• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek.
 
 
Rada Miejska w Bogatyni obecnej kadencji jest w trudniejszej sytuacji niż rada poprzednia – choćby dlatego, że sesje są teraz znacznie chętniej oglądane i żywo komentowane.
 
 
Przedstawiamy najważniejsze ustalenia Komisji Rewizyjnej, dotyczące modernizacji obiektu przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni z przeznaczeniem na świetlicę osiedlową.
 
 
Jak można się było spodziewać, podczas sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia ożywioną dyskusję wywołał projekt uchwały o dopłatach do ceny wody dla gospodarstw domowych.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia uchwalono dopłaty do ceny wody w wysokości 5 mln zł – więcej informacji na ten temat podajemy w osobnym artykule.
 
 
Jesteśmy głęboko poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, śmiertelnie ranionego przez napastnika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni 15 stycznia radni podejmą kwestię ceny wody dla mieszkańców – chociaż planuje się wyższe dopłaty, to cena zapewne nieco wzrośnie.
 
 
Na sesji Rady Miejskiej w Bogatyni wiceburmistrz Sawicki przedstawi stan budowy otwartego basenu – warto spojrzeć na problemy z tą inwestycją w szerszym kontekście.
 
środa, 20 luty 2013 17:15

Nie będzie połączenia LO z ZSZ

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak podało nasze dobrze poinformowane źródło, zgorzeleckie starostwo nie planuje połączenia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego z Zespołem Szkół Zawodowych.

Piszemy o tym, gdyż także do naszej redakcji dotarły krążące po gminie wieści, że władze powiatu chcą powrócić do pomysłu, o którym głośno już było przed laty. Informacje mogły wydawać się wiarygodne z uwagi na znane wszystkim działania dotyczące konsolidacji szkół w Zgorzelcu, motywowane przyczynami demograficznymi i ekonomicznymi.
Chociaż obie szkoły są powiatowe, z pewnością ich los nie jest obojętny mieszkańcom naszej gminy i trudno się dziwić wzburzeniu w niektórych środowiskach, zwłaszcza, że niedawno w gminie zlikwidowano Zespół Szkół Energetycznych i Ekonomicznych. A właśnie demografia i ekonomia spowodowały, że gmina, która była organem prowadzącym zespołu, podjęła tę decyzję. Skądinąd prognozy nie są zbyt optymistyczne, między innymi z uwagi na obserwowane od lat wyludnianie się powiatu zgorzeleckiego, co dotyka także gminę Bogatynia.
Przy okazji zauważmy, iż niespecjalnie się to przyczyniło do rozwiązania problemów bogatyńskiej oświaty. Jedną z najbardziej palących jest kwestia drastycznie niskich płac pracowników obsługi i administracji w placówkach oświatowych. Płace te w wielu przypadkach nie osiągają nawet poziomu płacy minimalnej, która od 2013 roku wynosi 1600 zł brutto.

Czytany 1053 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com