• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Komisarz Wyborczy Michał Chudzik zwołał I sesję Rady Miejskiej w Bogatyni na 21 listopada 2018 r. na godz. 10.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
 
 
Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu oczyszczanie rzeki Miedzianka od Markocic do ulicy Turowskiej wypada uznać za pozytywny efekt wyborów – szkoda, że tak późno dostrzeżono problem.
 
 
Powyższe zdjęcie jest już nieaktualne. Zalegające od wielu miesięcy szczątki rozbitej szyby z wiaty przy byłym sklepie Carrefour w Bogatyni zostały wreszcie uprzątnięte.
 
 
Obiekt przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni, który miał być przeznaczony na świetlicę, otwarto całkiem dosłownie – drzwi prowadzące do budynku zostały wyrwane.
 
 
11 listopada w żyjącej jeszcze wyborczymi emocjami Bogatyni będzie mieć w tym roku nieco odmienny i szczególny wymiar. W związku z tym chcemy coś Państwu przypomnieć.
 
 
„CBŚP zatrzymało byłego sekretarza bogatyńskiego samorządu” – taką informację podał 7 listopada portal zgorzelec.info. Nieoficjalnie wskazuje się dwa powody zatrzymania.
 
 
6 listopada 2018 r. złożyłem na policji zawiadomienie o rozsyłanych do mieszkańców gminy Bogatynia SMS-ach szkalujących Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Błasiaka.
 
 
Dziękuję. Przede wszystkim dziękuję tym mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie głos. Tym, którzy zdecydowali się uczynić razem ze mną drugi krok.
 
niedziela, 01 kwiecień 2018 08:48

Karbonalia już na stałe

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Miła niespodzianka czeka na mieszkańców naszej gminy: już wkrótce Karbonalia, chociaż w nieco innej niż dotąd formule, będą stałym elementem pejzażu Bogatyni.

W kwietniu na nadzwyczajnej sesji Rada Miejska w Bogatyni podejmie uchwałę intencyjną „Karbonalia zawsze z Mieszkańcami”, dotyczącą emisji kolejnych obligacji. Pozyskane środki umożliwią wybudowanie na placu po byłym dworcu PKS mini parku rozrywki. Co warte podkreślenia, z uwagi na trudną sytuację finansową gminy obsługą urządzeń zajmą się odpowiednio przeszkoleni pracownicy Urzędu Miasta i Gminy oraz wolontariusze.

Program funkcjonalno – użytkowy obiektu, opracowany przez firmę Brothel On Wheels Sp. z o.o z Zielonej Góry, wygląda nader interesująco. Największą atrakcją stanie się zapewne rollercoaster, przy którym dyżurować będą wyznaczani rotacyjnie urzędnicy. Nietypowo wyglądać ma karuzela, na której zawisną wyłącznie małe wozy strażackie i samochodziki przypominające pojazdy należące do UMiG.

Co oczywiste, nie zapomniano o dorosłych – dla nich przewidziano strzelnicę z figurkami opozycjonistów przez małe „o”. Zaś na ścieżce pieszo – rowerowo – wózkowej można będzie sprawdzić tężyznę fizyczną, pchając wózek z węglem bądź ciągnąc go w specjalnej rikszy. Ponadto według niepotwierdzonych informacji jedna z bogatyńskich spółek komunalnych zbuduje jako dodatkową atrakcję „diabelski młyn”. Do budowy mają zostać wykorzystane bezużyteczne odpady, dzięki którym młyn będzie samoczynnie świecił w nocy.

Nie sposób w krótkim tekście wymienić wszystkich planowanych atrakcji. Warto jednak wspomnieć o gabinecie krzywych zwierciadeł – tam podobno mają pełnić dyżury redakcje lokalnych mediów. Powstanie też „strefa ekonomiczna”, gdzie rozlokują się stoiska handlowe, przeniesione z obecnego „Berlinka”. Pozwoli to nareszcie rozwiązać kwestię planowanego od lat nowego targowiska.

Pomyślano również o barze szybkiej obsługi „Revitalizacja”. W menu znajdą się lokalne specjały, takie jak pizza z pieca „Niska Emisja” czy samowolki po zbójnicku. Przygotowaniem posiłków zajmie się nowo powołany Wydział Promocji Administracji Samorządowej (WYPAS), a kto będzie popołudniami osobiście częstować gości, sami się Państwo domyślacie.

Czytany 1467 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com