronie internetowej UMiG Bogatynia ukazało się zaproszenie do złożenia oferty na wykonanie aktualizacji dokumentacji budowy świetlicy wiejskiej w Bratkowie.
 
 
Według portalu zinfo.pl decyzja o nałożeniu przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego kary za nielegalne rozpoczęcie budowy kąpieliska uprawomocniła się 10 kwietnia.
 
niedziela, 01 kwiecień 2018 08:48

Karbonalia już na stałe

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Miła niespodzianka czeka na mieszkańców naszej gminy: już wkrótce Karbonalia, chociaż w nieco innej niż dotąd formule, będą stałym elementem pejzażu Bogatyni.

W kwietniu na nadzwyczajnej sesji Rada Miejska w Bogatyni podejmie uchwałę intencyjną „Karbonalia zawsze z Mieszkańcami”, dotyczącą emisji kolejnych obligacji. Pozyskane środki umożliwią wybudowanie na placu po byłym dworcu PKS mini parku rozrywki. Co warte podkreślenia, z uwagi na trudną sytuację finansową gminy obsługą urządzeń zajmą się odpowiednio przeszkoleni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy oraz wolontariusze.

Program funkcjonalno – użytkowy obiektu, opracowany przez firmę Brothel On Wheels Sp. z o.o z Zielonej Góry, wygląda nader interesująco. Największą atrakcją stanie się zapewne rollercoaster, przy którym dyżurować będą wyznaczani rotacyjnie urzędnicy. Nietypowo wyglądać ma karuzela, na której zawisną wyłącznie małe wozy strażackie i samochodziki przypominające pojazdy należące do UMiG.

Co oczywiste, nie zapomniano o dorosłych – dla nich przewidziano strzelnicę z figurkami opozycjonistów przez małe „o”. Zaś na ścieżce pieszo – rowerowo – wózkowej można będzie sprawdzić tężyznę fizyczną, pchając wózek z węglem bądź ciągnąc go w specjalnej rikszy. Ponadto według niepotwierdzonych informacji jedna z bogatyńskich spółek komunalnych zbuduje jako dodatkową atrakcję „diabelski młyn”. Do budowy mają zostać wykorzystane bezużyteczne odpady, dzięki którym młyn będzie samoczynnie świecił w nocy.

Nie sposób w krótkim tekście wymienić wszystkich planowanych atrakcji. Warto jednak wspomnieć o gabinecie krzywych zwierciadeł – tam podobno mają pełnić dyżury redakcje lokalnych mediów. Powstanie też „strefa ekonomiczna”, gdzie rozlokują się stoiska handlowe, przeniesione z obecnego „Berlinka”. Pozwoli to nareszcie rozwiązać kwestię planowanego od lat nowego targowiska.

Pomyślano również o barze szybkiej obsługi „Revitalizacja”. W menu znajdą się lokalne specjały, takie jak pizza z pieca „Niska Emisja” czy samowolki po zbójnicku. Przygotowaniem posiłków zajmie się nowo powołany Wydział Promocji Administracji Samorządowej (WYPAS), a kto będzie popołudniami osobiście częstować gości, sami się Państwo domyślacie.

Czytany 1194 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com