• Register

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

      
      
 
Na prośbę autora, poniżej publikujemy zaproszenie na spotkanie autorskie.
 
 
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzymy naszym Czytelniczkom i Czytelnikom, aby najbliższe dni upłynęły Wam w spokoju oraz w prawdziwie wiosennym nastroju.
 
 
Ogłoszone zostały wyniki konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz zadań w zakresie rozwoju sportu.
 
 
Portal bogatynia.info.pl podał, że na początku kwietnia CBŚP zatrzymało i doprowadziło do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu cztery osoby ze spółki GPO.
 
 
Wiceburmistrz Wojciech Sawicki udzielił odpowiedzi radnemu Piotrowi Kaweckiemu na pytanie o stan prawny inwestycji „Budowa otwartego kąpieliska w Bogatyni”.
 
 
15 kwietnia po południu Rada Miejska w Bogatyni wznowiła obrady, przerwane 10 kwietnia – była to sesja nadzwyczajna, dotycząca opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów.
 
 
Na portalu pl.plsn.eu. współfinansowanym przez UE w ramach programu INTERREG Polska – Saksonia, ukazała się informacja o wydarzeniu, które odbędzie się 1 maja na Trójstyku.
 
 
15 kwietnia bogatyńscy radni będą kontynuować dyskusję na temat podwyżki opłat za odbiór odpadów – uznaliśmy, że warto w tym kontekście zwrócić uwagę na gminę Nysa.
 
środa, 20 luty 2013 17:15

Nie będzie połączenia LO z ZSZ

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jak podało nasze dobrze poinformowane źródło, zgorzeleckie starostwo nie planuje połączenia bogatyńskiego Liceum Ogólnokształcącego z Zespołem Szkół Zawodowych.

Piszemy o tym, gdyż także do naszej redakcji dotarły krążące po gminie wieści, że władze powiatu chcą powrócić do pomysłu, o którym głośno już było przed laty. Informacje mogły wydawać się wiarygodne z uwagi na znane wszystkim działania dotyczące konsolidacji szkół w Zgorzelcu, motywowane przyczynami demograficznymi i ekonomicznymi.
Chociaż obie szkoły są powiatowe, z pewnością ich los nie jest obojętny mieszkańcom naszej gminy i trudno się dziwić wzburzeniu w niektórych środowiskach, zwłaszcza, że niedawno w gminie zlikwidowano Zespół Szkół Energetycznych i Ekonomicznych. A właśnie demografia i ekonomia spowodowały, że gmina, która była organem prowadzącym zespołu, podjęła tę decyzję. Skądinąd prognozy nie są zbyt optymistyczne, między innymi z uwagi na obserwowane od lat wyludnianie się powiatu zgorzeleckiego, co dotyka także gminę Bogatynia.
Przy okazji zauważmy, iż niespecjalnie się to przyczyniło do rozwiązania problemów bogatyńskiej oświaty. Jedną z najbardziej palących jest kwestia drastycznie niskich płac pracowników obsługi i administracji w placówkach oświatowych. Płace te w wielu przypadkach nie osiągają nawet poziomu płacy minimalnej, która od 2013 roku wynosi 1600 zł brutto.

Czytany 1103 razy

Biorą udział w konwersacji

Skomentuj

0
warunki użytkowania.
SmartNews.Com