• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Komisarz Wyborczy Michał Chudzik zwołał I sesję Rady Miejskiej w Bogatyni na 21 listopada 2018 r. na godz. 10.00. Sesja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy.
 
 
Rozpoczęte w ubiegłym tygodniu oczyszczanie rzeki Miedzianka od Markocic do ulicy Turowskiej wypada uznać za pozytywny efekt wyborów – szkoda, że tak późno dostrzeżono problem.
 
 
Powyższe zdjęcie jest już nieaktualne. Zalegające od wielu miesięcy szczątki rozbitej szyby z wiaty przy byłym sklepie Carrefour w Bogatyni zostały wreszcie uprzątnięte.
 
 
Obiekt przy ulicy Skłodowskiej w Bogatyni, który miał być przeznaczony na świetlicę, otwarto całkiem dosłownie – drzwi prowadzące do budynku zostały wyrwane.
 
 
11 listopada w żyjącej jeszcze wyborczymi emocjami Bogatyni będzie mieć w tym roku nieco odmienny i szczególny wymiar. W związku z tym chcemy coś Państwu przypomnieć.
 
 
„CBŚP zatrzymało byłego sekretarza bogatyńskiego samorządu” – taką informację podał 7 listopada portal zgorzelec.info. Nieoficjalnie wskazuje się dwa powody zatrzymania.
 
 
6 listopada 2018 r. złożyłem na policji zawiadomienie o rozsyłanych do mieszkańców gminy Bogatynia SMS-ach szkalujących Komitet Wyborczy Wyborców Wojciecha Błasiaka.
 
 
Dziękuję. Przede wszystkim dziękuję tym mieszkańcom naszej gminy, którzy oddali na mnie głos. Tym, którzy zdecydowali się uczynić razem ze mną drugi krok.
 
środa, 20 luty 2013 17:15

Nie będzie połączenia LO z ZSZ

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak podało nasze dobrze poinformowane źródło, zgorzeleckie starostwo nie planuje połączenia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego z Zespołem Szkół Zawodowych.

Piszemy o tym, gdyż także do naszej redakcji dotarły krążące po gminie wieści, że władze powiatu chcą powrócić do pomysłu, o którym głośno już było przed laty. Informacje mogły wydawać się wiarygodne z uwagi na znane wszystkim działania dotyczące konsolidacji szkół w Zgorzelcu, motywowane przyczynami demograficznymi i ekonomicznymi.
Chociaż obie szkoły są powiatowe, z pewnością ich los nie jest obojętny mieszkańcom naszej gminy i trudno się dziwić wzburzeniu w niektórych środowiskach, zwłaszcza, że niedawno w gminie zlikwidowano Zespół Szkół Energetycznych i Ekonomicznych. A właśnie demografia i ekonomia spowodowały, że gmina, która była organem prowadzącym zespołu, podjęła tę decyzję. Skądinąd prognozy nie są zbyt optymistyczne, między innymi z uwagi na obserwowane od lat wyludnianie się powiatu zgorzeleckiego, co dotyka także gminę Bogatynia.
Przy okazji zauważmy, iż niespecjalnie się to przyczyniło do rozwiązania problemów bogatyńskiej oświaty. Jedną z najbardziej palących jest kwestia drastycznie niskich płac pracowników obsługi i administracji w placówkach oświatowych. Płace te w wielu przypadkach nie osiągają nawet poziomu płacy minimalnej, która od 2013 roku wynosi 1600 zł brutto.

Czytany 1030 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com